Kinga Rusin zabrała głos po awanturze z Zofią Klepacką. Odpowiada: Wstyd mi. Reprezentuje nasz kraj, a kojarzy się z pogardą i nienawiścią

Kinga Rusin opublikowała na Instagramie wpis, w którym odniosła się do swojej konfrontacji sprzed lokalu wyborczego z Zofią Klepacką, mistrzynią świata w windsurfingu.

Zofia Klepacka zasłynęła w mediach nie tylko za sprawą sporych osiągnięć sportowych, lecz także mocno konserwatywnych poglądów. Wywołała burzę, gdy całkiem niedawno otwarcie skrytykowała wprowadzenie karty LGBT w Warszawie przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Jej zachowanie potępiła wówczas Kinga Rusin. Wczoraj niespodziewanie panie trafiły na siebie w pod jednym z warszawskich lokali wyborczych. Doszło do ostrej wymiany zdań. Klepacka opublikowała w sieci nagranie, na którym uwieczniła ich konfrontację. Teraz głos w sprawie zabrała Kinga Rusin. 

Kinga Rusin odpowiada Zofii Klepackiej 

Rusin na wspominanym nagraniu miała kierować pod adresem Klepackiej głównie słowo "wstyd!". Windsurferka natomiast nagrywała dziennikarkę, a także jej rodzinę, mimo ich stanowczego sprzeciwu. Kinga odniosła się do całej sytuacji na swoim Instagramie. 

Wchodząc do lokalu wyborczego, minęłyśmy reprezentantkę Polski w windsurfingu, która ostatnio bardziej niż z wyczynów sportowych słynie z homofobicznych, agresywnych wypowiedzi, za które musiała nawet przeprosić swoją koleżankę z kadry (przeprosiny później odwołała). Jako medalistka olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi. Skoro tak bardzo jej to nie pasuje, to może nie powinna brać udziału w igrzyskach? Podziwiam za wyniki sportowe, ale wstyd mi, że osoba, która reprezentuje nasz kraj, kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi, którzy myślą i czują inaczej niż ona.

Jak dodała, wśród sportowców także są osoby homoseksualne. Zapytała więc w swoim wpisie Klepacką, czy w takim razie w trakcie zawodów nie podaje im ręki. Później odniosła się do nagrywania sytuacji sprzed lokalu wyborczego przez Klepacką.

Nagrała Pani mnie i moją rodzinę (chociaż moja mama wyraźnie powiedziała Pani, że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach. Może liczy Pani na medal, tym razem od prezydenta: "medal za ofiarność i odwagę", w uzasadnieniu: ryzykując życiem, odważyła się nakręcić Rusin.

Rusin zaznacza także, że podczas konfrontacji to ona padła ofiarą ataku słownego. 

Prawicowi sensaci grzmią, że zaatakowałam Klepacką i krzyczałam. Serio? Ja stałam spokojnie, kiedy pani Klepacka ruszyła na mnie, dzierżąc w dłoni oręż w postaci telefonu. Pokrzykiwała, obrażała mnie i nagrywała moją rodzinę bez jej zgody - czytamy.

Wpis spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów dziennikarki. Wśród osób, które poparły opinię Rusin, znaleźli się między innymi Beata Tadla czy Tomasz Ciachorowski. 

Brawo, Kinga! Nie ma przyzwolenia na takie ataki! Byłaś spokojna i kulturalna. Podziwiam
Obejrzałam film... Podziwiam Pani spokój i opanowanie.
Widziałam film, to ta kobieta była chamska i agresywna. Brawo Kinga - brzmią komentarze internautów.

A Wy, po której stronie sporu staniecie? 

DH

Więcej o:
Komentarze (421)
Kinga Rusin zabrała głos po awanturze z Zofią Klepacką. Odpowiada: Reprezentuje nasz kraj, a kojarzy się z pogardą i nienawiścią dla ludzi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • vito60

  Oceniono 243 razy 125

  Klepacka powoływała się na swoje sukcesy sportowe w dyskusji na tematy społeczno obyczajowe, zarzucając Rusin brak osiągnięć. Pływanie na desce nie czyni z pani osoby mądrej, co potwierdziła pani żenujący zachowaniem, przesterydowana kobieto.

 • mietekkowalski

  Oceniono 210 razy 108

  Tak jak nie po drodze mi z Rusin, tak na tym nagraniu widzę Klepacką-agresorkę i spokojnie rozmawiającą Kingę Rusin...

 • Gość: Baszkir

  Oceniono 283 razy 93

  Pani Kingo, napisała Pani, że podziwia ją za osiągnięcia sportowe.

  Ja nie podziwiam, bo silnych czy sprawnych ludzi jest wielu a mądrych mało. Dlatego własnie szanuję Panią.

  Mięśnie już nie mają takiego znaczenia jak blisko 3 tysiące lat temu, gdy odbyła się pierwsza olimpiada.

  To prawdziwy wstyd, że pani Klepacka z jej poglądami reprezentowała nasz kraj, mamy przez takich jak ona opinię ciemniaków i homofobów, ale może jest po prostu słabo wykształcona i źle wychowana.

 • Gość: Pola

  Oceniono 220 razy 86

  Pani Klepacka. Pokazała Pani prawdziwą twarz. Jest pełna nienawiści, agresywna, arogancja, homofobiczna. Bardzo mi przykro. Pani Kungo, szacunek za spokój.

 • Gość: Zibi

  Oceniono 180 razy 74

  Dlaczego nagrywająca zagłusza prymitywnymi słowami Panią Rusin ?

 • marykownow

  Oceniono 186 razy 72

  Ja sobie nie wyobrażam, jak przyzwoity człowiek może minąć osobę o takich poglądach jak Klepacka (faszyzujących nie bójmy się tego wprost nazwać) i nie wyrazić swojej dezaprobaty.

 • marykownow

  Oceniono 131 razy 69

  Ale ta Klepacka jest prymitywna. Ten ton. Powtarzanie 5 razy tego samego. I jeszcze jakiś jej znajomy to nagrał, żeby wyszło.

 • marta_36

  Oceniono 137 razy 67

  Jakoś tego "darcia" P. Kingi tam nie słychać. Jedyną osobą, która krzyczy jest P. Zofia. Niestety nadszedł taki czas, że ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać. Wystarczą inne poglądy żeby drugiego człowieka zmieszać z błotem. Smutne to ?

 • Gość: Parada

  Oceniono 169 razy 59

  Reprezentuje nasz kraj, a kojarzy się z pogardą i nienawiścią

  Niech zgadnę, popiera kościół i kler?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX