Eurowizja 2019. Już wiadomo, które miejsce zajęła Tulia w półfinale. Dziewczyny były o krok od awansu

Eurowizja 2019. Występ Tulii został skrytykowany w sieci, tymczasem wyszło na jaw, że dziewczyny otarły się o finał.

Nie jest tajemnicą, że Polacy nie do końca czują Eurowizję. Do tej pory tylko raz w historii konkursu udało nam się zbliżyć do głównej nagrody, ale było to ponad 20 lat temu i młodsi mogą tego nawet nie pamiętać. Co roku konsekwentnie wystawiamy jednak swojego reprezentanta i mamy nadzieję, że tym razem się uda. Niestety, po dość wysokich (jak na Polskę) miejscach Cleo i Michała Szpaka, znów mijamy się nie tylko ze zwycięstwem, ale także z finałem.

W tym roku Polacy pokładali wielkie nadzieje w dziewczynach z zespołu Tulia. Ich wybór od początku wzbudzał wiele kontrowersji, a to dlatego, że w odróżnieniu od poprzednich lat, widzowie nie mieli żadnego wpływu na to, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji. Decyzja ta została podjęta przez specjalnie powołaną komisję.

Eurowizja 2019. Tulia prawie w finale

Zgodnie z przypuszczeniami bukmacherów Polki nie podbiły sceny w Tel Awiwie. Jak się jednak okazuje, mało brakowało, a wystąpiłyby w ścisłym finale. W głosowaniu zdobyły 120 punktów: po 60 od jury (11. miejsce) i 60 od widzów (8. miejsce). Dało to dziewczynom ostatecznie 11. miejsce i zabrakło im zaledwie dwóch punktów, by przejść dalej. Potwierdził to na Twitterze Jan Ola Sand - producent wykonawczy Eurowizji.

Mogę teraz ujawnić, że różnica między 10, a 11 miejscem wynosiła w pierwszym półfinale zaledwie dwa punkty - czytamy w jego wpisie.

A jak dokładnie rozkładały się głosy? Tak głosowało na Polskę jury:

10 punktów – Finlandia
8 punktów – Australia, Węgry
7 punktów – Czechy, Estonia
6 punktów – Białoruś
5 punktów – Izrael
3 punkty – Słowenia, Serbia, Portugalia

A tak widzowie:

8 punktów – Francja, Islandia
7 punktów – Czechy
6 punktów – Finlandia, Węgry
5 punktów – Australia, Belgia, Białoruś, San Marino
2 punkty – Estonia, Izrael
1 punkt – Słowenia
 

A to pech. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zawalczyć o zwycięstwo w finale. Przypominamy, że kolejna Eurowizja odbędzie się w Holandii.

Więcej o:
Komentarze (124)
Eurowizja 2019. Już wiadomo, które miejsce zajęła Tulia w półfinale. Były o krok od awansu!
Zaloguj się
 • janek58kos

  Oceniono 52 razy 42

  Polki spiewaly w polfinale, ktorego poziom byl o wiele nizszy, niz ten drugi, czwartkowy. Odpadly w towarzystwie gniotow ciezkich do sluchania i ogladania. To nie byl pech, albo brak szczescia, to byla po prostu slaba piosenka i slaba, statyczna prezentacja . Bukmacherzy sytuowali Tulie w okolicach trzydziestego miejsca , a w finale spiwalo 26 wykonawcow, no to gdziez tu pech , i gdziez zaskoczenie ? Dziewczyny popiszczaly, postaly i tyle bylo Tulli w Eurowizji : piski, nawet ludowe i robienie za slupy soli po prostu nie mogly przyniesc sukcesu.

 • Gość: evik

  Oceniono 37 razy 33

  do @uenostation54, akuratnie Polki ze swoim wyglądem na Eurowizji, nie wspominając już piosenki były- poza Islandią - bardzo dziwne. Absolutnie nie wpasowały się w poziom tegorocznej Eurowizji i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Całe tez szczęscie, że nie weszły do finału, bo zaliczyłyby szary koniec i byłby większy wstyd, niż to, że nie weszły do finału. Przykre to, ale prawdziwe.

 • joankb

  Oceniono 35 razy 29

  Polacy pokładali wielkie nadzieje...
  No nie rozmieszajcie mnie.

 • Gość: olo

  Oceniono 31 razy 27

  mało brakowało zeby samolot doleciał......

 • Gość: Evva

  Oceniono 28 razy 26

  Promowanie folkloru polskiego nie sprawdzi się nawet na festiwalu w Opolu. To może interesować lokalną publiczność, ale nie europejską. Dla mnie piosenka była po prostu nudna i nieprzyjemna dla ucha.

 • Gość: dziadekM

  Oceniono 26 razy 24

  ja kilka razy byłem od trafienia szóstki w totka i dalej klepię bidę ;)

 • konigin

  Oceniono 19 razy 19

  Osraly sie o final. Z calej tej piosenki zapamietac mozna przeciagle zawyte: "paaaliii sieee...". Podobnie jak z piosenki niemieckiej mozna bylo zapietac wykrzyczyne: "siiisteeers". Jak widac po wyniku finalu nie o to chodzi.

 • Gość: Kas

  Oceniono 23 razy 19

  Niestety ich piosenka tak była na maxa nudna. Piszczały jednym tonem przez 3 minuty. Rozumiem ze polska komisja liczyła na sukces podobny do Zimnej Wojny bo wybrała ta niby folkowa piosenke...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX