Gloria Vanderbilt nie żyje. Projektantka mody i artystka miała 95 lat

Gloria Vanderbilt nie żyje. Nowojorska projektantka, która zmieniła kobiecą modę w latach 70. zeszłego wieku, miała 95 lat. Zmarła w poniedziałek w swoim domu na Manhattanie.

Gloria Vanderbilt nie żyje. Słynna amerykańska ikona mody, projektantka, właścicielka imperium mody, zmarła w poniedziałek wieczorem, 17 czerwca. Miała 95 lat.

Gloria Vanderbilt nie żyje

Gloria Vanderbilt była kobietą wielu talentów. Od połowy lat 70. ubiegłego wieku zajmowała się modą - to jej zawdzięczamy wprowadzenie do powszechnego użytku jeansów w kobiecym kroju. Zbudowała imperium mody, które zaopatrywało kobiety w spodnie, bluzki, szaliki, buty, perfumy i biżuterię, sygnowane nazwiskiem "Ms. Vanderbilt".

Jeansy sygnowane nazwiskiem Glorii VanderbiltJeansy sygnowane nazwiskiem Glorii Vanderbilt Gary Fong / Gary Fong/Polaris Images/East News

Wiadomość o jej śmierci podał na antenie CNN Anderson Cooper, jej syn:

Gloria Vanderbilt była niezwykłą kobietą, która kochała życie i żyła na swoich własnych zasadach. Była malarką, pisarką, projektantką, ale również niesamowitą matką, żoną i przyjaciółką. Miała 95 lat, ale gdybyście kogokolwiek spytali, kto był z nią blisko, odpowiedzieliby: była najmłodszą osobą, jaką znali - najbardziej nowoczesną i "cool" - mówił w oświadczeniu syn Glorii Vanderbilt.

U projektantki zdiagnozowano miesiąc temu raka żołądka w zaawansowanym stadium.

Gloria Vanderbilt - życie prywatne

Jej życie prywatne było równie szalone, jak jej kariera. Była pra-pra-prawnuczką magnata Korneliusa Vanderbilta, który odpowiadał za powstanie sieci kolei w Stanach Zjednoczonych i dorobił się fortuny w przemyśle morskim i kolejowym. Odziedziczyła fortunę, którą początkowo wydawała na siebie wyłącznie jej matka, zostawiwszy małą Glorię pod opieką niani. Ojciec Glorii zmarł, kiedy była mała. Kiedy miała 10 lat, jej ciotka i matka rozpoczęły medialną walkę o dziecko (i jego majątek). Ostatecznie to ciotka otrzymała prawa do opieki nad Glorią, dzięki czemu dziewczynka dostała szansę na dorastanie w takich warunkach, jakie jej przysługiwały ze względu na pieniądze, jakie posiadała.

Dorosła już Gloria Vanderbilt wdawała się w liczne romanse, małżeństwa (4) i rozwody (3). Przyjaźniła się m.in. z Charliem Chaplinem, Trumanem Capote. Urodziła czterech synów, z których jeden zmarł tragicznie.

Więcej o:
Komentarze (4)
Gloria Vanderbilt nie żyje. Projektantka mody i artystka miała 95 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Morsi

  Oceniono 5 razy 3

  Projektanci tamtych lat ubierali kobiety, podkreślali piękno sylwetki. Teraz parada przebierańców o których się mówi ikona mody :(.

 • Gość: Jama

  Oceniono 1 raz 1

  Gloria to piękne imię.

 • Gość: Lena

  0

  Pozostawila wspanialego syna Andersona Cooper.

 • Gość: Qanon

  Oceniono 8 razy -8

  no i rewelacja, jednej zatwardziałej satanistki mniej 👍 szkoda tylko że nie wzięła ze sobą mariny abramovic, takie nieszczęścia powinny chodzić parami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX