Joanna Kulig dostanie amerykańskie obywatelstwo? "Może liczyć na paszport przez karierę"

Joanna Kulig od kilku miesięcy mieszka w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu, że jest znaną aktorką, może otrzymać amerykańskie obywatelstwo.

Joanna Kulig pojechała do Ameryki, aby promować za oceanem film "Zimna wojna", który był nominowany do tegorocznych Oscarów. Jej pobyt w Kalifornii przedłużył się, ponieważ zdecydowała się tam urodzić swoje pierwsze dziecko. Obecnie aktorka może przebywać w Stanach Zjednoczonych, ponieważ otrzymała specjalną wizę pracowniczą. Taką samą otrzymują znani sportowcy i popularni artyści.

Joanna Kulig może dostać amerykańskie obywatelstwo

Bez wątpienia aktorka ma teraz swoje "pięć minut". Za sprawą głównej roli w "Zimnej wojnie" została zauważona przez branżę filmową na całym świecie, a jej talentem i urodą zachwycają się gwiazdy takie jak Steven Spielberg czy Natalie Portman.

ZOBACZ: Joanną Kulig zachwyciła się kolejna gwiazda. Natalie Portman po obejrzeniu "Zimnej wojny" zamieściła wpis na Instagramie

Dzięki temu, że w USA urodziła dziecko, w przyszłości Kulig będzie mogła otrzymać amerykańskie obywatelstwo. Tę kwestię wyjaśnił dla "Super Expressu" radca prawny Maciej Lisowski:

Dzięki dziecku urodzonemu w USA, pani Joanna i jej mąż będą mogli mieć amerykańskie obywatelstwo. Bowiem każde dziecko urodzone na terenie Stanów, bez względu na to, z jakiego kraju pochodzi jego matka, automatycznie staje się obywatelem tego kraju.

Zgodnie z prawem obowiązującym w Stanach Zjednoczonych, dopóki dziecko nie stanie się pełnoletnie, nie ma co liczyć na przyznanie amerykańskiego obywatelstwa matce czy ojcu. Dopiero, gdy potomek ukończy 21 lat, będzie mógł wystąpić o przynależność narodową dla rodziców.

Joanna Kulig nie musi tyle czekać. Dzięki wizie pracowniczej może ubiegać się o zieloną kartę, a później o obywatelstwo.

Pani Joanna może liczyć na paszport przez karierę. Na podstawie wizy pracowniczej jest sponsorowana przez pracodawcę i może otrzymać zieloną kartę, a za kilka lat obywatelstwo – dodaje źródło tabloidu.

Myślicie, że Joanna na dobre zadomowi się za oceanem i będzie tam realizować swój "american dream"?

JP

Więcej o:
Komentarze (72)
Joanna Kulig dostanie amerykańskie obywatelstwo? "Może liczyć na paszport przez karierę"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: K

  Oceniono 34 razy 18

  Mieszkam w Ameryce. Nikt jej tu nie zna! Moze to tylko polonia mowi jaka jest slawna. Przestancie za przeproszeniem piep...!!!

 • Gość: ihuygutf

  Oceniono 25 razy 15

  Może grać chłopki i tzw. baby z mięsem z Europy Wschodniej. Ma odpowiednie warunki fizyczne, tylko ile jest takich ról?

 • Gość: as

  Oceniono 19 razy 13

  lUDZIE PRZESTANCIE TE GLUPOTY WYPISYWAC O TYCH OSKARACH O TYCH OBYWATELSTWACH BO JAK NA RAZIE TO NIC NIE DOSTALA.

 • Gość: Gość

  Oceniono 27 razy 11

  Zielona karta to nie obywatelstwo.
  Obywatelstwo ma dziecko A ona prawo pobytu jako jego prawna opiekunka.
  Nie wymyslaj głupot dziewczynko!

 • Gość: Anna

  Oceniono 11 razy 9

  Dajcie spokój .zachwycacie się .piszecie w kółko i jedno.i co w tym dziwnego gdyby dostała.dostala dostanie pytam co z tego ? Cóż zadziwiającego .gdyby otrzymała obywatelstwo planety mars to bym się dziwiła a tak..?

 • pigeon_shit_dust

  Oceniono 22 razy 8

  Sianie wiochy trwa dalej. Nie, nie dostanie obywatelstwa. Nawet gdyby doatala dwa Oskary I pkojowa nagrode Nobla. Nie dostanir tez obywatelstwa prze swoje dziecko, ktore wlasnie unieszczesliwila  przez amerykanskie obywatelstwo. 5 lat na zielonej karcie, do ktorej jeszcze I tak pozostalo jej jakies 3-4 lata ( w najlepwszym razie) . Tak wiec spoko 8-10 lat I “ przywilej” obywatelstwa…koniecznosc rozliczania sie z  z IRS podatkow do konca zycia, doplacanie w przypadku gdy zaplaci sie gdzies tam za malo( nie dac sie tu zwodzic unikaniem podwojnego opodatkowania) , koniecznoisc skladania  dodatkowych form wz. Z posiadaniem kont abnkowych za granica I kilkanascie innych spraw.

 • feelhot

  Oceniono 13 razy 7

  Zastanawia mnie tylko jedno, skoro tam wyjechała i liczy na zieloną kartę, to z czego będzie żyła, w pracy kelnerki? Bardzo słabo za to płac, a aktorki mają swoje, całe stada. A nawet jakby dostała zieloną kartę to nie może opuszczać USA na dłużej niż pół roku, żeby nie przepadła zielona karta, więc wrócić do PL grać w serialach nie będzie. I skąd miała kasiorę na poród w Hameryce skoro to takie droie tam było w prywatnym szpitalu? Nic nie piszecie realnie o jej życiu a ame plotki. Jesteście poniżej jakiegokolwiek poziomu.

 • paliwoda2

  Oceniono 12 razy 6

  Czegoś nie rozumiem.Gotowa sprzedać się za obietnicę zmiany obywatelstwa? A w czym gorsze jest obywatelstwo polskie, ponoć jesteśmy w UE a Polska weszła do ekskluzynego klubu Świata Zachodniego.Myślę ,że to chwilowa euforia po której przyjdzie srogie rozczarowanie.

 • striepo

  Oceniono 8 razy 6

  pobyt się nie przedłużał tylko jak normalnie myślący polak została specjalnie by tam urodzić, nie wiem jakiej specjalnej wam wiedzy trzeba by to zrozumieć
  sztucznie nadmuchany balonik z jej karierą by się w razie czego nie przyczepili gdyż normalne osoby w zaawansowanej ciąży są wypraszane z tego powodu z samolotu
  udało jej się ... nie nie zazdroszczę jej ale też nie neguje .... takie prawo .. prawo ziemi ... dlatego TRUMP chce ten mur budować ... bo nielegalny imigrant np ten z Meksyku jak urodzi dziecko to dziecko od razu USAejczykiem zostaje nawet jak starzy są nielegalnie.
  W sumie USA są trochę popierdzielone w tej sprawie bo można przekroczyć granice nielegalnie ale już legalnie można tam pracować i żyć ... tylko wyjechać nie można ... a jak już to tylko w jedną stronę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX