Rusin i Kujawa walczą z nienawiścią. Założyli nową inicjatywę i wręczyli już pierwsze anty-nagrody. Wśród "wyróżnionych" m.in. Klepacka

Nie cichną emocje wokół sporu na linii Kinga Rusin - Zofia Klepacka. Dziennikarka oraz jej partner, Marek Kujawa, wystartowali właśnie z nowym projektem. Na Instagramie stworzyli konto pod nazwą @białoczerwone_serca. Celem akcji jest walka z nienawiścią.

Media przez ostatnie dni żyją głównie głośną aferą między Kingą Rusin a Zofią Klepacką. Przypomnijmy w skrócie, że do konfrontacji pań doszło w niedzielę 26.05 przed jednym z warszawskim lokali wyborczych. Klepacka, która niedawno otwarcie skrytykowała wprowadzenie karty LGBT przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, nagrała Rusin, gdy ta krzyknęła do niej "Wstyd!". I tak rozpętała się afera, która do dziś nie ma swojego końca, a więcej przeczytacie na ten temat TUTAJ. Teraz Kinga poszła o krok dalej. Dziennikarka oraz jej życiowy partner, Marek Kujawa, stworzyli nową inicjatywę pod nazwą "Biało-Czerwone Serca", funkcjonującą w mediach społecznościowych. 

Kinga Rusin i Marek Kujawa stworzyli nową inicjatywę

Pierwszy post, który został zamieszczony na profilu @białoczerwone_serca na Instagramie, to oświadczenie Kingi Rusin i Marka Kujawy. W obszernym wpisie możemy przeczytać, że celem ich inicjatywy jest przede wszystkim nagłaśnianie spraw godnych potępienia, głównie o podłożu rasistowskim i homofobicznym. 

Piszecie na priv o przypadkach dyskryminacji, nietolerancji i przemocy, mowie i czynach pełnych zła i nienawiści. Piszecie też, że chcecie stawać publicznie w obronie słabszych. Opisujecie dobro, które można czynić razem. Jesteście Polakami, patriotami z dobrymi sercami, Biało-Czerwonymi Sercami! Tego nie wolno zmarnować! Dlatego, razem z moim partnerem, Markiem Kujawą, pomożemy Wam stworzyć miejsce dla tej energii. To fb i insta: „Biało-Czerwone Serca”. Naszym celem jest nagłaśnianie spraw: aby wszyscy mogli szybciej reagować na zło i wspierać dobro.

Kinga i Marek do współpracy zaprosili media, prawników, specjalistów a także Rzecznika Praw Obywatelskich. To jeszcze nie wszystko. Wręczone już zostały pierwsze wyróżnienia oraz anty-nagrody w ramach inicjatywy. 

Będziemy przyznawać wyróżnienia. Dla przeciwstawiających się złu, dla czyniących dobro. Anty-nagrody pójdą do tych, którzy propagują nienawiść, nietolerancję, którzy dyskryminują, stosują przemoc.

Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Sekielski film "Tylko nie mów nikomu" oraz ksiądz jezuita Jacek Prusak za kazanie dotyczące pedofilii w Kościele. A pierwsze anty-nagrody trafiły do Jana Pietrzaka, Zofii Klepackiej za wypowiedź o homoseksualizmie jako „wynaturzeniu” oraz Rafała B, który "nagrał jak celowo i okrutnie zabija psa". 

Jak widać, zaskoczeń nie ma. Wspieracie Kingę w tym działaniu? 

DH

Więcej o:
Komentarze (174)
Rusin i Kujawa walczą z nienawiścią. Założyli nową inicjatywę i wręczyli już pierwsze anty-nagrody. Wśród "wyróżnionych" m.in. Klepacka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: yax

  Oceniono 88 razy 44

  kinia rusin walczy z hejtem i nienawiścią a sama zaczepia i obraża ludzi a potem hejtuje ...taka wasza poprawność gęby pełne tolerancji a wystarczy że masz inne zdanie niż ci tolerancyjni to już jest szkalowany i wyzywany od homofobów , rasistów ...wasza tolerancja działa tylko w waszą stronę .

 • Gość: miętus

  Oceniono 94 razy 40

  Coś takiego, sama Rusin wywołuje wilka z lasu, sieje nienawiść , a teraz nagrody rozdaje. Śmiechu warte. Weż kobieto, wyhamuj swoje ego.

 • Gość: faja

  Oceniono 84 razy 38

  Teraz każda, nawet sensowna krytyka podciągana jest pod hejt, bo tak wygodnie, między innymi pseudo gwiazdeczkom pokroju Rusin.

 • eldemon

  Oceniono 61 razy 29

  Przestań kobieto ośmieszać się jeszcze bardziej.
  Wstyd.

 • swiatlo

  Oceniono 48 razy 26

  Ta pusta snobka nie widzi że sama jest naładowana nienawiścią. Sama zieje jadem i nietolerancją.
  Przypomina mi to bolszewików - każdy kto nie myśli jak my jest społecznym wrogiem.
  To jest właśnie droga "progresywnego" lewactwa - pod ścianę każdego kto nie jest z nami.
  Za jakiś czas, a może nawet to już się zaczęło, zaczną walczyć i pomiędzy sobą.

 • Gość: gianna

  Oceniono 51 razy 23

  Pani Kinga obraża i to ona chce walczyć z nienawiścią? Chyba coś nie ten tego :)

 • leninnus

  Oceniono 39 razy 23

  To powinna być nagroda im Pawki Morozowa. Ja się sam nominuję :))
  Informuję że zawiniłem innymi poglądami i nie mogę być tolerowany przez dżender antykulturę z uwagi na skandaliczność samodzielnego myślenia które nie jest zgodne z żadnymi normami.
  Zasługuje na najwyższy wymiar kary gdyż nie obiecuję poprawy ! :))

 • Gość: GOG

  Oceniono 46 razy 22

  Pani Rusin przeciw mowie, bo ona ma patent na madrość i prawdę, ŚMIECHU WARTE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX