Maciej Stuhr skomentował wyniki wyborów. "Tę sytuację trudno ogarnąć rozumem"

Maciej Stuhr po raz kolejny odniósł się do sytuacji politycznej w kraju. Aktor nie kryje rozgoryczenia.

Za nami wybory do europarlamentu. Wyniki, nie pierwszy już raz, podzieliły Polaków. Przypomnijmy, że najwięcej głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znalazła się Kolacja Europejska, a na trzecim Wiosna Roberta Biedronia. To właśnie te partie będą reprezentować Polskę w Brukseli. Decyzje wyborców skomentowało wiele gwiazd, w tym Maciej Stuhr.

Maciej Stuhr niezadowolony z wyników do PE

Syn Jerzego Stuhra wielokrotnie pozwalał sobie na polityczne żarty, manifestując tym samym swoją niechęć do partii rządzącej. Nie powinno więc nikogo dziwić, że aktor nie jest zadowolony z wyników wyborów do europarlamentu. W rozmowie z "Wirtualną Polską" na świeżo podzielił się swoimi przemyśleniami.

Sytuację, która panuje w Polsce trudno ogarnąć rozumem. To są czyste emocje. Racjonalne argumenty biorą w łeb. Nie wiem, w Polsce jest chyba szerokie przekonanie, że reforma szkolnictwa się udała. Tymczasem w szkołach obserwuje dantejskie sceny. A wyborcy mimo tego dali mandat minister Zalewskiej - skomentował.

Aktor odniósł się także do jednej z ostatnich afer z politykami PiS-u w roli głównej. Chodziło mu o nieścisłości dotyczące kupna działki przez premiera.

Afery, które pogrążały poprzednich rządzących, jak np. zegarek niewpisany do oświadczenia majątkowego, wydaje się, że nie korespondują z wymiarem afer, z którymi dziś mamy do czynienia, czyli np. z obszarniczymi sukcesami Morawieckiego. Nie, Polakom mam wrażenie to w ogóle nie przeszkadza. Trudno odnieść się rozumem - dodał.

Wyniki wyborów do PE

W poniedziałek rano PKW podała cząstkowe wyniki wyborów. Według nich PiS otrzymał 45,57, Komisja Europejska - 38,29, a Wiosna Roberta Biedronia - 6,04. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się we wszystkich 28 państwach członkowskich UE. Zaplanowano je na dni od 23 do 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (711)
Maciej Stuhr skomentował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. "Trudno odnieść się rozumem"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Olo

  Oceniono 427 razy 187

  Ludzie wybierając PiS, mają gdzieś dobro kraju, myślą tylko o własnej kieszeni, można ich kupić za grosze, jak stary chleb.

 • lucusia3

  Oceniono 250 razy 152

  Bo zegarek przeszkadzał wyborcom PO, a przekręty na miliony nie przeszkadzają wyborcom PIS. Po prostu każdy mierzy swoja miarą. Wyborcy PO nie lubili przekręciarzy, a wyborcy PIS marzą żeby samemu zrobić przekręt i coś mieć za darmo. Szanują, tych,którym się udaje.

 • justas32

  Oceniono 274 razy 150

  To proste. W Polsce jest 17 milionów ludzi z wykształceniem zawodowym lub niższym i 2400 profesorów. Do której grupy odniesie się polityk żeby wygrać ? Trzeba tłuszczy dać kasę, postraszyć złodziejskimi liberałami, LGBT i muslimami oraz udać że Kościół jest w zagrożeniu. Tak się wygrywa w Polsce w XXI wieku, frajerzy ...

 • Gość: kasia

  Oceniono 141 razy 109

  Pan Schetyna nie nadaje sie na lidera,tak wiarygodnego,że pójdą za nim wyborcy.Brak mu charyzmy i ma nieszczególnie sympatyczny uśmiech.Tak też sądzą moi znajomi ale nasz głos nie wpłynie na wybór nowego lidera.

 • nord-ost

  Oceniono 173 razy 103

  1. Panie Macieju można kraść byle dzielić się z sutenerem.
  2. Pański ojciec opowiadał lata temu pewną historię, kiedy zatrzymał się przed wiejskim sklepem żeby coś w nim kupić dostrzegła go grupa miejscowego kwiatu młodzieży, jeden z nich poznał Pańskiego ojca i zwrócił się do pozostałych "Chłopaki to ten świr z Seksmisji chodźcie mu wpier...".
  Czy Pan jeszcze się dziwi polskiej wsi?

 • lovepeacemusic

  Oceniono 156 razy 92

  170 tys. głosów na Zalewską to jakiś absurd. Kim są ci ludzie? Ślepi i głusi na argumenty, niezdolni do samodzielnej analizy, niemający dzieci/wnuków/bratanic/siostrzeńców, że nie znają szkoły obecnie?

 • macagulowie

  Oceniono 118 razy 74

  Zaraz, zaraz, a może wybory zostały sfałszowane ?
  Przecież to niemożliwe, żeby tak wielu głosowało na pis !
  No chyba, że rację ma Premier Tysiąclecia mówiąc, że: "ludzie są tacy głupi, że to działa ! Niesamowite !"

 • Gość: matahari

  Oceniono 131 razy 53

  trudno odnieść się rozumem, bo elektorat PIS-u rozumu nie używa

 • mario.wario

  Oceniono 86 razy 48

  Czemu się dziwić, Polaka można kupić za garść orzechów. Historia pełna jest takich przypadków, a teraz piszą się czarne karty historii najnowszej. Polacy zdziczeli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX