Nicole Saleta, córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety, czeka na kolejny przeszczep nerki. To "dysfunkcja genetyczna"

Nicole Saleta kolejny raz potrzebuje nerki. Córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety trzeci raz szykuje się do przeszczepu. Nerka pobrana od martwego dawcy przestała działać.

Nicole Saleta od wielu lat zmaga się z niewydolnością nerek. Córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety na za sobą już dwa przeszczepy. Teraz jednak okazuje się, że czeka ją jeszcze jeden - poprzednia nerka pobrana od nieżyjącego dawcy przestała działać. 25-letnia Nicole od kilku miesięcy jest na dializach.

Nicole Saleta będzie miała kolejny przeszczep nerki

Nicole Saleta w rozmowie z "Faktami TVN" opowiedziała o swojej wieloletniej chorobie. Przyznała, że lekarze podejrzewają u niej dysfunkcję genetyczną:

Mam prawdopodobnie taką dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki i niestety za późno lekarze się o tym dowiedzieli. Tę nerkę miałam działającą raptem przez cztery miesiące. Znów mam dializy i czekam na kolejny przeszczep - mówiła Nicole Saleta.

Nicole pierwszą nerkę otrzymała od własnego ojca, Przemysława Salety. Pracowała ona przez 7 lat. Na wiosnę 2018 roku przeszła kolejną operację i drugi przeszczep. Niestety, druga nerka pracowała znacznie krócej - w efekcie potrzebny jest kolejny, trzeci już, przeszczep. Dopóki jednak Nicole nie otrzyma informacji, że znaleziono dla niej dawcę nerki, konieczne są dializy.

Nicole Saleta - choroba nerek

Chorobę Nicole zdiagnozowano u niej przypadkiem. Początkowo podejrzewano, że to tylko anemia, niestety okazało się, że dziewczyna cierpi na niewydolność nerek. Pierwszy przeszczep nerki Nicole Saleta przeszła w 2007 roku. Nie obyło się bez komplikacji dla dawcy, jej ojca. Przemysław Saleta zapadł wtedy po operacji w śpiączkę, jednak na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Ewa Pacuła wielokrotnie w wywiadach opowiadała o chorobie swojej córki.

Jej organizm zawsze, wcześniej czy później, nerkę odrzuci. Takie jest życie mojego dziecka - mówiła m.in. w wywiadzie dla "Gali" w 2014 roku.

Ewa Pacuła chciała oddać swoją nerkę córce, jednak ze względu na ciążę nie było to możliwe. Nicole Saleta otrzymała organ od martwego dawcy.

Więcej o:
Komentarze (45)
Nicole Saleta, córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety, czeka na kolejny przeszczep nerki. To "dysfunkcja genetyczna"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Hxd

  Oceniono 35 razy 13

  To teraz po ciąży matka już może. Wiem, że to zabrzmi okrutnie, ale przeszczepianie jej kolejnych nerek jest bez sensu.

 • griswold79

  Oceniono 16 razy 8

  Z tego co pisano to ona olała branie leków po przeszczepie od ojca i tamta nerka przestała pracować.

 • jerzytop

  Oceniono 9 razy 5

  Ile w Polsce jest ludzi w podobnej sytuacji ? To po prostu zwykłe skur two ,ze piszecie tylko o tych którzy mogą zwiększyć poczytalność takiego czegoś jak P ..............

 • Gość: Ja

  Oceniono 4 razy 4

  Trzymam kciuki. Oby się udało.

 • topjar

  Oceniono 2 razy 2

  nie wiem co powiedzieć? po 10 tej nerce co będzie?,ale o życie trzeba walczyć niech walczy dziewczynina.

 • Gość: I.

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystkim komentującym polecam www.poltransplant.org.pl
  www.przeszczep.pl
  www.dkms.pl
  Trochę wiedzy. Empatii życzę.

 • szabepio

  Oceniono 2 razy 0

  O widzę że pisowe młotki pełne "miłości bliźniego" . Tylko aby opluć jadem, dokopać bo córka kogoś znanego, kogoś kto ciężką pracą do czegoś doszedł.

 • Gość: Ja

  Oceniono 5 razy -1

  Zapewne ma Rh-... , z tym czynnikiem mozna przeszczepiać tylko organy z Rh-

 • szabepio

  Oceniono 2 razy -2

  Wszyscy którzy pijecie alkohol niszczycie nerki. Też was to czeka. Hi hi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX