Bonus RPK skazany prawomocnym wyrokiem na pięć i pół roku więzienia. Zapowiada, że będzie walczyć

Bonus RPK skazany na pięć i pół roku więzienia. 20 maja sąd uznał wyrok za prawomocny. Nie zgadza się z nim jednak raper, który zapowiada, że zgłosi sprawę do Sądu Najwyższego.

W lipcu 2018 roku pisaliśmy o tym, że Bonus RPK został skazany na kilka lat więzienia oraz musi zapłacić prawie pół miliona złotych za handel narkotykami w latach 2008-2010.Pisaliśmy o tym TUTAJ. Pogrążyły go zeznania trzech małych świadków koronnych oraz teksty jego piosenek. Choć obrońcy rapera złożyli apelację, to Sąd Okręgowy w Warszawie nie miał wątpliwości, co do jego winy i uznał zdobyte dowody za wystarczające.

Bonus RPK

Zdaniem sądu zeznania świadków były "logiczne, spójne i konsekwentne". 

Jak wiadomo, do udowodnienia handlu narkotykami nie jest bezwzględnie wymagane fizyczne zabezpieczenie tych substancji - tłumaczyła sędzia Dagmara Pusz-Florkiewicz.

Jednak raper podważa ich wiarygodność. Tłumaczył, że zeznawali na jego niekorzyść. Miał mieć z nimi złe relacje. Jak powiedział w wywiadzie opublikowanym na kanale Kryminalna Polska, "jeden z nich przyznał się kiedyś do składania fałszywych zeznań, drugi był jego wrogiem, zeznania trzeciego były zaś zupełnie absurdalne i nieprawdziwe". W nagraniu, jakie opublikował na Facebooku zdradził, że zignorowano jego świadków.

Dlatego właśnie Bonus nie zamierza się poddawać i zapowiedział, że razem z obrońcami będą walczyć o kasację wyroku w Sądzie Najwyższym.

Walczymy dalej - mówił swoim fanom.

AW

Więcej o:
Komentarze (24)
Bonus RPK skazany prawomocnym wyrokiem. Dostał karę pięć i pół roku więzienia. Zapowiada, że będzie walczyć
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • janbar22

  Oceniono 7 razy 5

  "Zgłosi do Sądu Najwyższego"...kto to pisał? Kasacja - się to nazywa i na 99% w ogóle nie będzie rozpatrywana. "Zgłosić" to może Bonus się na Policję albo w szkole, na lekcji. Ale na obie te rzeczy już chyba trochę za późno;)

 • lux-ex-silesia

  Oceniono 2 razy 2

  Rap w wykonaniu Bonusa RPK to promocja dragów w wielkim stylu. Nawet bez marychy należało mu się za demoralizację dzieciaków.

 • Gość: minus rtg

  Oceniono 1 raz 1

  W Singapurze już by było po gościu, śmierć za narkotyki!

 • Gość: Mietek

  Oceniono 2 razy 0

  Każdy raper i hiphohotam to ćpun. Najgorsze jest to, że deprawuja młodzież swoim pobrzękiwaniem. W polskiej kulturze jest jeden narkotyk - Gołda.

 • Gość: Większość komentujących to prostaki

  Oceniono 6 razy 0

  Ale wy jesteście egoistami, po prostu typowi Janusze i Grażyny.... Warto się przyjrzeć sprawie dokładniej, a nie oceniać TYLKO po wyglądzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX