Tadeusz Pluciński nie żyje. Był największym amantem i casanovą polskiego kina. O miłosnych podbojach aktora krążyły legendy

Tadeusz Pluciński zmarł w wieku 92 lat. Mówiło się, że miał nawet... trzy tysiące kochanek.

Tadeusz Pluciński zmarł w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Miał 92 lata. Smutną informację podał na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Choć rzadko grał pierwszoplanowe role, widzowie pokochali go za kreacje w legendarnych produkcjach - "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Brunecie wieczorową porą" czy słynnej "Hydrozagadce". W latach 70. Tadeusz Pluciński miał opinię bon vivanta i największego kobieciarza polskiego kina.

Mówiło się o nim "pocztówkowy facet". Nic dziwnego, że szybko przylgnęła do niego łatka amanta i łamacza kobiecych serc. Jego liczne romanse przeszły do historii, a plotka głosi, że Pluciński miał nawet trzy tysiące kochanek.

Nie liczyłem, ale była to pokaźna liczba... Myślę, że ojciec zainfekował mnie. Tyle że ja nigdy spotkań z kobietami nie traktowałem instrumentalnie. Wy mówicie o nas dziwkarze, kobieciarze, ale to wy o nas zabiegacie - mówił przed laty w "Super Expressie".

Legendy nigdy nie zostały potwierdzone. Faktem jest, że aktor miał cztery żony i u boku żadnej nigdy nie znalazł prawdziwego szczęścia. Tadeusz Pluciński przez większość swojego życia był okazem zdrowia. Wszystko zmieniło się we wrześniu 2016 roku. To właśnie wtedy artysta złamał nogę w kolanie i po długiej rehabilitacji trafił do Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

AD

Więcej o:
Komentarze (21)
Tadeusz Pluciński nie żyje. Był największym amantem i casanovą polskiego kina
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Michał

  Oceniono 15 razy 15

  Kolejny ze wspaniałych aktorów odszedł na zawsze ,wielka szkoda.

 • tpdlagier

  Oceniono 14 razy 14

  Odchodzą giganci, a na horyzoncie pustka. Kto zastąpi legendy? Smutna wiadomość. To jeden z bardziej charakterystycznych aktorów mojego dzieciństwa i młodości.

 • Gość: Mirosław Tomański

  Oceniono 14 razy 14

  No cóż szkoda wielka szkoda. Wyrazy współczucia dla rodziny znajomych oraz przyjaciół. Na długo pozostanie w mojej pamięci

 • Gość: zew

  Oceniono 5 razy 5

  Swietny aktor i amant tak

 • Gość: zwykły widz

  Oceniono 5 razy 5

  Wspaniały aktor ! Wielka szkoda ! Dzisiaj już takich mistrzów sceny i ekranu,w następnych pokoleniach niestety,,nie ma.Masowe serialowe produkty ,które myślą,że są gwiazdami.....albo rozpolitykowane diwy......miernoty sceniczne.....

 • Gość: bebe

  Oceniono 3 razy 3

  Byl bardzo przystojny, super meski nie jak dzisiejsze peeeezdy w rurkach. Jaka piekna Szykulska, jak lalka!

 • Gość: MD

  0

  Dobry aktor, dobry człowiek.
  Kochał życie.

 • Gość: Sonia

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystko to bzdury i kłamstewka ten kto ryczy mało mleka daje i to jest prawda dalej dośpiewajcie sami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX