Tomasz Sekielski nie może znaleźć pracy w telewizji przez swoją nadwagę. Tak sugeruje jego żona. "Czy nie jest to przejaw dyskryminacji?"

Tomasz Sekielski przed laty był jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Jednak od dawna nie był związany z żadną dużą stacją telewizyjną. Jego żona uważa, że nie może dostać pracy ze względu na swój wygląd.

Tomasz Sekielski od lat jest w czołówce polskich dziennikarzy śledczych, a wstrząsający dokument "Tylko nie mów nikomu" ponownie umocnił jego pozycję w branży. Mimo wszystko reportażysta od dawna nie pracował w żadnej liczącej się stacji telewizyjnej. Największe triumfy świętował przed laty w TVN. Następnie trafił do TVP i Nova TV. Jednak od początku 2018 roku Sekielski prowadzi swój kanał na YouTube i na razie nie zanosi się na to, by miał wrócić do telewizji. Jego żona udzieliła ostatnio wywiadu, w którym zastanawiała się, dlaczego żadna stacja nie chce nawiązać z nim współpracy.

Tomasz Sekielski jest dyskryminowany?

Tak przynajmniej twierdzi jego żona - Anna. W wywiadzie, którego udzieliła magazynowi "Uroda Życia", zastanawia się, dlaczego jej mąż nie pracuje w telewizji. Jej zdaniem ma na to wpływ nadwaga Tomasza.

- Czasem się zastanawiam, dlaczego ktoś z takim dorobkiem jak Tomek nie jest obecnie związany z żadną stacją telewizyjną. Czy nie jest to przypadkiem rodzaj dyskryminacji z powodu wagi - w kraju, gdzie tak ważny jest wygląd, a w telewizji pracują sami śliczni ludzie - powiedziała Anna Sekielska.

Dodatkowo pani Ania przyznała, że Tomek regularnie próbuje zrzucić nadwagę i nie zamierza się poddawać.

Dostał ogromny odzew od ludzi, dużo osób się do niego przyłączyło. Nawet niektórzy nasi sąsiedzi, a na Podlasiu dieta to perwersja, bo tu jest kult jedzenia. Wierzę, że teraz mu się uda. Kiedy go poznałam, ważył niewiele mniej, a wiem, że to i tak nie jest jego maksimum. (...) Wiele razy bardzo się o niego martwiłam. Dzieci, kiedy podrosły, też zaczęły rozumieć, że nie wszyscy tatusiowe tak wyglądają - dodała żona Sekielskiego.

Trudno nam odnieść się do tej wypowiedzi. Faktem jest, że media od dawna promują kult piękna i stawiają na atrakcyjne osoby. Z drugiej strony Sekielski przez lata był gwiazdą telewizji i widzowie go uwielbiali. A jakie jest wasze zdanie?

AD

Więcej o:
Komentarze (146)
Tomasz Sekielski nie może znaleźć pracy w telewizji przez swoją nadwagę. Tak sugeruje jego żona. "Czy nie jest to przejaw dyskryminacji?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Memory

  Oceniono 64 razy 46

  Szanuję,doceniam,popieram,kibicuję,poważam,i tak długo same przymiotniki i zalety Pana Tomasza i dla Pana Tomasza.Dla mnie jest Pan Bohaterem naszych zasr.....nych czasów, Pana odwaga jest porażająca.Czekam na "skoki" i ujawnianie afer w chorej Polsce.Pozdrawiam serdecznie.

 • Gość: An

  Oceniono 53 razy 45

  Ło ludzie. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy dyskryminowani. Za nadwage,za homoseksualizm, za bycie katolikiem, za bycie ateista, za to,że ktoś ze wsi,za wielodzietność,za pobieranie 500+,za brak dzieci,za głosowanie na PiS,za głosowanie na Po .... Itp,itd ....

 • Gość: jac

  Oceniono 36 razy 34

  Nadwagę to miał 80kg wcześniej, teraz to otyłość - poważna choroba.

 • Gość: mania

  Oceniono 47 razy 29

  ja wiem, ja wiem, ja wiem !!! inni dziennikarze boją się, że ich umiejętności i charyzma zostaną przyćmione w zestawieniu z umiejętnościami, przygotowaniem do rozmów/ reportaży , charyzmą i umiejętnością porozumienia się z rozmówcami, a przede wszystkim wyczuciem w doborze tematów - wszyscy wypadną blado i słabo - to jest największy gabaryt Tomasza S. - świetne dziennikarstwo !!!

 • Gość: x

  Oceniono 36 razy 28

  Nie z powodu wagi, ale z powodu umiejętności, warsztatu, dziennikarskiej uczciwości itp. nie chcą go przyjąć. Przecież mógłby zagrozić telewizyjnym nieudacznikom z ładną gębusią. Żona nie rozumie, czy nie chce zrozumieć?

 • cleryka

  Oceniono 31 razy 21

  No patrz Pani Sekielska, a taki ponton pracuje w gazecie "Do rzeczy"i ma się tam dobrze w pisiorstwie...nazywa się Semka.

 • Maryla Musidlowska

  Oceniono 33 razy 21

  Tomek Sekielski był i jest najlepszym dziennikarzem śledczym to bez wątpliwości fakt i pamiętam ze prowadzili super program 2 panowie i nic to nie przeszkadzało co się stało nie wiem ale to wielka strata dla TVN mam nadzieje ze to się zmieni.Pozdrawiam.

 • Gość: Juliusz

  Oceniono 43 razy 15

  Największy polski dziennikarz, bez dwóch zdań.

  W każdym znaczeniu tego słowa.

  Pozdrawiam Pana Redaktora.

 • julietwhiskey

  Oceniono 30 razy 14

  W normalnych krajach liczy się rozum, zdolności, pracowitość, intelekt, efektywność, kreatywność, wykształcenie, zdolności interpersonalne i tak można bez końca - w Bulandzie liczy się wyznanie, stosunki z proboszczem, kolesiostwo, mocna głową, a w mediach - lizusostwi, dupowłazizm, wygląd, drogie ciuchy, wypięty, chętny zad... Smutny kraj bez perspektyw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX