Rozenek pochodzi z katolickiej rodziny, ale odwróciła się od Kościoła. Tłumaczy, dlaczego

Małgorzata Rozenek gorzko o Kościele. Gwiazda nie zgadza się z wieloma poglądami duchownych.

Nie jest tajemnicą, że Małgorzata Rozenek pochodzi z katolickiej rodziny przywiązanej do tradycyjnych wartości, a jej ojciec to Stanisław Kostrzewski - były skarbnik Prawa i Sprawiedliwości i główny doradca gospodarczy Jarosława Kaczyńskiego. Do tej pory "Perfekcyjna" niechętnie udzielała się w kwestiach społeczno-politycznych. W najnowszym wywiadzie zdradziła jednak, że poglądy jej i najbliższych różnią się od siebie.

Małgorzata Rozenek o Kościele

Od kilku dni o celebrytce jest głośno za sprawą jej najnowszej książki "In vitro. Rozmowy intymne". W ramach promocji Rozenek udzieliła wywiadu dla "Gazety Wyborczej". Jak wyznała, podejście Kościoła do kwestii sztucznego zapłodnienia jest jednym z powodów, dla których odwróciła się od niego. Jej zdaniem to właśnie przez księży poruszających sprawy rozrodczości kobiety wstydzą się mówić głośno o swoich problemach z zajściem w ciążę.

Zaczęłam odchodzić od Kościoła, bo nie zgadzam się z jego stanowiskiem w wielu ważnych dla mnie sprawach, m.in. in vitro, osób LGBT czy antykoncepcji. Nie akceptuję uwikłania Kościoła w politykę, silnego wpływu na państwo, tuszowania przypadków pedofilii wśród księży - powiedziała w wywiadzie.

To już nie pierwszy raz, kiedy Małgorzata Rozenek publicznie poparła środowiska LGBT. W ubiegłym roku pochwaliła się na Instagramie zdjęciami z parady równości w USA.

W dalszej części rozmowy z Anną Karwowską gwiazda TVN-u dodała, że sytuacja kobiet w Polsce "jest coraz bardziej opresyjna". Zauważyła też, że im głośniej mówi się o ich problemach, tym bardziej są one uciszane. Stąd też wstyd przed opowiadaniem nie tylko o bezpłodności, lecz także o byciu ofiarą mobbingu czy przemocy.

Mimo wszystko, Rozenek ma nadzieję, że Kościół zmieni swoje podejście do in-vitro. Póki co nic nie wskazuje na to, żeby miało się to stać szybko.

Więcej o:
Komentarze (99)
Małgorzata Rozenek pochodzi z katolickiej rodziny, ale odwróciła się od Kościoła. Tłumaczy, dlaczego
Zaloguj się
 • Gość: Danuta Halejcio

  Oceniono 85 razy 65

  Nie przepadam za tą panią,ale popieram .Mądrze powiedziane.Dziękuję za wypowiadanie się na tematy,które nas kobiet dotyczą.Radosnych Świąt

 • Gość: Ja

  Oceniono 78 razy 56

  Tutaj się z nią zgadzam.

 • elenem

  Oceniono 33 razy 29

  Znamy to. Niejedna rodzina podzielona.

 • Gość: Majka

  Oceniono 33 razy 27

  Spokojnych , rodzinnych świąt Pełnych odpoczynku od tego co złe , męczące oraz dużo radości Wam wszystkim życzę:) 😘

 • alexcomp

  Oceniono 40 razy 26

  Nie przepadam za tą Panią jednak wyrażone przez nią poglądy o Kościele są w stu procentach zbieżne z moimi. Brawo za odwagę mówienia o tym otwarcie i z otwartą przyłbicą.

 • Gość: Cinek

  Oceniono 37 razy 17

  Wierzę w Boga a nie w księży.To oni wymyślają żeby zakaz inwitro i inne bzdety a nie Bóg.Dlatego uważam że jeśli przez to uważam że przez księży odwracacie się od Boga to robicie źle.

 • oloros11

  Oceniono 22 razy 14

  Pan Bog nie wymyslil kosciola - jest mu zupelnie niepotrzebny
  to wymysl garstki cwaniakow - jak widac z duzymi perspektywami bowiem glupota i keki to 99 procent ludzie

 • Gość: KLARA

  Oceniono 27 razy 11

  Kochani,radosnych ,spokojnych Świąt Zmartwychwstania Bożego...oby narodziło się DOBRO...które natchnie wszystkich źle sobie życzących promykiem szacunku do siebie nawzajem..oby ten piękny świąteczny czas upłynął WAM w spokoju i radości :) Radosnego Alleluja :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX