Nie żyje Tadeusz Kraśko. Ojciec Piotra Kraśki zmarł w wieku 78 lat

Tadeusz Kraśko zmarł 23 lutego około godziny 3:30 nad ranem. O śmierci dziennikarza poinformowała rodzina za pośrednictwem Facebooka.

Tadeusz Kraśko nie żyje. Był uznanym polskim dziennikarzem telewizyjnym, reportażystą, publicystą, dyplomatą. Ze związku z pierwszą żoną Barbara Pietkiewicz ma syna, znanego dziennikarza Piotra Kraśkę.

Nie żyje Tadeusz Kraśko

W piątek na profilu na Facebooku Tadeusza Kraśki pojawił się wpis, który sugerował, że jego stan zdrowia jest krytyczny.

Nie było mnie na FB. Moje serce poznało straszny oddech śmierci. Dziś przypomnienie czasu, w którym pojawiłem się na tym świecie, prowadzony przez gwiazdę Antares z Konstalacji Skorpiona. Jutro poznam swój dzień decydujący o życiu lub kresie. Jeśli napiszę następny komentarz, będzie to znaczyło, że ciągle jestem z Wami Przyjaciele. Jeśli będzie nim milczenie... wtedy żegnajcie.

Niestety, smutną wiadomość o śmierci Tadeusza Kraśki przekazała w komentarzu pod postem jego krewna, Marta Sochacka-Pietal:

 Przykra to wiadomość, ale Tadeusz zmarł dziś o 3.30 nad ranem...

O odejściu dziennikarza poinformowała również żona, Ewa Sochacka-Kraśko:

Tadeusz Kraśko - kim był?

Tadeusz Kraśko urodził się 28 października 1940 w Wornianach. Był dziennikarzem telewizyjnym, reżyserem i scenarzystą filmów dokumentalnych, reportażystą, publicystą i dyplomatą. Zrealizował wiele reportaży zagranicznych m.in.: z Włoch, Kuby, Litwy, Rosji, USA, Szwecji, Niemiec i Chorwacji. Był autorem kilkudziesięciu tytułów literatury faktu, m.in. literackich rozmów z Jerzym Turowiczem, Arturem Międzyrzeckim i prof. Adamem Zielińskim.

Był żonaty z producentką i scenarzystką filmową Barbarą Pietkiewicz, ich synem jest dziennikarz Piotr Kraśko. Jego drugą żoną była Nina Terentiew. Tadeusz Kraśko również córkę Ewę, która także została dziennikarką i współpracowała ze stacjami TVP2, TVN i TVN Meteo.

JP

Więcej o:
Komentarze (132)
Nie żyje Tadeusz Kraśko. Ojciec Piotra Kraśki zmarł w wieku 78 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Anioł z Trusz

  Oceniono 43 razy 19

  Dawniej ci wszyscy życzliwie komentujący, żeby dać upust swojej frustracji i kipiącym pod deklem złym instynktom, musieli pisać po ścianach w kiblach. Teraz internet umożliwił im, pod pozorem tylko anonimowości, bezkarne obrażanie i łamanie wszelkich zasad i norm współżycia społecznego.
  Wstyd!!! Drodzy Państwo, wstyd!!!

 • elenem

  Oceniono 20 razy 18

  PS. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

 • Gość: Cześć

  Oceniono 53 razy 15

  Naprawdę trzeba o tym informować społeczeństwo? To już nie jest prywatną sprawa?

 • elenem

  Oceniono 38 razy 12

  Piotr Kraśko może być dumny z rodziców i dziadków, ludzi wybitnych intelektualnie.

 • Gość: wera

  Oceniono 31 razy 9

  Sepleniący Piotr Kraśko nie znalazłby się w TVP gdyby nie czerwony tatuńcio.

 • Gość: Max

  Oceniono 29 razy 9

  najbardziej zhanbiona rodzina w Polsce. Wincenty Krasko to najbardziej twardoglowy "beton" partyjny, tatus Tadeusz to czerwony aparatczyk, ktory wcisnal synusia najpierw do 5-10-15 a potem do dzialu informacji TVP.

  Najbardziej oddana ZSRS familia w Warszawie. Sluzalczy, zmanierowani i bez kregoslupa moralnego. Nie ma po kim plakac.

 • w11mil

  Oceniono 32 razy 8

  To nazwisko kojarzy mi się z Dziennikiem Telewizyjnym z początku lat siedemdziesiątych:
  "Towarzysz Wincenty Kraśko spotkał się z twórcami kultury/artystami "

 • slon2002

  Oceniono 16 razy 6

  Był synem komunistycznego aktywisty Wincentego Kraśko, który był agentem NKWD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX