Eurowizja 2019. Roksana Węgiel rozmawia z prowadzącą po angielsku. Jak sobie poradziła? Możemy być dumni

Roksana Węgiel rozmawiała z prowadzącymi w czasie pierwszego półfinału Eurowizji. Jak poradziła sobie z wystąpieniem w języku angielskim? Lepiej, niż niektóre inne nasze gwiazdy.

Eurowizja 2019 dla Polski i Tulii skończyła się dość nagle (i według nas niezasłużenie). Kiedy jednak czekaliśmy na ogłoszenie wyników pierwszego półfinału, przed milionami widzów pojawiła się nagle Roksana Węgiel. Zwyciężczyni Eurowizji Junior została poproszona o powiedzenie kilku słów przed kamerami. Jak sobie poradziła? Byliśmy naprawdę miło zaskoczeni!

Roksana Węgiel na Eurowizji 2019

Roksana Węgiel znała zapewne wcześniej pytania, zadawane przez jedną z prowadzących. Nie zmienia to jednak faktu, że 15-latka skupiła na chwilę na sobie uwagę sporej części świata. To jednak co innego, niż zaśpiewać po polsku w czasie finału Eurowizji Junior, którą - powiedzmy to sobie szczerze - niewiele osób oglądało na żywo. Nawet jeśli "Roxie" wyuczyła się swoich kwestii na pamięć, bez problemu poradziła sobie spytana o emocje w czasie występu.

 

Dlaczego w ogóle o tym piszemy? Ponieważ znajomość angielskiego wbrew pozorom wcale nie jest aż taką oczywistą oczywistością u reprezentantów naszego kraju w czasie Eurowizji. Możemy się tylko cieszyć, że tak młoda dziewczyna posługuje się językiem obcym bez większych problemów i nie boi się go używać. Bo to wcale nie jest takie naturalne, co w ostatnich latach udowadniali inni reprezentanci naszego kraju - np. Cleo i Donatan konferencję prasową przeprowadzili całkowicie po polsku, Gromee prawie w 100 proc. polegał na swoim towarzyszu Lukasie Meijerze, który jest Szwedem, zaś Michał Szpak, zjedzony przez stres, naprawdę dawał z siebie wszystko, ale lekko nie było.

Ale są też chlubne wyjątki. Jest Kasia Moś, która z wywiadem poradziła sobie śpiewająco. Są dziewczyny z zespołu Tulia, jest Monika Kuszyńska, Magdalena Tul. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach znajomość angielskiego na zagranicznych występach nie będzie czymś szczególnym, tylko oczywistością.

Więcej o:
Komentarze (36)
Eurowizja 2019. Roksana Węgiel rozmawia z prowadzącą po angielsku. Jak sobie poradziła? Możemy być dumni
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • keliaa

  Oceniono 15 razy 13

  Roksana intensywnie uczy się angielskiego. Ma prywatne korepetycje. Jeszcze rok i będzie znała ten język perfekcyjnie, tym bardziej że nie będzie już tracić czasu na chodzenie do szkoły.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 8 razy 6

  Bo węgiel to skarb, to antracyt...

 • Gość: FAN ROKSANY

  Oceniono 5 razy 3

  Lulu, Taa, Sissi, Roksi kręgiel - to ta sama osoba. To co pisze to są same pomyje. To jest człowiek, który ma wielkie problemy z samym sobą. Miejcie to na uwadze, czytając jego chamskie wypociny.

 • Gość: Ew

  Oceniono 3 razy 1

  za niedługo to zobaczymy ja w serialu M jak miłośc jako odnalezione dziecko mecenasa Budzynskiego lub dziecko Małgosi ze Stanów z Michałem.

 • Gość: K

  Oceniono 11 razy 1

  Powiedziała ku... jedno proste zdanie a teraz psychofaneczki się podniecają bo ROKSJE MUFI PO ANKJELSGU ONA JEZD TAGA WYPITNA

 • Gość: NieWażne

  0

  Uważam, że znajomość języka jest wręcz obowiązkiem na świecie, z tego powodu aby porozumieć się. Angielski jest językiem pięknym i wartym nauczenia ponieważ 80% państw właśnie się posługuje tym językiem. Nie chcę być hejterem ale Roksana powiedziała kilka zdań na poziomie podstawowym, jedynie czym zabłysła był akcent i płynność no i oczywiście brak stresu za który jej zazdroszczę. Pytania jakie zadała dziennikarka był proste, więc nie było rewelacji. Grunt, że potrafi coś powiedzieć.

 • Gość: NieWażne

  0

  Uważam, że znajomość języka jest wręcz obowiązkiem na świecie, z tego powodu aby porozumieć się. Angielski jest językiem pięknym i wartym nauczenia ponieważ 80% państw właśnie się posługuję tym językiem. Nie chce być hejterem ale Roksana powiedziała kilka zdań na poziomie podstawowym, jedynie czym zabłysła był akcent i płynność no i oczywiście brak stresu za który jej zazdroszczę. Pytania jakie zadała dziennikarka był proste, więc nie było rewelacji. Grunt, że potrafi coś powiedzieć.

 • jan.w2

  Oceniono 2 razy 0

  Jak by już od przedszkola zamiast watykańskich bajek zwanych religia z równa determinacja uczono polandyjska dziatwę angielskiego, nie było by niczym dziwnym, że niemal każdy 15 latek coś niecoś może po angielski powiedzieć. A tak, to tylko zdrowaśki klepać bez zająknięcia umieją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX