Michał Olszański może zostać zawieszony przez krytykę wywiadu z Kaczyńskim. Na razie otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach

Michał Olszański skomentował swój głośny wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Ocenił go niezbyt przychylnie i przyznał, że był postawiony pod ścianą. Jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl, dziennikarz może teraz zostać zawieszony.

Jarosław Kaczyński w poniedziałek pojawił się w studio "Pytania na Śniadanie". Cel był jednoznaczny - ocieplić swój wizerunek przez wyborami do Europarlamentu. Było lekko, przyjemnie i niespodziewanie miło. Prezes opowiedział m.in. o ulubionych potrawach, swoich kotach i zmarłej mamie. Rozmowę z liderem PiS przeprowadzili Monika Zamachowska i Michał Olszański. Prezenter następnie udzielił komentarza serwisowi naTemat, w którym przyznał, że wywiad z politykiem nie był dobrym pomysłem. Teraz może ponieść konsekwencje.

Michał Olszański zostanie zawieszony?

W naTemat Olszański wyznał, że rozmowa z Kaczyńskim nie była dla niego spełnieniem zawodowych marzeń. W jego opinii schemat rozmowy był przygotowany przez sztab PR-owy PiS-u we współpracy z  kierownictwem "PnŚ".

Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. "Pytanie na śniadanie" to audycja poranna, lifestyleowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja - powiedział Michał Olszański w rozmowie z portalem naTemat.pl.

O podobny komentarz poprosił branżowy serwis Wirtualnemedia.pl. Jednak prezenter powiedział, że dostał od szefostwa zakaz wypowiadania się w mediach.

Niestety, nie mogę rozmawiać z mediami. Od kierownictwa "Pytania na śniadanie" dostałem dzisiaj ustny zakaz rozmawiania z jakimikolwiek mediami. Stanowczo odsyłam więc do rzecznika prasowego TVP.

Dodatkowo informator serwisu, który pracuje w centrali TVP na Woronicza, dowiedział się, że Telewizja Polska rozważa czasowe zawieszenie Michała Olszańskiego w prowadzeniu "Pytania na śniadanie". Jednak "sprawa jest delikatna, bowiem Telewizja z jednej strony nie chce narazić się na zarzuty ostrego karania dziennikarza za rozmowę z innymi mediami, i to w dodatku w gorącym okresie wyborczym. Z drugiej jednak nie może zostawić nielojalności względem redakcji bez odpowiedzi."

AD

Więcej o:
Komentarze (44)
Michał Olszański może zostać zawieszony przez krytykę wywiadu z Kaczyńskim. Na razie otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: zosia

  Oceniono 43 razy 35

  noooo.... Korea ! ktoś śmiał skrytykować coś gdzie pojawiło sie "słońce narodu" ?

 • Gość: gosc

  Oceniono 39 razy 31

  a kaczyńskiemu wolno wypowiadać się o żle o narodzie mowic ciemnota itd?????

 • Gość: Ella

  Oceniono 33 razy 27

  gorzej niz w Korei....
  Jak mozna tak robic? I tak wszyscy skrytykowali Olszanskiego za ten wywiad. Jak sie okazuje, jemu samemu tez sie to nie podobalo i nie czul sie z tym dobrze. I teraz jeszcze nie ma prawa o tym mowic, a to dziennikarz! Co sie dzieje z tym krajem..?

 • gapcio2010

  Oceniono 26 razy 20

  Mamy już Koreę Północną ?Tego należało się spodziewać, mógł sobie na to pozwolić i pewnie zdawał sobie z tego sprawę. Jeśli odejdzie z TVPSzambo, to nic złego się nie stanie. Znajdzie sobie miejsce w normalnej stacji. Powodzenia:)

 • Gość: wiki

  Oceniono 15 razy 13

  Po Olszańskim było widać, że niechętnie prowadzi tą rozmowę, za to Zamachowska to najchętniej wsadziłaby palec w tyłek Panu Prezesowi, żeby tylko mu dobrze zrobić....

 • Gość: Ewa

  Oceniono 16 razy 12

  Brawo Olszański!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ponoc mamy wolność słowa? Ludzie, co to za kraj,gdzie nie mozna wypowiadać swoich mysli/

 • mirarob

  Oceniono 11 razy 11

  a powinien piać z zachwytu????

 • Gość: gość

  Oceniono 9 razy 9

  Szczerze..szacun. Powiedział co powiedział.. choć nie musiał ...iść.... w kłopoty. Przyzwoity człowiek i dziennikarz po prostu. Niestety mało takich.. wielu myśli nie o własnych przekonaniach ale ..o chlebie....i często robią z siebie pajaców.. jakby nigdy w życiu nie czekała na Nich inna praca....Żal mi tych ludzi.....

 • Gość: marti

  Oceniono 6 razy 6

  Pan Olszanski poprostu wpadl w pulapke, wszysto bylo zaplanowane z gory! maja juz innego na jego miejsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX