Michał Żebrowski zarzuca TVP manipulację. Pojawił się w materiale krytykującym nauczycieli

Michał Żebrowski zarzucił TVP manipulację swojej wypowiedzi. Aktor zamieścił na Facebooku oświadczenie, w którym oczekuje wyjaśnień.

Chodzi o sobotnie wydanie magazynu "Alarm!" w TVP1. Tematem przewodnim programu był strajk nauczycieli, a jednym z głównych wątków zaangażowanie celebrytów, którzy popierają protest. W materiale zostali przedstawieni jako popierający każdą inicjatywę uderzającą w obecny rząd. Pojawiła się też wypowiedź Michała Żebrowskiego. Aktor stanowczo zareagował i zarzucił Telewizji Polskiej manipulację.

Michał Żebrowski oskarża TVP

Żebrowski napisał na Facebooku, że jego komentarz został pocięty i jego wydźwięk był zupełnie inny.

W ubiegłą środę, o g. 16:01 zadzwoniła do mnie pewna pani, podając się za dziennikarkę TVP. Nie przypominam sobie, by poinformowała mnie, że nagrywa rozmowę. Prosiła o wywiad w sprawie strajku nauczycieli. Kulturalnie odmówiłem - oczywiście dokładnie tłumacząc dlaczego. Następnie usłyszałem mój głos, tzn - pociętą i zmanipulowaną wypowiedź złożoną z fragmentów naszej rozmowy - w pr. TVP "Alarm" - napisał Żebrowski.

W materiale pojawiła się wypowiedź Żebrowskiego, który podziękował za pierwszy od kilku lat telefon. Jednocześnie dodał, że nie udzieli wywiadu.

Ja jestem w ogóle zdziwiony, że pani do mnie. Bardzo dziękuję, bo od czterech lat jestem osobą, która w ogóle nie została zaproszona do żadnego programu. Chciałbym zakończyć rozmowę i przeprosić, bo może nastaną takie czasy, kiedy Telewizja Polska znowu będzie Polska.

Okazuje się, że na montażu usunięto istotny fragment, który w oświadczeniu przytoczył aktor. Chodzi o zdanie zarzucające TVP manipulowanie wypowiedziami Żebrowskiego.

Uprzejmie proszę Redakcję o wyjaśnienie oraz opublikowanie całej rozmowy telefonicznej z dnia 10.04, w której tłumaczyłem, że nie udzielę wywiadu, ponieważ od 4 lat wszystkie moje wypowiedzi są przez TVP pozbawiane kontekstu i konsekwentnie manipulowane - zakończył wpis Żebrowski.

Co ciekawe, na koniec materiału pojawiły się fragmenty serialu "Na dobre i na złe", w których występuje aktor. Były okraszone ironicznym komentarzem, że udział w serialu TVP nie stanowi problemu dla Michała Żebrowskiego. Raczej nie spodziewamy się, że aktor otrzyma wyjaśnienia ze strony Telewizji Polskiej.

AD

Więcej o:
Komentarze (38)
Michał Żebrowski zarzuca TVP manipulację. Pojawił się w materiale krytykującym nauczycieli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • topiramax

  Oceniono 26 razy 22

  Uwaga przyzwoici ludzie! Gdy zadzwoni telefon i ktoś poda się za dziennikarza tvpis nic nie mówcie, wyłączcie się.

 • Gość: matahari

  Oceniono 18 razy 18

  następnym razem pozostaje już tylko kulturalnie zakończyć rozmowę bez słowa

 • Gość: Ewa

  Oceniono 21 razy 17

  To pisowska tv manipulują pod siebie

 • Bob Bob

  Oceniono 13 razy 11

  dziwię się, że pana Żebrowskiego to dziwi. TVP nie powiedziało prawdy od daaaawna...

 • ceppisowski

  Oceniono 14 razy 10

  Pislam TV manipuluje swoich wyborcow bo ma ich za kretynoow.
  I tu sie z pisowskimi katolikami z Pislam TV zgadzam.
  Dziwie sie Zebrowskiemu, bo powinien przez telefon powiedziec tylko "żegnam" pislamiscie

 • miszka_szyfman

  Oceniono 12 razy 8

  Myślałem że pan Żebrowski jest bardziej rozgarnięty i na sygnał TVP zapali mu się jakaś czerwona lampka w głowie.

 • Gość: mia

  Oceniono 7 razy 3

  Ok, tylko na pewno on ma dzieci w prywatnych szkołach. A tak na marginesie , to gdyby strajk był za PO, to wiadra pomyj lałyby się na nauczycieli, taka prawda, PO i Pis są siebie warci. Dlatego trzeba głosować na normalne ugrupowania. Może partia Biedronia coś zmieni, ale polacy lubią ten dualizm i wieczne kto jest za , a kto przeciw.

 • feurig59

  Oceniono 3 razy 3

  Moi Drodzy, moze to nas tr pogodzi:
  Najlepszy polski film niezalezny
  "Pociecha" juz za darmo w hd na youtube.
  Pelnometrazowy komediodramat nagrodzony gl nagrodami na festiwalach w Londynie, Bukareszcie, Barcelonie, Kalkucie, Warszawie...
  Sprawy polskie, emigracja, re-emigracja, a zarazem uniwersalne kino. Bez wsparcia instytucjonalnego. Pelna profeska, nowe twarze, swietna muzyka "Erith".
  Zerknijcie.

 • H2O H2O

  Oceniono 2 razy 2

  Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu. TVP to sama prawda. Prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX