Królowa Elżbieta II tuż po śmierci księżnej Diany otrzymała tajemniczy list. Teraz światło dzienne ujrzała jego treść!

Od śmierci księżnej Diany minęło już ponad 20 lat. Mimo upływu czasu, temat tragicznej śmierci Lady D., nadal wzbudza spore zainteresowanie mediów. Tak stało się i teraz, gdy na jaw wyszedł sekretny list do królowej Elżbiety II, który ta otrzymała tuż po śmierci byłej żony księcia Karola.

Księżna Diana zmarła 31 sierpnia 1997 roku w skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym. Tą tragedią żył wówczas cały świat, który na pewien czas pogrążył się w żałobie. Powszechnie wiadomo było, że za Lady D. nigdy nie przepadała królowa Elżbieta II. Wielu Brytyjczyków do dziś nie wybaczyło jej, że nie uczciła pamięci po byłej żonie swojego syna, księcia Karola, w sposób tego godzien. Warto jednak dodać, że sama królowa pokusiła się o naprawdę piękny gest. Zorganizowała bowiem Dianie królewski pogrzeb. Co jednak istotne, nie musiała tego robić, gdyż według protokołu tak dostojne pożegnanie należy się wyłącznie członkom królewskiego rodu. Czyn Elżbiety II poruszył wielu, w tym między innymi jej młodszą siostrę, Małgorzatę.

Treść listu do królowej Elżbiety II po śmierci księżnej Diany

To właśnie Małgorzata wystosowała do królowej poruszający list, którego treść została niedawno ujawniona. Nieznane dotąd poruszające słowa ujrzały światło dzienne dzięki dokumentowi "The Royal House of Windsor". 

Moja kochana, to cudowne, jak zaaranżowałaś życie nas wszystkich po wypadku i sprawiłaś, że stało się łatwiejsze do zniesienia dla tych dwóch biednych chłopców. Byłaś po prostu wspaniała - pisała Małgorzata.

Tym samym Małgorzata odniosła się do koszmarnej sytuacji, w jakiej po śmierci księżnej Diany znaleźli się William oraz Harry, będący wówczas jeszcze dziećmi, którzy nagle w niewyobrażalnej tragedii tracą swoją matkę. 

Uważacie, że gest królowej Elżbiety był rzeczywiście wyjątkowy? 

DH

Więcej o:
Komentarze (10)
Królowa Elżbieta II tuż po śmierci księżnej Diany otrzymała tajemniczy list. Teraz światło dzienne ujrzała jego treść!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Bunia

  Oceniono 20 razy 14

  Elżbieta ugiela się pod naciskiem opinii publicznej a przede wszystkim nowego premiera, Tony'ego Blair'ea. Gdyby nie jego postawa i spojrzenie z perspektywy ludu który uwielbiał Diane, nigdy by ten list nie powstał. To nie zasługa Królowej.

 • Gość: Cerrie

  Oceniono 12 razy 12

  No naprawdę? Myślałam, że chodzi o naprawdę jakiś ważny sekret. A tu zwykłe podziękowania dla królowej za zorganizowanie królewskiego pogrzebu. Rozczarował mnie ten news.

 • Gość: brrr

  Oceniono 7 razy 7

  no nareszcie, dawno nie było świeżutkich newsów o Dajanie

 • Gość: asd

  Oceniono 8 razy 6

  Gdyby nie nacisk opinii publicznej, nigdy nie pozwoliłaby na królewski pogrzeb oraz nigdy sama nie oddałaby rodzaju hołdu Dianie, przez skinienie głowy, gdy przejezdżał karawan. Podziękowania należą się narodowi i premierowi.

 • Gość: mix

  Oceniono 8 razy 2

  Małgorzata, czarna owca rodziny, nigdy nie wybaczyła siostrze, że jako królowa nie zgodziła się na ślub Małgorzaty z człowiekiem, którego kochała, a który nie był dość dobrze urodzony. Jej życie było jedną wielką prowokacją na złość skostniałym stosunkom panującym na dworze, a przede wszystkim na złość znienawidzonej siostrze. Stosunki między nimi były tak lodowate, że Elżbieta nie pojawiłą się na pogrzebie Małgorzaty. Widzę, że nikt nie zrozumiał, że ten liścik to sarkazm. Kpina z kompletnego braku reakcji królowej na śmierć Diany, w końcu matki jej wnuków, w tym przyszłego króla. Państwowy pogrzeb odbył się pod naciskiem opinii publicznej, oburzonej chłodem Elżbiety. To właśnie ten brak empatii królowej i reakcję Anglików skomentowała Małgorzata pisząc: "to cudowne, jak zaaranżowałaś życie nas wszystkich po wypadku", czyli tłumacząc to z języka arystokratycznych konwenansów na język ludu: "zachowałaś się jak suka, a lud to zauważył i kazał odszczekać".

 • Gość: amp

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro zlamala protokol to musial byc wyjatkowy, po co glupio pytac?

 • Gość: venom

  Oceniono 3 razy -3

  Elżbieta zleciła zabójstwo Diany...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX