Anna Mucha jak Joanna Kulig? Aktorka też zaimponowała Spielbergowi. "Chciał, żebym poleciała do Stanów"

Anna Mucha jako 13-latka zagrała w jednym z najbardziej znanych filmów Stevena Spielberga - "Liście Schindlera". Aktorka po latach, w rozmowie z Plejadą, wspominała współpracę z reżyserem. 

Anna Mucha w wywiadzie dla Plejady, przyznała się, że miło wspomina czas z planu "Listy Schindlera" Stevena Spielberga. Aktorka wyznała, że ceniony reżyser widział w niej potencjał i przewidywał, że Mucha zostanie gwiazdą.

Rzeczywiście byłam przez niego wyjątkowo ceniona i lubiana. Traktował mnie poważnie, na partnerskim poziomie. Myślę, że wynikało to z jego osobistej klasy i poczucia spełnienia. Poza tym on jest ojcem dużej rodziny, więc ma inne podejście do dzieci - powiedziała aktorka.

Gwiazda "M jak miłość" dodała również, że jako nastolatka dostała od Spielberga wyjątkowy prezent. 

To był wypasiony walkman. Nie trzeba było wyciągać kasety, żeby zmienić stronę. Coś fenomenalnego! Potem dowiedziałam się, że za kulisami toczyła się dyskusja, czy Spielberg powinien mi kupić walkmena czy kamerę - czytamy w wywiadzie. 

Mucha przyznał się też, że Steven wpłynął na jej późniejsze życie. 

To zabawne, bo właśnie zdałam sobie sprawę z tego, że jeden z jego synów to Teodor. Być może już wtedy to imię zapisało się w mojej pamięci i dlatego tak nazwałam swoje dziecko. To niesamowite.

Anna Mucha w 'Lista Schindlera'Anna Mucha w 'Lista Schindlera' Screen 'Lista Schindlera', reż. Steven Spielberg

Anna Mucha zaproszona przez Stevena Spielberga do USA

Mucha nie kryła również, że Steven Spielberg zapraszał ją do Stanów, gdzie jej kariera mogła nabrać rozpędu. Jednak młodziutka aktorka nie decydowała wówczas sama o własnym życiu. 

Pojawiła się nawet z jego strony propozycja, żebym pojechała do Stanów i tam spróbowała swoich sił. Ale moja mama miała inne plany. Wtedy chyba nawet o tym nie wiedziałam, a dziś muszę to po prostu uszanować. Ale żeby była jasność – nie mam też specjalnych oczekiwań w tym temacie - przyznała Mucha. 

Być może, gdyby Anna Mucha zdecydowała się na wyjazd do Stanów, byłaby dziś znana na całym świecie. I podobnie jak Joanna Kulig mogłaby pochwalić się, że Spielberg zaprosił ją do swojej rezydencji, by zachwycać się jej karierą.

AG

Więcej o:
Komentarze (96)
Mucha mogła grać u Spielberga. "Chciał żebym pojechała do Stanów i tam spróbowała swoich sił. Moja mama miała inne plany"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Polski Ronaldo

  Oceniono 113 razy 105

  Doskonale ją rozumiem. To był 92 rok, miałem wyedy11 lat,jak zawsze, po szkole,graliśmy z chłopakami w gałę na pastwisku obok PGRu, szło mi doskonale, strzeliłem 7 goli, piłka dosłownie kleiła mi się do stopy. Zupełnie przypadkiem obok przejeżdżał ówczesny trener Realu Madryt Leo Beenhakker, zachwycił się moją grą, z marszu chciał mnie zabrać ze sobą do Madrytu, mówił ,że od czasu Pele nie widział takiego talentu, niestety rodzice się nie zgodzili, dla nich wtedy Słupsk był metropolią a co dopiero jakiś Madryt , po za tym były wtedy żniwa i każde ręce do roboty były potrzebne. Dał mi piłkę, piękna była szyta, nie nabiera wody.Podobno później, jak Leo został selekcjonerem reprezentacji Polski, od razu zapytał się o mnie, jak dowiedział się ,że nie gram to był w takim szoku, że chciał zrezygnować. Czy żałuję?Czy mam żal? Nie, mam dobre życie, złomu w okolicy dużo, więc roboty nie brakuje. Jest 500+, zawsze to 4000pln co miesiąc wpada. Czasami z chłopakami kopiemy sobie pustá puszkę po żubrze na ulicy , to takie moje małe Santiago Bernabeu.

 • Gość: bq

  Oceniono 58 razy 54

  "Rzeczywiście byłam przez niego wyjątkowo ceniona i lubiana"
  Spielberg o tym wie?

 • Gość: WIOLA

  Oceniono 36 razy 34

  Mucha przecież kilka lat temu wyjechała do USA do jakiejś szkoły, i grzecznie wróciła do Polski, do M jak Miłość

  :)))

  aha - mi 20 lat temu Spielberg obiecywał małżeństwo
  ale go
  nie chciałam

  WIOLA

 • nanorobot

  Oceniono 29 razy 29

  "Aktorka wyznała, że ceniony reżyser widział w niej potencjał i przewidywał, że Mucha zostanie gwiazdą."

  No to teraz może go pozwać, że ją oszukał ...

 • julietwhiskey

  Oceniono 31 razy 29

  Szanowna Pani, ależ Pani nie jest aktorką! Pani od zawsze gra Annę Muchę i to bardzo słabo. Pan Spielberg chciał być miły i tyle.

 • kaska82

  Oceniono 23 razy 23

  Mucha od lat ględzi o tym jak to grała u Spielberga, tak jakby granie jako dziecko miało jakiekolwiek przełożenie na bycie dobrą aktorką w dorosłym życiu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX