Meghan Markle i księżna Kate nie mogą same zamykać za sobą drzwi od samochodu. Znamy powód

Meghan Markle i księżna Kate znoszą wszystkie reguły, które obowiązują je w rodzinie królewskiej. Jedna z nich to zakaz (kategoryczny!) zamykania za sobą własnoręcznie drzwi od samochodu.

Wiele reguł w rodzinie królewskiej może się nam wydawać głupich lub bezużytecznych. Meghan Markle i księżna Kate dzielnie się do nich dostosowują. Dla nas, zwykłych śmiertelników, szczególnie jedna z nich jest dziwna - chodzi o zakaz zamykania za sobą drzwi od samochodu.

Meghan Markle i księżna Kate mają zakaz zamykania za sobą drzwi od samochodu

Meghan Markle i księżna Kate, wychodząc z samochodu, zostawiają za sobą drzwi otwarte. Zawsze, bez wyjątku. Powodem nie jest przynależność do rodziny królewskiej, która uprawnia do pozostawiania za sobą otwartych drzwi i wyręczania się innymi przy prozaicznych czynnościach. W przypadku samochodów powodem jest... bezpieczeństwo.

Meghan Markle i księżna Kate są pod stałą i czujną ochroną. Jako członkiniom rodziny królewskiej najbliższym królowej Elżbiecie, przysługuje im osobista ochrona. Zasady bezpieczeństwa mówią zaś, że ZAWSZE musi być przygotowana droga ewakuacyjna dla tzw. VIP-a.

Meghan Markle i księżna Kate pod ochroną

Samochody, którymi jeżdżą obie panie, wyposażone są w automatycznie zamykające się drzwi. Oznacza to, że kiedy Meghan Markle lub księżna Kate wsiadają do samochodu, a ich drzwi zostają zamknięte, zamyka się również blokada. Dzięki temu nikt niepowołany nie ma szans dostać się do za nimi do środka auta. Jednak to, co może je chronić w środku, na zewnątrz może szybko stać się problemem.

Najniebezpieczniejszy moment dla VIP-a jest w czasie wysiadania z samochodu. Gdyby Meghan Markle lub księżna Kate miały zostać zaatakowane, to najprawdopodobniej właśnie wtedy. Radość tłumu, który wreszcie widzi ulubioną księżną, wysiadającą z pojazdu, jest ogłuszająca, Meghan i Kate są zaaferowane tym, że za moment spotkają się z ludźmi, a ochrona pracuje na najwyższych obrotach. Gdyby któraś z pań zamknęła za sobą sama drzwi, odcięłaby tym samym ochronie drogę ewakuacyjną. Ochrona zwyczajnie musi mieć cały czas możliwość odciągnięcia swojego VIP-a do bezpiecznego miejsca, a tym będzie w takim przypadku samochód. Zamknięte drzwi to zamknięta droga ewakuacyjna.

MAW

Więcej o:
Komentarze (9)
Meghan Markle i księżna Kate nie mogą same zamykać za sobą drzwi od samochodu. Znamy powód
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ?

  Oceniono 12 razy 8

  Meghan Markle i księżna Kate? A Meghan czasem nie poślubiła księcia i nie dostała tytułu księżnej?

 • Gość: Bibi&kot

  Oceniono 12 razy 4

  Mój mąż zawsze otwiera mi drzwi oraz je za mną zamyka. I to nie tylko drzwi samochodu. Hmmm....w związku z tym chyba mogę się poczuć jak VIP ;-)
  A tak zupełnie poważnie chyb dla każdego jest jasne, że to względy bezpieczeństwa decydują o tym, co wolno a czego nie wolno robić osobom pełniącym funkcję publicznie bądź tzw. VIP-om,żeby nie utrudnić albo wręcz uniemożliwić ochronie podjęcie działań.
  Artykuł idiotyczny, kolejny z cyklu Meghan.

 • Gość: old school

  Oceniono 4 razy 2

  mój ojciec zawsze puszczał kobiety przodem ( swoje córki też ) i ogólnie był dobrze wychowanym gentlemanem . i mam teraz problem choć przyzwyczaiłam się już teraz do kultury Januszów :) na domiar złego mieszkam od 7 lat w UK i tutaj faceci nawet nie mówią cześć pierwsi ( tak jest ta rasa supremalna wychowana ;) często słyszę że ja się "pcham " pierwsza :) ja po prostu zakładam że facet jest dobrze wychowany a on niestety abnegat i bardzo często albo się zderzam albo dochodzi do niekomfortowych sytuacji :) teraz się bardzo pilnuję ale generalnie jak opuściłam dom rodzinny to trudno było mi się przyzwyczaić

 • Gość: samovhod

  Oceniono 1 raz 1

  ma sens. myślałam że to jakiś idiotyczny wymysł konwenansów

 • Gość: Ja

  0

  Absurd. Gwiazdy od 7 bolesci. Masakra. Kate rodzi jedno dziecko za drugim. Meghan wynajela surogatke. Plotku zajmij sie kims i czyms bardziej normalnym.

 • Gość: Dw

  Oceniono 2 razy 0

  Błękitna krew pfff

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX