Salvador Sobral zaskoczył fanów podczas koncertu w Krakowie. Zwycięzca Eurowizji zaśpiewał dla nich po polsku. Jest nagranie

Salvador Sobral zaśpiewał "Dwa Serduszka" po polsku w Krakowie. Portugalczyk w 2017 roku wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji.

Salvador Sobral w czasie koncertu w Krakowie wykonał 4 kwietnia piosenkę "Dwa Serduszka". I to po polsku. Portugalczyk promuje swój drugi album "Paris, Lisboa".

Salvador Sobral śpiewa "Dwa Serduszka"

Salvador Sobral dał się poznać europejskiej publiczności w 2017 roku. Wygrał wtedy europejski Konkurs Piosenki Eurowizji. Teraz Sobral jest w trasie koncertowej, w czasie której promuje swój drugi album. Z nowymi utworami odwiedził również Polskę - był już w Krakowie, w poniedziałek będzie śpiewał w Warszawie.

Krakowianie zapamiętają koncert Portugalczyka na długo. Prócz swoich piosenek zaśpiewał też słynne "Dwa Serduszka", które znamy z filmu "Zimna wojna". Sprawdźcie, jak poradził sobie z tym utworem Salvador Sobral:

 

Jak wam się podoba?

Kim jest Salvador Sobral?

Salvador Sobral choć pochodzi z Portugalii, wychował się w Stanach Zjednoczonych i w Hiszpanii, gdzie uczęszczał m.in. do jednej ze szkół muzycznych w Barcelonie. Brał udział w portugalskim "Idolu" w 2009 roku, gdzie zajął siódme miejsce. W Kijowie reprezentował Portugalię z piosenką "Amar pelos pois". Otrzymał wtedy rekordową liczbę punktów - 758, dzięki czemu Portugalia wygrała Eurowizję pierwszy raz od 53 lat. Sobral już po zwycięstwie bardzo krytykował konkurs. Twierdził, że w ostatnich latach Eurowizja stała się festiwalem kiczu i efektów specjalnych, przez co zatraciła swoje pierwotne znaczenie.

Więcej o: