Eurowizja 2019. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w Tel Awiwie. Potwierdziły się przypuszczenia fanów konkursu

Poznaliśmy polskiego reprezentanta na Eurowizję 2019. Do Izraela poleci zespół Tulia.

Eurowizja 2019 zbliża się coraz większymi krokami. Im bliżej pierwszych półfinałów, tym większe emocje. Zwłaszcza, że Telewizja Polska właśnie ogłosiła, kto w tym roku będzie reprezentował Polskę na konkursie w Tel Awiwie. Będzie to zespół Tulia.

Eurowizja 2019: Reprezentant Polski już znany 

Tegoroczne wybory reprezentanta Polski na finał Konkursu Piosenki Eurowizji od początku wzbudzały spore kontrowersje. Pod koniec stycznia TVP poinformowała, że zrezygnowała z tradycyjnych preselekcji, w których głosowali widzowie. Za wybór reprezentanta odpowiedzialna była specjalnie powołana komisja. Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała już miejsce 14 lat temu.

Mimo, że wybory reprezentanta Polski na Eurowizję 2019 odbywały się za zamkniętymi drzwiami, do mediów przeciekały listy potencjalnych artystów, którzy mieliby wystąpić w Tel Awiwie.

Spekulowano także, że swój udział w eliminacjach zadeklarowali między innymi: Marta Gałuszewska, Blue Cafe oraz Tulia. Jak poinformowała TVP, to właśnie zespół  wykonujący muzykę folkową powalczy o awans do ścisłego finału Eurowizji, który odbędzie się 18 maja.

TULIA BĘDZIE REPREZENTOWAĆ POLSKĘ NA EUROWIZJI. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Eurowizja 2019. Tulia - kim są?

Zespół Tulia tworzą cztery młode dziewczyny: Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka, Dominika Siepa i Tulia Biczak. To właśnie od imienia tej ostatniej wzięła się nazwa grupy. Wokalistki pochodzą ze Szczecina.

Początkowo zespół zyskał popularność w Internecie, po tym jak dziewczyny wrzucały do sieci covery popularnych piosenek w wersji folkowej. Po przerobieniu hitów między innymi Dawida Podsiadło, Tulia nagrała własny utwór "Jeszcze cię nie ma". Piosenka z miejsca stała się przebojem i zagwarantowała dziewczynom wygraną podczas Koncertu Premier w O

Więcej o:
Komentarze (188)
Eurowizja 2019. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w Tel Awiwie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Borys

  Oceniono 112 razy 68

  Z całym szacunkiem dla tych Dziewczyn, obawiam się , że to już nie te czasy by Cepelią świat wojować...

 • zdziwiony6

  Oceniono 88 razy 56

  Władze robią wszystko żeby Polska kojarzyła się światu tylko z Cepelią.

 • ps11111ps

  Oceniono 55 razy 35

  A nie Kaczynski? To bardzo popularny wokalista ostatnio. Kilka utworow juz zaprezentowano na lamach GW, niedlugo moze wyda plyte

 • manekin1

  Oceniono 49 razy 29

  Yo! Zawsze mówiłem, że polski eksport opiera się na ziemnioku i kamieniach do kiszenia kapusty. W muzyce podobnie.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 32 razy 22

  Włosi mają parmezan, Francuzi rokfor, a my ciągłe bryndzę.
  Takie "oryginalne" linie melodyczne to ma wbudowany każdy /nawet najtańszy/ syntezator muzyczny Yamaha pod klawiszem F-coś tam. Do tego teksty z Koła Gospodyń Wiejskich i festiwal wygrany.
  Tak naprawdę, to ku...zji przez te taśmy, już się myli festiwal Interwizji z festiwalem Eurowizji. Rachoń wraca, będzie jeszcze weselej.
  Pomijając to wszystko. Jak w Tel Awiwie zaśpiewają: " bimber, szklanka, w nocy nalot, w dzień łapanka" na podhalańską nutę, to będzie sukces.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX