Eurowizja 2019. Kiedy wystąpi Tulia? Jakie szanse ma Polska w konkursie?

Eurowizja 2019 zaczyna się już w przyszły wtorek i już tego dnia zobaczymy polską reprezentację na scenie. Tulia wykona utwór "Pali się/Fire of love". Jakie szanse dają dziewczynom z Polski bukmacherzy?

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Polskę reprezentuje w tym roku zespół złożony z czerech pań - Tulia. Na scenie w Tel Awiwie wykonają utwór "Pali się/Fire of love".

Eurowizja 2019. Kiedy wystąpi Tulia?

Eurowizja zaczyna się już we wtorek i tego dnia wystąpi na scenie Tulia. Polki będą czwartym zespołem wieczoru i zaśpiewają mniej więcej około godziny 21:30-21:45 - transmisję zapewnia TVP. Mają już za sobą dwie próby.

Eurowizja 2019. Jakie Tulia ma szanse w konkursie?

Do tej pory reakcje na występ Polek były raczej entuzjastyczne. Za granicą chwalono ciekawe połączenie ludowego śpiewu i rockowego brzmienia. Tulię i "Pali się" porównywano do White Stripes i Depeche Mode. Dziennikarze obserwujący ich występy na próbach nie tylko szybko "łapali" melodię, ale też entuzjastycznie oklaskiwali nasz kwartet wokalny. Niestety, bukmacherzy nie są aż tak przychylni w swoich notowaniach.

 

Okazuje się, że w zakładach Tulia nie ma zbyt wielkich szans na sukces. Dzisiaj właściwie na wszystkich stronach z zakładami online, to wokalista z Holandii ma największe szanse na zwycięstwo w konkursie. Duncan Laurence zaśpiewa "Arcade" i jak na razie ma 25 proc. szans na zajęcie pierwszego miejsca w tegorocznej Eurowizji w Izraelu. Czy Tulia go pokona?

Jeśli wierzyć bukmacherom, dziewczyny mają mniej niż jeden procent szans na zwycięstwo. Aktualnie plasujemy się na 28. miejscu, a ten kto obstawi Tulię ma w przypadku wygranej szanse na otrzymanie ponad pięćset razy tyle, ile obstawił.

Szans Tulii na wygraną nie daje nawet zwykła ankieta na oficjalnej stronie Eurowizji. Również w niej wygrywa Holandia, zaś Polska zajmuje odległe, 19. miejsce. Cóż, to lepiej, niż 28. ;)

My za Tulię trzymamy kciuki i wierzymy, że Dominika, Joanna, Patrycja i Tulia zachwycą publiczność.

Więcej o:
Komentarze (57)
Eurowizja 2019. Kiedy wystąpi Tulia? Jakie szanse ma Polska w konkursie?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: tola

  Oceniono 28 razy 12

  Mieszkam za granicą i będę miała szansę głosować na POLSKĘ ale na pewno tego nie zrobię.
  Nie dość, że wyją jak koty w marcu, to jeszcze z tymi kocami na głowach wyglądają jak strachy na wróble. Wstyd i kompromitacja. Jak nie będą w ostatniej trójce, to się zdziwię...

 • Gość: aga

  Oceniono 13 razy 11

  Ja wiem, że Eurowizja rządzi się swoimi prawami, ale nie wmówicie mi, że piękne, tradycyjne, kolorowe stroje i kwiatowe wianki, w jakich do tej pory występowały, nie byłyby lepsze od tego czegoś, co mają na głowie. Nawet nie widać ich pięknych uśmiechów. Kto im zrobił taką krzywdę? Teraz nawet nie będziemy mogli liczyć na głosy innych Słowian, którzy byli tymi wcześniejszymi strojami zachwyceni i gratulowali Polsce wyboru.

 • Gość: emilka

  Oceniono 11 razy 9

  Jak dla mnie nie mamy zadnych szans, raczej w punktacji gdzies w konvowce

 • Gość: hallo

  Oceniono 13 razy 9

  MASAKRA

 • Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 7

  Żenada brak słów

 • Gość: Orinoko

  Oceniono 11 razy 7

  Czarownice z Loch Ness będą śpiewać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX