Eurowizja 2019. Triumf Holandii! Konkurs wygrał Duncan Laurence, jeden z najmłodszych artystów

Eurowizja 2019 przeszła do historii. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w Holandii.

Za nami 64. Konkurs Piosenki Eurowizji. Tym razem artyści z Europy, Izraela i Australii spotkali się ze sobą w Tel Awiwie. Tegoroczna widownia okazała się nie być łaskawą dla reprezentantek Polski - dziewczyny z zespołu Tulia zakończyły przygodę z Eurowizją jeszcze w półfinale. W międzyczasie wierni fani konkursu zaczęli typować faworytów do wygranej. W kuluarach mówiło się, że największe szanse na zwycięstwo w finale mają Szwecja oraz Holandia. Zgodnie z przypuszczeniami w sobotni wieczór triumfował 25-letni Duncan Laurence, holenderski piosenkarz i tekściarz.

Duncan Laurence - kim jest zwycięzca Eurowizji 2019?

Zacznijmy od tego, że Duncan Laurence tak naprawdę nazywa się Duncan de Moor. Holender urodził się 11 kwietnia 1994 w mieście Spijkenisse. Był on jednym z najmłodszych uczestników tegorocznej Eurowizji. Już jako dziecko przejawiał zainteresowanie muzyką. W czasach szkolnych wraz ze znajomymi występował w kilku w zespołach. Prawdziwym przełomem w jego karierze okazał się udział w holenderskiej edycji programu "The Voice". Duncana można było oglądać w nim w 2014 roku. Co prawda nie udało mu się sięgnąć po zwycięstwo, jednak już sam udział przyniósł mu popularność, a jak wiadomo, to też jest bardzo ważne w show-biznesie.

Reprezentowanie Holandii w Eurowizji to nie pierwsza światowa przygoda Duncana. 25-latek jest nie tylko wokalistą, ale także autorem tekstów. Fani z kraju tulipanów z pewnością wiedzą o tym, że Laurence współtworzył piosenkę "Closer" popularnego koreańskiego duetu TVXQ.

Eurowizja 2019. Zwycięska piosenka

Duncan Laurence walczył najpierw o finał, a potem o wygraną z anglojęzyczną balladą "Arcade". Utwór już wcześniej przypadł do gustu internautom, dlatego Holender na długo przez finałem był typowany na zwycięzcę. Jak zdradził w jednym z wywiadów ta piosenka to dla niego "opowieść o poszukiwaniu miłości życia".

Teledysk do "Arcade" ma już na liczniku ponad 10 milionów odtworzeń. Możecie obejrzeć go TUTAJ.

 

Kibicowaliście mu?

Więcej o:
Komentarze (72)
Eurowizja 2019. Duncan Laurence wygrał w Tel Awiwie. Kim jest 25-letni Holender?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jan.w2

  Oceniono 17 razy 15

  Już tydzień temu było wiadomo kto wygra. No i wygrał.

 • Gość: dee

  Oceniono 18 razy 14

  Czyli wygrał Coldplay czy jak? Tak właśnie brzmi. Ale mniejsza z tym. Śledzę sobie temat Polski na Eurowizji od wielu lat i nadziwić się nie mogę jak wybierający w Polsce jurorzy nie są w stanie trafić w trendy i gusty, żeby zrobić coś pod konkurs. Zawsze mam wrażenie, że są o parę lat spóźnieni albo, że mają jakąś idee pokazania tego co w Polsce najlepsze a niekoniecznie pasuje tam. A wystarczyłoby posluchać tego coś się gra na Eurowizji.

 • Gość: bol123

  Oceniono 13 razy 9

  Zaskoczenie, że najwięcej pkt od polskiej publiczności powędrowało do Islandii. A mówią, że Polska to taki zaściankowy kraj, nietolerancyjny, a tu proszę miłe zaskoczenie występ BDSM się podobał. Występ Madonny nudny, nowa piosenka beznadziejna.

 • Gość: sdg

  Oceniono 5 razy 5

  Wydaje mi się, że Eurowizja powoli podnosi poziom (choć najlepszy konkurs chyba był w 2015 z Mansem Zemerlowem - zresztą i teraz udowodnił, że jest świetnym wokalistą). Było sporo mniej lub bardziej ciekawych piosenek. Najbardziej podobała mi się włoska piosenka, Azerbejdżam (solidny, klasyczny pop rodem z MTV, ale do przezycia). Holender nie był zły, ale szału też nie było. Fajna była też piosenka serbska i... portuglaska (ale to trzeba przesłuchać ze 2 razy, aby ja docenić... niestety)

 • Gość: Ewa

  Oceniono 8 razy 4

  Brawo. Holandia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość: komentująca1

  Oceniono 3 razy 3

  25-latek jako jeden z najmłodszych uczestników? Czy autor twgo artykułu oglądał w ogóle eurowizję? Przecież byli nawet 17-latkowie, generalnie sporo młodszych od zwycięzcy osób. Zwycięstwo sie należało i fajnie że piszecie, ale nie piszcie niepotrzebnych nikomu (i do tego nieprawdziwych) zdań jak właśnie "jeden z najmłodszych"

 • Gość: KMK

  Oceniono 7 razy 3

  Kibicowałam Azerbejdżanowi.

 • Gość: Franek

  Oceniono 6 razy 2

  Jak zwykle przeważało wycie, skomle nie, jęki 😖 I tak samo myślę, że siostry Godlewskie miały by szansę, by zaistnieć 🔪

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX