Jest już prawomocny wyrok w sprawie Dody. Wokalistka winna znieważenia policjantów. "Głosy damskie to były same wyzwiska"

W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie Dody. Odrzucił apelację jej obrońcy i uznał, że artystka dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy. Wyrok jest prawomocny.

Jak donosi TVN24, zapadł wyrok w sprawie oskarżenia Dody. Chodzi o wydarzenia z 23 na 24 marca 2013 roku. Artystka i jej znajoma, Marta B., miały zakłócać ciszę nocną, dlatego mieszkańcy bloku przy ul. Gawota wezwali policję. Wówczas dwaj warszawscy policjanci, którzy przyjechali na miejsce w ramach interwencji, mieli "doświadczyć przemocy ze strony kobiet". Według prokuratury, wokalistka miała uderzyć policjanta w plecy torebką. Obie używały także "słów powszechnie uznanych za obelżywe".

Doda znieważyła policjantów? Sąd wydał wyrok

Doda została uznana za winną zarzucanych jej czynów. Sąd odrzucił apelację obrońcy Dody od wyroku z 18 lipca 2018 roku.

Sąd Rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Doda dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji – uzasadniała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko. 

Jednocześnie sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko podkreśliła, że świadkowie wskazywali na wulgarne słowa, które słyszeli.

To były same wyzwiska te głosy damskie - mieli zeznać.

Wobec tego zasądzono od oskarżonej 50 złotych na rzecz Skarbu Państwa oraz 100 złotych opłaty za postępowanie odwoławcze. Przyjaciółka piosenkarki, Marta B., została uniewinniona od popełnienia zarzucanych jej czynów. W sądzie, podczas ogłoszenia wyroku, zabrakło Dody i jej obrońcy.

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>>

Więcej o:
Komentarze (67)
Jest już prawomocny wyrok w sprawie Dody. Wokalistka winna znieważenia policjantów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • szejski

  Oceniono 41 razy 37

  Przecież to jaja jakieś są, 100 zł za postępowanie odwoławcze?
  Ciekawe, co by się działo, jakbym to ja się darł w nocy pod jakimś blokiem, a potem jeszcze zwyzywał policję. Pomijając, że pewnie bym pałą oberwał, to ciekawe, ile by mnie kosztowało przegrane odwołanie...

 • adset

  Oceniono 35 razy 33

  Czy sąd pozwolił jej rozłożyć tę opłatę na raty?

 • Gość: Jop

  Oceniono 44 razy 32

  😂😂😂😂umarłem ze smiechu ! Wczoraj był koncert pt stop nienawiści a dzisiaj lodzia ma wyrok! Nie No nie wierze co za żenada

 • jack_flash

  Oceniono 24 razy 18

  Jeśli policja nie potrafii poradzić sobie z dwiema narwanymi kobietami, to nie wymagajmy by interweniowała w marszach faszystów, czy ustawkach bandziorów.

 • Gość: TSB

  Oceniono 12 razy 12

  6 lat, 150 PLN kary. No ku.... I tyle bujania się za kasę podatników

 • Gość: gość

  Oceniono 14 razy 12

  W 2013 roku??? Ile czasu Sąd potrzebuje żeby stwierdzić jak było? 6 lat! To skandal. Za groźby i wymuszenia na Haidarze pójdzie siedzieć na emeryturze.

 • arkon4

  Oceniono 13 razy 11

  Czyli -walnięcie w plecy i obrzucenie wyzwiskami policjanta po uiszczeniu 50 lub 150 złotych kończy sprawę? Przemyślę ofertę....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX