Janusz Kozioł nie żyje. Znany lektor przegrał walkę z chorobą

Janusz Kozioł zmarł w piątek o godzinie dziesiątej. Informację przekazał serwis polscylektorzy.pl. Miał 68 lat.

Janusz Kozioł od lat zmagał się z SLA - stwardnieniem zanikowym bocznym opuszkowym. Podstępna choroba zaatakowała najpierw narząd mowy i funkcje oddechowe. Ostatnio lektor był w ciężkim stanie i walczył o życie. Niestety, nie udało się mu pokonać choroby. Smutną informację o jego śmierci opublikował serwis polscylektorzy.pl.

Drodzy, musimy Wam przekazać smutną, wstrząsającą wiadomość. Janusz Kozioł nie żyje. "Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud" – pisał Janusz Kozioł w czasie, gdy nie mógł już mówić. Cud nie nastąpił… Dziś o 10-tej lektor przegrał walkę o każdy oddech. Jego głos pozostanie z nami na zawsze.

Janusz Kozioł zachorował na stwardnienie zanikowe boczne SLA

Janusz Kozioł trzy lata temu usłyszał diagnozę, która brzmiała jak wyrok - stwardnienie zanikowe boczne, zwane w skrócie SLA. Spiker musiał zostawić pracę, której poświęcił całe życie. Kilka dni temu poprosił internautów o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie. 

Kłopoty z mową zaczęły się dwa lata temu. Musiałem, przestać robić to, co kocham i umiem. Przestałem dla Was czytać... - wyznał wówczas.
Potem pojawiły się kłopoty z jedzeniem, przełykaniem, a w końcu z oddychaniem. W ostatnich tygodniach choroba się nasiliła. Proszę, pomóż. Trwa walka o każdy oddech. Potrzebne są leki i specjalistyczna opieka całodobowa - czytaliśmy w opisie zbiórki pieniędzy.

Internauci nie zawiedli. Masowo wpłacali pieniądze na leczenie spikera - cel zbiórki został osiągnięty w 950 proc. Niestety, zabrakło czasu. Janusz Kozioł miał 68 lat.

Janusz Kozioł nie żyje - odszedł jeden z najbardziej znanych polskich głosów

Janusz Kozioł przeczytał tysiące ścieżek dialogowych. Jako lektora zapamiętamy go przede wszystkim z filmów "Blues Brothers", "Podejrzani", "Czas apokalipsy", "W imię ojca" czy "Pulp Fiction". Miał na swoim koncie również liczne reklamy telewizyjne i radiowe.

AD

Więcej o:
Komentarze (94)
Janusz Kozioł nie żyje. Znany lektor przegrał walkę z chorobą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Milosz

  Oceniono 113 razy 113

  ech... wielka strata... wychowałem się na Jego głosie. Do usłyszenia... [ i ]

 • Gość: Komentator

  Oceniono 101 razy 93

  Na górze jest coraz lepsze towarzystwo.

 • maciej_aszek

  Oceniono 58 razy 58

  Przemijanie...
  Wyrazy współczucia dla najbliższych.

 • Gość: Skrytykrytyk

  Oceniono 50 razy 50

  Kurcze, łezka w oku się zakręciła. Wszyscy znamy głos Pana Janusza a od jakiegoś czasu także jego aparycję, jakże przyjemną. Wesoła twarz, przemiłego człowieka. Strata...[`]

 • jan.w2

  Oceniono 52 razy 48

  Na nic zdała się zbiórka pieniędzy. Za późno. Mam nadzieje, że zostaną one teraz przekazane komuś dla kogo jeszcze nie jest zbyt późno.

 • Moni Rok

  Oceniono 35 razy 35

  Ogromna strata, Wspanialy Człowiek, cudowny głos. Wyrazy wspolczucia dla najblizszych.

 • Amficelias żararaka

  Oceniono 32 razy 32

  Wyrazy współczucia dla rodziny przyjaciół i znajomych. Posiadał człowiek fantastyczny głos bardzo lubiłem go słyszeć jako lektora

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX