Ogród, który powstał przy wsparciu Meghan Markle i księcia Harry'ego, wyróżniony w prestiżowym konkursie. Księżna Kate może tylko pozazdrościć

W Wielkiej Brytanii trwa pokaz ogrodów w Chelsea. Swój ogród zaprojektowała i pokazała m.in. księżna Kate. Okazuje się jednak, że był tam też ogród, który powstał przy wsparciu księcia Harry'ego i Meghan Markle. I to właśnie on zdobył złoty medal.

Ogród księżnej Kate jest jedną z wielu atrakcji wielkiego pokazu ogrodów w Chelsea. Ale to ogród ze wsparciem księżnej Meghan i księcia Harry'ego zdobył wyróżnienie w czasie pokazów.

Księżna Kate zaprojektowała ogród

Pełen zieleni i drewnianych konstrukcji ogród ma zachęcać całe rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Księżna Kate zaprojektowała go wspólnie z profesjonalistą i jest to bez wątpienia jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na królewskich pokazach ogrodów w Chelsea. Jednak to Meghan Markle i książę Harry mają najwięcej powodów do zadowolenia. Złoty medal pokazów zdobył ogród, przy którego powstawaniu brali udział.

Ogród księcia Harry'ego i Meghan Markle ze złotym medalem

Wszystkiemu winna jest organizacja samych pokazów. Księżna Kate, jako jedna z projektantek ogrodu, nie mogła nawet wziąć udziału w konkurencji. Jej ogród od samego początku traktowany był jako "królewski" i jako taki wyłączony z konkursu. Co innego ogród księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Dlaczego?

Książę Harry i Meghan Markle nie brali czynnego udziału przy projektowaniu "swojego" ogrodu. Zrobiła to za nich projektantka Jilayne Rickards, zaś ogród powstał pod szyldem organizacji Camfed, która wspiera rozwój w Afryce. Ponieważ książęca para nie podpisywała się pod projektem, ogród miał prawo konkurować z innymi w kategorii "Space to Grow". I wygrał.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że organizacja Camfed otrzymała niepisany zakaz promowania swojego ogrodu wizerunkiem książęcej pary, dzięki czemu (przynajmniej teoretycznie) ich szanse w rywalizacji byłyby równe.

Pałac obawia się mylnego przekazu

- tak uzasadniano zakaz wykorzystywania wizerunku księcia Harry'ego do promocji ogrodu Camfed, według przedstawicieli organizacji.

Książę Harry z wizytą w ZambiiKsiążę Harry z wizytą w Zambii Tim Rooke/REX/Shutterstock / Rex Features/East News

Chodziło dokładnie o powyższe zdjęcie, które wykonano w 2018 roku. Książę Harry odwiedził wtedy podopiecznych organizacji Camfed i zrobił sobie z nimi taką pamiątkową fotografię. Camfed chciał, żeby była ona pokazywana przy okazji promocji ich ogrodu. Meghan i Harry są ambasadorami organizacji od kilku lat.

Więcej o:
Komentarze (39)
Ogród, który powstał przy wsparciu Meghan Markle i księcia Harry'ego, wyróżniony w prestiżowym konkursie. Księżna Kate może tylko pozazdrościć
Zaloguj się
 • Gość: BB

  Oceniono 21 razy 17

  No i fajnie, Na pewno obydwa ogrody były ładne, nic tylko się cieszyć, życie jest piękne.

 • Gość: hahaha

  Oceniono 21 razy 17

  już znowu szczujecie na siebie psychofanki obu lasek?
  zaraz pójdą klawiatury w ruch i posypią się oblegi,
  może dajcie spokój, bo się dziewuchy emocjonalnie wykończą

 • Gość: Ziemia

  Oceniono 15 razy 13

  Odwaliło wam z tym ogrodem?

 • Gość: Basia

  Oceniono 8 razy 8

  Głupi tekst. Po prostu głupi.

 • Gość: mat

  Oceniono 24 razy 8

  Kate pozazdrościła Meghan i postanowiła z przedszkoli przenieść za jej przykładem się do ogrodów.
  Różnica polega na tym, ze po pierwsze Harry i Meghan zajęli sie ogrodami pierwsi i była to inicjatywa ich Fundacji, której celem jest pomoc w edukacji afrykańskim dzieciom, zainicjowali wiec projekt ekologicznego afrykańskiego ogrodu z bateriami słonecznymi, zaawansowanym system nawadniania i odpornymi na suszę roślinami, który zaprojektowala dla nich projektantka Jilayne Rickards. Ogród zdobył złoty medal w prestiżowym światowym konkursie.
  Tymczasem Kate podpisała się pod czymś czego nie robiła. Projekty wykonała para znanych architektów z firmy Davies White. Kaśka siadła z kawką nad bardzo prowizoryczną papierową makietą i skonczyło sie na pogaduszkach i pewnie jakiś życzeniach , które wdrożono (są zdjecia), ale Kate złożyła podpis jako współautor, co jest kłamstwem i pustym lansem.
  Przez próżność Kate, która koniecznie chciała gdzieś zaistnieć, ten fragment rozbudowanego ogrodu, nie mógł brać udziału w konkursie. Jednak nawet jakby brał, to nie miąłby szans, bo poza sztampą nic tam nie ma. Domek na drzewie, kładka i strumyk, to naprawdę żadna innowacja.
  To, co zainicjowali i przy czym współpracowali Meghan i Hary, to pożyteczny, ciekawy i innowacyjny projekt, z którego cos wartościowego wynika. Nie złożyli podpisów pod projektem, bo tym zajmowala się Rickards, dlaczego mieliby jej odbierac autorstwo. Nie musieli sie wciskać ze swoimi nazwiskami, bo i tak projekt powstał z ramienia ich fundacji, którą wspólnie założyli i w którą oboje sie bardzo angazują.
  Dwór postawił na własny lans, więc zdjęcia angielskiego ogrodu są pokazywane do znudzenia, a zwycieski ogród Meghan i Harego pokazują media światowe:)))
  Służy przed wszystkim do szeroko pojętej edukacji, ale i wypoczynku.
  Niestety angielski ogród za darmo można ogladać tylko na zdjęciach, jak się chce tam pobrykać, trzeba zapłacić.:)

 • Gość: ?

  Oceniono 19 razy 3

  "Megan i Harry są ambasadorami akcji od kilku lat"
  no zwłaszcza Megan, która rok temu wyszła za Harry'ego :DDD

 • rrrzodkiewka

  Oceniono 7 razy 3

  Kojarzy się trochę z konkursem ogrodniczym w Downton Abbey, gdzie Dowager Countess wygrywała rok w rok bo była lokalną arystokratką i oczywiste było że ma wygrać.

 • Gość: dsfd

  Oceniono 9 razy 1

  Jedna i drudzy zlecili wykonanie przez kogoś projektu. Więc konkurowali z sobą po byku. Sorry, ale jeśli ci ludzi są tak żałośni jak artykuły o nich to od "mam ich w dupie" przechodzę do "gardzę nimi", bo nawet na minimalny szacunek nie zasługują.

 • Gość: Koko

  Oceniono 4 razy 0

  Co za bzdury, ogród Harrego i Meghan zdobył złoty medal, ale.. nie brali udziału w jego projektowaniu.. I ten belkotliwy tytuł..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX