Max Wright nie żyje. Willie Tanner, ojciec z serialu "ALF", miał 75 lat

Max Wright nie żyje. Aktor, znany głównie z roli ojca rodziny z serialu "ALF", od kilku miesięcy walczy walczył z nawrotem nowotworu. Miał 75 lat.

Max Wright zmarł w swoim domu w środę. Od 1995 roku walczył z nowotworem, jednak w ostatnich miesiącach choroba ponownie się uaktywniła. 75-letni aktor, najlepiej znany Polakom z roli ojca rodziny - Williego Tannera - z serialu "ALF" - zmarł w rodzinnym domu pod Los Angeles.

Max Wright nie żyje

Max Wright był dla nas głównie ojcem z serialu lat 80. i 90. - "ALF". To na dachu jego garażu rozbił się pojazd kosmiczny Gordona Shumway'a, czyli tytułowego A.L.F.-a. Jako Willie Tanner starał się nie dopuścić do śmierci swojego ulubionego kota, którego ALF chciał pożreć.

 

Jednak Max Wright nie był aktorem jednego serialu. Choć w Polsce jego rozpoznawalność ograniczała się do roli w "ALFie", w Stanach Zjednoczonych był popularnym aktorem telewizyjnych produkcji. Pracował do 2005 roku, pomimo choroby. W filmach pojawiał się głównie jako aktor drugoplanowy (m.in. "Żądło II", "Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy"), jego główną pracą były występy w serialach telewizyjnych: "Buffalo Bill", "The Stand", "The Norm Show" i inne. W USA wielokrotnie pojawiał się również na deskach teatru, również na Broadway'u, gdzie za rolę w sztuce "Ivanov" otrzymał nominację do nagrody Tony.

W 1995 roku lekarze zdiagnozowali u Wrighta chłoniaka. Nowotwór udało się jednak wyleczyć - przynajmniej wszystko na to wskazywało przez naprawdę wiele lat. Niestety, choroba ponownie dała o sobie znać.

Więcej o:
Komentarze (10)
Max Wright nie żyje. Willie Tanner, ojciec z serialu "ALF", miał 75 lat
Zaloguj się
 • Gość: Aga

  Oceniono 8 razy 8

  Moje dzieciństwo... Alf... Willie spoczywaj w spokoju. Przykre

 • piopon

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo przykra wiadomość. Ale co u Alfa słychać, to już dziennikarz nie napisze.

 • Gość: Kkk

  Oceniono 3 razy 3

  Szkoda
  Alf to moje dziecinstwo

 • melmakianin

  Oceniono 1 raz 1

  :( Willie ....

 • Gość: Lea

  Oceniono 8 razy 0

  Ciekawe dlaczego nie piszecie, że był narkomanem i pedofilem o czym oficjalnie wiadomo od późnych lat 90tych... jego ekranowy wizerunek w żaden sposób nie pokrywał się z rzeczywistym co sam przyznał w opublikowanym materiale jak w ubraniu sado-maso napruty metą klnie na swoją karierę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX