Mac Rebennack znany jako Dr John - nie żyje. Zdobywca Grammy miał 77 lat

Mac Rebennack, bardziej znany od lat pod pseudonimem Dr John, nie żyje. Muzyk z Nowego Orleanu, zdobywca Grammy, zmarł na atak serca w czwartek, mając 77 lat.

Mac Rebennack, czyli Dr John, zmarł 6 czerwca w czwartek. Był legendą Nowego Orleanu - muzykiem, kompozytorem, piosenkarzem. Sześć razy otrzymał nagrodę Grammy, od 2011 roku był w Rock and Roll Hall of Fame.

Mac Rebennack - Dr John - nie żyje

Dr John urodził się jako Malcolm John Rebennack w 1941 roku w Nowym Orleanie. Całe swoje życie związał z muzyką. Prawdziwą karierę rozpoczął w latach 60, choć zaczynał koncertować jak miał zaledwie 13 lat. Nagrał ponad 20 albumów, z których najbardziej znany pochodzi z 1973 roku - "Right Place, Wrong Time" (singiel).

Dr John nie ograniczał się do jednego stylu muzycznego. Łączył wszystko, co mu się spodobało - funk, pop, R&B, boogie woogie, jazz, pop.

Po jego muzykę sięgali również reżyserzy. Martin Scorsese zawarł występ Dr Johna w filmie "Ostatni Walc". Był członkiem fikcyjnej grupy "Louisiana Gator Boys" w filmie "Blues Brothers 2000".

 

W sieci zaroiło się od pożegnań legendy Nowego Orleanu. Dr Johna żegna m.in. Ringo Starr, Debbie Harry, muzycy z Faith No More, Ellen DeGeneres i wielu innych.

Więcej o: