Nie żyje Nadja Regin. "Dziewczyna Bonda" z "Goldfingera" zmarła w wieku 87 lat

W wieku 87 lat zmarła Nadja Regin. Pochodząca z Serbii aktorka zagrała w dwóch filmach o Jamesie Bondzie.

Nadja Regin urodziła się 2 grudnia 1931 roku w miejscowości Nisz w Serbii. Skończyła filozofię i aktorstwo na uczelniach wyższych w Belgradzie. Jej kariera aktorska rozpoczęła się jeszcze w czasach studenckich, kiedy brała udział w produkcjach stworzonych przez jugosłowiańsko-niemieckich filmowców. Większą rozpoznawalność przyniosły jej występy w filmach niemieckich. Dzięki nim zaczęła otrzymywać angaże w Wielkiej Brytanii, Austrii czy Nowej Zelandii.

Nadja Regin nie żyje - była "dziewczyną Bonda" w filmach "Pozdrowienia z Rosji" i "Goldfinger"

Najbardziej znana jest ze swoich ról w dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda. W 1963 roku w filmie "Pozdrowienia z Rosji" zagrała dziewczynę szefa biura MI6 i kochankę Bonda. Rok później wystąpiła także w filmie "Goldfinger", gdzie wcieliła się w postać tancerki. W obydwu tych filmach partnerował jej aktor Sean Connery, który zagrał rolę agenta 007.

W latach 70. zagrała już tylko w kilku produkcjach telewizyjnych ("The Avengers" czy "Danger Man"). Pracowała wtedy głównie przy wyborze scenariuszy dla wytwórni Rank Film oraz współpracowała z producentami horrorów. W 1980 roku założyła wydawnictwo Honeyglen Publishing Ltd.

Niedawno opublikowała też powieść swojego autorstwa. "Ofiary i głupcy" to historia romansu poety i tancerki, która dzieje się w nieciekawych czasach II wojny światowej. Napisała także książkę dla dzieci "The Puppet Planet" oraz pracowała nad swoimi wspomnieniami, które zatytułowała "Recollections".  Informację o śmierci aktorki podano za pośrednictwem Twittera założonego na potrzeby promocji filmów o Jamesie Bondzie.

Więcej o: