Doda wyznaje: Byłam ofiarą seksizmu. Na jej liście znalazły się znane nazwiska. "Takie piekiełko zgotowali dorośli panowie"

Doda w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" opowiedziała, że kiedy miała 20 lat, doświadczyła słownej przemocy seksistowskiej ze strony m.in. Roberta Kozyry i Stana Borysa.

Doda, choć przez lata była uważana za czołową skandalistkę polskiego show-biznesu, od jakiegoś czasu wytrwale pracuje nad zmianą wizerunku. Weszła w stały związek, angażuje się w sprawy społeczne i działa charytatywnie. Jednak kiedy zaczynała swoją karierę, była zupełnie inna.

Doda byłą ofiarą seksistowskiej przemocy

Dorota, kiedy miała 20 lat, była platynową blondynką, która nosiła różowe i wyzywające stroje. Przez to wielu mężczyzn postrzegało ją jako "kobietę lekkich obyczajów". O swoich doświadczeniach wokalistka opowiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Wprost". Wyznała, że jest przerażona, gdy wspomina swoje początki w show-biznesie.

Dziennikarka zapytała:

Czy spotkała się pani w swojej karierze z przemocą seksualną?

Doda zdecydowała się podać nazwiska mężczyzn, którzy w przeszłości ją skrzywdzili:

Nigdy nie byłam ofiarą przemocy seksualnej, ale za to byłam ofiarą publicznej, słownej seksistowskiej przemocy. Stan Borys stwierdził, że takie jak ja tańczą w USA na rurze. Tymochowicz w gazecie poinformował mnie, że za przysłowiową złotówkę powie mi, na jakie kolana usiąść, by zrobić karierę. Robert Kozyra z uśmiechem na twarzy udzielił wywiadu, że mój wygląd to bardzo dobra agencja towarzyska w powiatowym mieście. Jacyś raperzy nagrali piosenkę,w której wyzywają mnie od blachary służącej do jednego. A na portalu internetowym ochoczo podjudzano internautów do wymyślania rymów w stylu "Doda, Doda, zrób mi loda".

Piosenkarka z żalem opowiada o doświadczeniach sprzed 15 lat.

Takie piekiełko zgotowali dorośli panowie dwudziestolatce, z którą nawet nie zamienili słowa prywatnie. Sąd w sprawie raperów, którzy mnie obrażali, uznał, że mogli o mnie tak mówić, bo sama posługuję się takim językiem. Dziś taki wyrok wywołałby skandal. To tak, jak powiedzieć, że ofiara gwałtu jest sama sobie winna, bo założyła za krótką spódniczkę.

Jesteśmy pod wrażeniem, że Dorota zdecydowała się powiedzieć o tym publicznie.

JP

Więcej o:
Komentarze (152)
Doda doświadczyła seksistowskiej przemocy. "Takie piekiełko zgotowali dorośli panowie". Na liście znalazły się same znane nazwiska
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Lala

  Oceniono 170 razy 96

  Co za obłuda...stworzyła sobie taki wizerunek ''szmaty''( bo się lepiej sprzedaje ), a teraz udaje świętoje...terese, i płacze że taraktowano ją jak szmate. Stworzyła i podtrzymywała taki wizerunek, robiąc krzywde także innym kobietom, które także musiały wysłuchiwać podobne teksty po swoim adresem. Druga Angelina Jolie...

 • Gość: mania

  Oceniono 92 razy 74

  a co mamy my, widzowie myśleć widząc ją ssącą długopis -penis z wielkim uwielbieniem ?!?!? JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ -mówi przysłowie !!!! niech się nie dziwi, skoro ludzie komentują CO WIDZĄ !!! i niech z siebie cnotki niewydymki nie robi, bo pamiętamy co, jako 18 latka, robiła w Barze !!!

 • Gość: asha

  Oceniono 81 razy 73

  Pani, która stwierdziła, że matka jej przyrodniej siostry sama dobie winna, bo rozłożyła przed tatusiem nogi, opowiada o werbalnej przemocy. No po prostu święta Teresa.

 • Gość: Ola

  Oceniono 93 razy 67

  Ona jest obrzydliwa. Szkoda, że nie pamięta jak pastwiła się nad swoją przyrodnią siostrą robiąc z jej matki zwykłą szmatę.

 • cehaem

  Oceniono 81 razy 67

  Dodzia, ty nie klam bo rownoczesnie mialas rozbierane sesje w CKM oraz w programie Wojewodzkiego opowiadalas, jak to cie 10 minut wczesniej Radzio w kiblu przelecial.

 • Gość: jola

  Oceniono 87 razy 65

  Nie przepadam za nią ale atakowanie za to jak się ubiera i wygląda jest słabe. Niestety pani Doda też niejednokrotnie obrażała innych więc, przyganiał kocioł garnkowi.

 • Gość: Alicja

  Oceniono 58 razy 54

  "Jesteśmy pod wrażeniem, że Dorota zdecydowała się powiedzieć o tym publicznie". Niesamowita wrażliwość, zważywszy na fakt, że wszystkie opisane przez Dorotę zdarzenia miały miejsce właśnie... publicznie.

 • Gość: xo

  Oceniono 53 razy 45

  A kto wypinał doopsko przed Dudą ? Ofiara seksizmu... Jakież to modne w dzisiejszych czasach.

 • micor

  Oceniono 43 razy 35

  Teraz czekam na wynurzenia króliczków Playboya które oskarżą facetów o seksistowskie traktowanie swoich sesji zdjęciowych. A potem głośny protest aktorek porno przeciwko uprzedmiotowieniu kobiet. Na końcu będzie akcja prostytutek "#metoo".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX