Chajzer i Karolak dopuścili się przestępstwa? Chodzi o molestowanie w "Ameryka Express". Prokuratura otrzymała zawiadomienie

Molestowanie w "Ameryka Express" znów na językach. Fundacja Feminoteka nie ma wątpliwości - uczestnicy dopuścili się karalnego czynu.

Widzowie ''Ameryka Express" z pewnością pamiętają, że jednym z zadań w programie było pocałowanie trzech przechodniów płci przeciwnej. Największa fala krytyki spadła wtedy na Filipa Chajzera. Dziennikarz całował nieznajome bez ich pozwolenia, a jedną z nich złapał za pierś. Zgodnie z polskim prawem, takie zachowanie jest uznawane za przestępstwo.

Molestowanie w "Ameryka Express"

Jak się okazuje, Fundacja Feminoteka oraz Fundacja przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson złożyły zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Filipa Chajzera, Tomasza Karolaka oraz Jakuba Urbańskiego. Pozew trafił już do prokuratury.

Feminoteka poinformowała o tym za pośrednictwem Facebooka.

Ponieważ, mimo oburzonych głosów na ich zachowanie, które ukazały się w mediach, żaden z mężczyzn nie udzielił wyjaśnień ani nie przeprosił, nie zareagował również na stawiane zarzuty w sposób odpowiedzialny i nie lekceważący zdarzenia, zdecydowaliśmy się na zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - czytamy w oświadczeniu.

Po tym jak do KRRiT wpłynęły skargi, TVN usunął wspominany odcinek z sieci oraz przeprosił za "niestosowną konkurencję".

Więcej o:
Komentarze (105)
Filip Chajzer dopuścił się przestępstwa? Chodzi o całowanie nieznajomych w "Ameryka Express"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • atmt

  Oceniono 78 razy 38

  Ludziom już całkiem odwala. A potem się dziwić, że proste sprawy ciągną się w sądach latami.

 • ilenka50

  Oceniono 30 razy 22

  Zachowali się obleśnie, w Polsce to przestępstwo, ale oni nie byli w Polsce. Jak może prokuratura zająć się czymś co miało miejsce na innym kontynencie, bez zeznań pokrzywdzonych, bez dowodu, że to nie była ustawka telewizyjna? TVN powinien na za to być ukarany przez KRRiT i tyle. Czy naprawdę dziennikarze już niczego nie sprawdzają? Autor(ka) tego tekstu przepisuje coś, co podsunęli pod nos i tyle pracy intelektualnej. Lekki obciach.

 • talajot

  Oceniono 30 razy 18

  he he debilne fundacje
  debilne programy z debilnymi zadaniami
  i debilni widzowie, którzy to oglądają...

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 31 razy 17

  To nie było na terenie Polski i tu powinien temat się zamykać w większości spraw, tym bardziej że takie sprawy są z powództwa pokrzywdzonych osób.

 • joasia.skora

  Oceniono 14 razy 14

  Nie czepiam się co do meritum, ale żeby organizacja walcząca ze wszelkimi uprzedzeniami używała określeń typu: "wykorzystywali swoją przewagę RASOWĄ i płciową"? Jak można być w sercu orędownikiem równości ras, a potem pisać, że ktoś wykorzystał to, że był - nie wiem - rasowo lepszy, ważniejszy, silniejszy? Sama się nie uważam za wybitną wojowniczkę o prawa rasowe, ale do głowy by mi nie przyszło, że jakaś rasa ma jakąkolwiek przewagę. I tak samo jeśli chodzi o przewagę płciową. To znaczy? Że byli duzi, grubi i silniejsi? A jeśli do pojedynku staną Korzeniowski i Joanna Liszowska - to kto ma przewagę płciową? Wysiadam z tego tramwaja.

 • samuel0

  Oceniono 31 razy 13

  -Czy pani się opierała?
  -Tak! O szafę.

 • kler-killer

  Oceniono 17 razy 7

  A co ma do tego polska prokuratura, skoro rzecz działa się poza granicami tego skansenu?
  Może jeszcze oskarżycie mnie o jaranie trawy w Holandii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX