Księżna Kate celem zamachu terrorystycznego? Potwierdzono najgorsze

Księżna Kate jest na liście celów terrorystów - to wiadomo nie od dziś. Teraz jednak potwierdziło się, że w ostatnim czasie planowany był zamach na żonę księcia Williama.

Księżna Kateprzed świętami 2011 zaskoczyła Brytyjczyków, robiąc zakupy w jednym ze sklepów sieci Tesco. Była już wtedy pół roku po ślubie z księciem Williamem, ale wciąż jeszcze zachowywała się jak "zwykła śmiertelniczka". I to właśnie te zakupy w Północnej Walii stały się elementem bardzo poważnej analizy, wykonywanej przez zamachowców z ISIS.

Księżna Kate zagrożona zamachem

Zwolennicy ISIS w Wielkiej Brytanii planowali otruć księżną Kate i jej bliskich. Szczegóły zamachu ustalali za pośrednictwem aplikacji Telegram. Dokładnie analizowali, co księżna Kate i jej rodzina jedzą, bowiem pierwotne plany zakładały zatrucie rodziny królewskiej. Wiedzę tę czerpali ze zdjęć, kiedy Kate robiła jeszcze zakupy w wielkopowierzchniowych sklepach nieopodal swojego miejsca zamieszkania.

Do takich rewelacji dotarł dziennik "Daily Star Sunday". Informacje te są brane przez służby na poważnie, ponieważ tej samej platformy używał jeden z zatrzymanych i oskarżonych niedoszłych zamachowców - Husnain Rashid. Rashid wykorzystywał aplikację Telegram, oferującą nadzwyczaj zaawansowane możliwości szyfrowania rozmów, do namawiania swoich zwolenników do zamordowania księżnej Kate i księcia George'a, za co w 2017 roku został zatrzymany i skazany na dożywocie. Okazuje się, że "dzieło" Rashida kontynuowano.

Wywiad uważa, że nie są to jedynie czcze groźby. Są one połączone z wiadomościami, jakie niegdyś wysyłał Husnain Rashid - mówią rozmówcy "Daily Star Sunday".

W aplikacji Telegram zamieszczono zdjęcia księżnej Kate, robiącej zakupy w sklepie. Zaznaczono na nich produkty, które nadają się do łatwego zatrucia, z dopiskiem:

Wiemy, co je - trzeba to otruć!

Zamachy na rodzinę królewską

Podczas gdy królowa Elżbieta II kilkukrotnie w swoim życiu musiała mierzyć się z realnym zagrożeniem zamachem terrorystycznym, tak dla Kate i jej rodziny to pierwsze tak namacalne zagrożenie. Kiedy w 2017 zatrzymano i skazano Husnaina Rashida, rodzina królewska miała zapewne nadzieję, że groźby zostały skutecznie zatrzymane. Teraz okazuje się, że problem wciąż istnieje.

MAW

Więcej o:
Komentarze (9)
Księżna Kate celem zamachu terrorystycznego? Potwierdzono najgorsze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • royal_ease

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba to „zatruć”, tłumacze. Zatrute jabłko, nie „otrute”.

 • Gość: Gorka

  Oceniono 4 razy 4

  Taaa, jaaa dajcie spokój

 • Gość: gosc

  0

  po co komu ,dlaczego zamach......mila sympatyczne wrazenie sprawia a zostawcie zamachowcy te kobiete,niech zyje w szczesciu,,,,,paskudy jedne

 • Gość: Nn

  0

  A co do ochrony. To rzeczywiście powinni mieć bardzo dobra, wręcz wyśmienita ochronę.

 • Gość: Nn

  0

  Co takiego dziwnego, że księżna Kate robi zakupy. Przecież mamy XXI wiek. To zwykli ludzie tak jak my. Z krwi i kości. Tylko, że mają królewski rodowód. Moim zdaniem większość głupich i przesadnych rzeczy np:"dzieci nie mogą jeść z rodzicami"
  . To jest nie ludzkie i powinno to się zmienić bo jak pisałam w czesniej żyjemy w XXI wieku, a nie w średniowieczu.

 • Gość: gosc

  Oceniono 12 razy -2

  Rodzina Williama powinna mieć większą ochronę, chocby kosztem pozostałych osób z BRK

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX