Anja Rubik wspiera strajk nauczycieli. Efekt? Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. "Popierasz krzywdę, która stanie się dzieciom"

Anja Rubik wspiera nauczycieli, którzy zdecydowali się strajkować. Dodała na Instagramie długi wpis, w którym wytłumaczyła, dlaczego stanęła po ich stronie. W komentarzach została skrytykowana za swoje poglądy.

Anja Rubik to jedna z tych gwiazd, która mocno angażuje się w sprawy, jakie dzieją się w Polsce. Z racji tego modelka wyraziła teraz swoje poparcie dla nauczycieli, którzy domagają się podwyżek. Jak wytłumaczyła na Instagramie, jest z nimi całym sercem w ich "walce o swoją godność".

Strajk nauczycieli. Anja Rubik skrytykowana za swoje poglądy

Nie bez znaczenia jest fakt, że zawód nauczyciela wykonuje jej siostra. Modelka jest oburzona tym, że osoby, które są odpowiedzialne za kształcenie przyszłych pokoleń i mają wpływ na ich wychowanie, "ledwo wiążą koniec z końcem".

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne i z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! - napisała w poście.

Rubik uważa, że każdy, dla kogo ważna jest przyszłość dziecka, powinien stanąć po stronie nauczycieli. Jest także świadoma, że strajk wiąże się z utrudnieniami, które jej zdaniem są jednak nieuniknione.

Nauczyciel/Nauczycielka, który jest sfrustrowany, gdyż nie stać go/jej na zapłacenie podstawowych rachunków - nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI! - zaapelowała. 

Pod spodem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Swoją wdzięczność wyrazili nauczyciele, którzy podziękowali jej za wsparcie i nagłośnienie ich problemów. Swoje zdanie przedstawiły też osoby, dla których żądania pracowników oświaty są nie do przyjęcia. Podkreślają, że nikt nie ma tyle dni wolnego, co oni. Głos zabrali także uczniowie, którzy obawiają się o swoją przyszłość. Na Anję spadła ostra krytyka za to, że stanęła po stronie nauczycieli:

A strajk bibliotekarzy czy sprzątaczek też będziesz popierać? Ci ludzie też chcą godnie żyć. Wielu nauczycieli nie powinno mieć kontaktu z dziećmi, bo rujnują ich psychikę i wiarę w siebie.
Ośmieszasz się, stojąc z tą kartką, wielbicielko PO. Tyle przywilejów, ile mają nauczyciele i tyle wolnego to nie ma żadna inna grupa zawodowa. Lekarze i pielęgniarki odpowiadają za życie człowieka, a pracują 40 godzin, kończą ciężkie studia i mają tylko miesiąc urlopu.
Tym samym popierasz krzywdę, która stanie się dzieciom przez dodatkowy stres podczas egzaminów. Szkoda, że pieniądze przysłaniają wszystko i są klapkami na oczach - komentują.

Anja Rubik zdecydowała się zabrać głos i zwróciła się do komentujących:

Jeszcze niedawno wszyscy krzyczeliście "stop nienawiści"! A tu nagle tyle się wylewa... Jestem w lekkim szoku! - napisała.

A Wy co o tym uważacie?

AW

Więcej o:
Komentarze (215)
Strajk nauczycieli wspierany jest przez gwiazdy. Wśród nich m.in. Anja Rubik. Została za to ostro skrytykowana
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • melon30

  Oceniono 132 razy 74

  Brawo pani Anju :) Ja też popieram nauczycieli.

 • Gość: mania

  Oceniono 96 razy 64

  taaaa, nie popierajcie strajku to nauczyciele nie dostaną podwyżek, odejdą z pracy przede wszystkim ci fantastyczni, z prawdziwego zdarzenia, których lubią uczniowie - a są tacy!!! i wasze dzieci niedorozwojami zostaną, bo skoro teraz rodzice nie uczą kultury w domu, to tym bardziej nie będą prowadzić nauki w domu !!! i zobaczą, że te 5-6 godzin nauki to nie wszystko !!!

 • kler-killer

  Oceniono 67 razy 63

  Kato-faszyści nie lubia ludzi, którzy odnieśli sukces. Ich marzenie to żeby sąsiadowi było gorzej niż jemu. I tyle.

 • Gość: MałaM

  Oceniono 87 razy 61

  Z tym wiązaniem końca z końcem może i trochę przesadziła, ale z drugiej strony ma sporo racji.
  Bardzo dobrze, że strajkują, widać w tym naszym kraju nie da się inaczej.... I nie chodzi tylko o nauczycieli. Średnie pensje miesięczne w Polsce są porównywalne do średnich pensji tygodniowych za granicą. Ludzie w PL żyją od wypłaty do wypłaty, zastanawiając się czy na pewno starczy do pierwszego. A nie daj Boże stanie się jakaś niezaplanowana sytuacja czy choroba i już jest tragedia, bo wtedy na pewno do pierwszego nie starczy. Ciekawe ile osób może pozwolić sobie na odkładanie pieniędzy np. na wakacje, dom, mieszkanie czy tak po prostu na "czarną godzinę" .
  Moim zdaniem, jeśli nie da się inaczej to niech strajkują. I nauczyciele, i policjanci, i lekarze, rolnicy, urzędnicy, niepełnosprawni, a w następni powinni być emeryci. To wstyd, żeby człowiek który pracował całe życie, uczciwie odprowadzał składki, teraz musiał wybierać między lekami a chlebem! Niech strajkują wszyscy, aż Polska będzie krajem w którym można godnie życ i zarabiać.

 • Gość: John

  Oceniono 90 razy 56

  Jak tak dobrze jest nauczycielom ,to jeden z drugim zostań nauczycielem!

 • Gość: A.H.

  Oceniono 58 razy 38

  Po pierwsze, w zawodzie nauczyciela nie jest istotne tylko to, ile godzin spędza fizycznie w szkolnych murach, ale rownież to, ile pracy zabiera do domu i z czym musi zmierzać się psychicznie.
  Mieszkam i pracuję w Berlinie, jestem nauczycielką, nie mającą jeszcze niestety wszystkich uprawnień. Wiem jednak, że opłaca mi się dążyć do tego, żeby je uzyskać. Ten zawód jest tutaj poważany i BARDZO dobrze płatny. Życzę wszystkim strajkującym dużo siły i popieram!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX