Maciej Stuhr opublikował list do Agaty Dudy. Apeluje do pierwszej damy: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Maciej Stuhr wspiera strajkujących nauczycieli. Aktor udostępnił na Facebooku list otwarty do Agaty Dudy napisany przez nauczycieli z krakowskiego liceum, w którym uczyła pierwsza dama.

Maciej Stuhr wykorzystując swoją popularność, zamieścił na Facebooku poruszający list od nauczycieli i pracowników II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. To właśnie tam przed wyborami prezydenckimi Agata Kornhauser-Duda była nauczycielką. Kadra jest bezradna i prosi o wsparcie pierwszej damy.

Maciej Stuhr wspiera nauczycieli i apeluje do Agaty Kornhauser-Dudy

Aktor w swoim wpisie przyznał, że czuje emocjonalną więź z nauczycielami swojego byłego liceum ogólnokształcącego.

Kochani, jestem absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Podobnie Jak Pan Prezydent Andrzej Duda. Do czasu wyborów, nauczycielką w tej szkole była obecna Pierwsza Dama. Dziś moi dawni nauczyciele, byli koledzy i przyjaciele Agaty Dudy, przesłali mi list do niej z prośbą o udostępnienie. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Tym razem dosłownej...

Po przedmowie Maciej Stuhr zamieścił treść listu otwartego, w którym nauczyciele liceum wyrazili swój żal i rozczarowanie biernością żony Andrzeja Dudy.

Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim, z którego się wywodzisz i do którego tak często deklarujesz swoje przywiązanie.

Sygnatariusze przyznali, że podjęcie decyzji o strajku nie było dla nich łatwe. Jednocześnie dodali, że czują się oszukani postawą pierwszej damy.

Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji - czytamy dalej.

Zbulwersowani nauczyciele pytają w liście Agatę Dudę-Kornhauser, czy "nie czuje potrzeby zabrania głosu w ich obronie". Wyraźnie podkreślili w nim, że przed laty regularnie interweniowała i zabierała merytoryczne i rzeczowe stanowisko.

Chcemy wierzyć, że nasz list i zawarte w nim emocje skłonią Panią do przemyśleń i podjęcia stosownych działań. W obecnej sytuacji nazwa "Szkoła Prezydencka", która wyróżniała nas spośród innych placówek, przestała już być powodem do chluby.

Jak myślicie, doczekają się odpowiedzi?

AD

Więcej o:
Komentarze (341)
Maciej Stuhr opublikował list do Agaty Dudy. Apeluje do pierwszej damy w imieniu strajkujących nauczycieli. "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • smokwawerski

  Oceniono 99 razy 49

  Panie Maćku, zna Pan chociaż jednego pisowca, który jest przyzwoity? Dla którego tzw. wartości wyższe cokolwiek znaczą? Myśli Pan, ze co zrobi dama po przeczytaniu tego listu? No?

 • 28plk7b

  Oceniono 87 razy 43

  Wieszak służy do wieszania ubrań,trzyma go się na zapleczu

 • jerz1444

  Oceniono 67 razy 37

  Przecież pani Agata nie jest w biedzie. To po co i po czym miała by poznać tych prawdziwych ?

 • jag63

  Oceniono 57 razy 31

  "Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
  Szły prawda rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
  Jednostajność na koniec monarchę znudziła,
  Dał miejsce wołu, małpie, lew, bo go bawiła.
  Dwór był kontent, kontenci poddani z początku;
  Ustała wkrótce radość; nie było porządku.
  Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
  Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
  Zrzucono z miejsca małpę; żeby złemu radził,
  Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
  Nie osiedział się zdrajca, i ten, który bawił:
  Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił."

  Pisiorom ku pamięci.

 • jerz1444

  Oceniono 67 razy 31

  Chyba prezes podniósł stawkę bo pisowskie trole strasznie się pobudziły !

 • 1moco2

  Oceniono 38 razy 26

  Ten ich pierwszy list otwarty trafił widocznie na pocztę w Berdyczowie. Tego się spodziewałem.

 • absurd

  Oceniono 46 razy 22

  Powiedzmy sobie szczerze: autorzy listu nie mają złudzeń, to jest jakaś desperacka próba obudzenia sumienia pani Dudy (pani celowo małą literą, bo bez krztyny szacunku), która jako osoba publiczna już dawno temu straciła twarz. Państwo Dudowie obrali sobie cynizm jako postawę życiową i zrobią wszystko, co im każe bolszewicki kurdupel. To są życiowi konformiści, lokajskie i fagasowskie dusze, urodzeni kłamcy i karierowicze, jak zresztą cała ta pisowska menażeria. No, ale trzeba walić w ten bęben, kiedyś pęknie. Brawo nauczyciele!

 • jula1mt

  Oceniono 51 razy 21

  Pani Duda pięknie tańczy. O to ją poproście, ona tańczy jak Kaczyński jej zagra. Duchem i ciałem oddała się PiSowi. I śmieszno i straszno !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX