Nagranie z księżną Kate i księciem Williamem oburzyło obrońców praw zwierząt. "Nie ma nic wspaniałego w torturowaniu zwierzęcia"

Księżna Kate i książę William odwiedzili we wtorek jedno z gospodarstw w Północnej Kumbrii w Wielkiej Brytanii, gdzie mieli okazję strzyc owce. Pod zdjęciem i nagraniem, które pojawiły się w mediach społecznościowych, wylała się krytyka obrońców praw zwierząt.

Księżna Kate i książę William odwiedzili farmę Deepdale Hall w Kumbrii. Trzy pokolenia rodziny Brownów hodują tam owce, zaś Kate i William przez krótki czas pomagali im w gospodarstwie. Jednym z zadań było strzyżenie owiec. Relację z wizyty zamieszczono w mediach społecznościowych, a tam swe niezadowolenie wyrazili obrońcy praw zwierząt. Nie przebierali w słowach.

Księżna Kate i książę William strzygą owce. Obrońcy praw zwierząt krytykują

Jedno zdjęcie i jeden film wystarczyły, żeby obrońcy praw zwierząt wytoczyli naprawdę potężne działa przeciwko Kate i Williamowi. Książę i księżna, żeby odpowiednio przystrzyc owcę, musieli ją przytrzymać. To właśnie nienaturalna pozycja owiec wzbudziła największą krytykę w komentarzach.

Przykro mi, ale nie ma nic wspaniałego w torturowaniu zwierząt. Ile z tych jagniąt i owiec każdego roku jest mordowanych? To nieludzkie.
To jest złe na tak wielu poziomach. Ludzie muszą przestać zarabiać na krzywdzie zwierząt
To biedne zwierzę walczy, bo bycie do góry nogami sprawia mu ból i nie jest dla niego naturalną pozycją w czasie strzyżenia. Wygląda to na okrucieństwo wobec zwierząt

Przez moment wydawało się, że nagranie ze strzyżenia owiec przez Kate i Williama zostało zablokowane przez zaangażowanych obrońców praw zwierząt - film był przez krótki czas niedostępny. Instagram ze względu na "drastyczną zawartość" zablokował go tymczasowo, ale teraz już wszystko wróciło do normy.

Myślicie, że strzyżenie owiec to tortury?

MAW

Więcej o:
Komentarze (87)
Nagranie z księżną Kate i księciem Williamem oburzyło obrońców praw zwierząt. "Nie ma nic wspaniałego w torturowaniu zwierzęcia"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gosc

  Oceniono 51 razy 23

  Od wieków się strzeże owce i będzie się to robiło. A Ci wszyscy ekolodzy to hipokryci... że niby w co się ubierają, po czym śpią itd
  .

 • Gość: Eco sraka

  Oceniono 42 razy 20

  Żyjemy chyba w najglupszych czasach w dziejach ludzkości. ... jak świat światem wełnę się strzyglo, owce os tego nie umierają. A swoją drogą skoro was boli ta wełna to nie noscie garniturow z wełny (są najlepsze) butów z wełniana wyściółka zima, tylko noscie ze sztuczną (grzybice). Wyrzuccie wełniane koce, dywany, kołdry i otoczcie się plastikiem.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 33 razy 11

  Najgorsze jest to, że krytykują ludzie na ogół młodzi, którzy nie mają bladego pojęcia skąd jest wełna, to nie tortury to ulga dla owcy, ona po to ma runo by je ściąć, w takim razie moja mama strasznie męczyla krowy ciągnąć je za cycki by udoic mleko i to rano i wieczorem, zabawne

 • Gość: Nadia

  Oceniono 29 razy 9

  Ale moim zdaniem nie chodzi o to, żeby owiec nie strzyc tylko o to, że Kate i William nie potrafią tego robić, a chcąc zrobić szopkę pt. "Jacy my jesteś fajni, normalni - strzyżemy owce" siłą przytrzymywali zwierzęta, w rożnych nienaturalnych pozycjach m.in. nogi do góry i męczyli (zadawali ból) tym zwierzętą. No ja tak to rozumiem...

 • alesieporobilo

  Oceniono 12 razy 8

  Mam kalesony z welny merino. Kiedys mialem z wlokien sztucznych. Teraz zimą nie marzną mi jajka. Niech je wszystkie ogolą !!! :)

 • mcguirre

  Oceniono 19 razy 7

  Rozumiem że ekolodzy są za włóknami poliestrowym które będę się rozkładać 500 lat, nie mówiąc już o procesie ich produkcji, któremu daleko od ekologicznego ? No chyba, że będą chodzić nago, wtedy szacun.

 • Gość: SUPER!!!

  Oceniono 8 razy 2

  Jedna strzyże owce i wizytuje żłobki, przedszkola i szczerzy zębiska jakby była na prochach, a druga będzie pracować dla Vogue!

  cyt. za Wprost:
  "Księżna Sussex zostanie redaktor naczelną na czas przygotowania wrześniowego, brytyjskiego numeru magazynu „Vogue”. Jest to o tyle prestiżowe wyróżnienie, że właśnie w tym miesiącu ukazują się najistotniejsze teksty, a publikacja liczy sobie zazwyczaj najwięcej storn. Na łamach numeru pojawiają się trendy na jesień i zimę oraz artykuły traktujące o ważnych sprawach społecznych. [...]"

  Nie dziwi mnie to wyróżnienie, Meghan ma świetny gust!

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy 2

  Kejti chciała się wylansować ale nawet owca się na niej poznała :D

 • Gość: k

  Oceniono 12 razy 2

  Na tym zdjęciu William wyglada zupełnie jak dziadek Filip. Twarz nieco inna, ale sylwetka i postawa, jak skóra zdjeta. Wiadomo po ki ma zamiłowanie do panienek:))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX