Niestosowny komentarz internauty w sprawie ataku na Pawła Adamowicza. Doda mądrze odpowiedziała

Doda skomentowała atak nożownika na prezydenta Pawła Adamowicza. Piosenkarka udostępniła poruszający wpis i odpowiedziała na niestosowny komentarz.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie cieszył tak, jak przez wszystkie poprzednie lata. Wszystko za sprawą tragicznej sytuacji, jaka zdarzyła się w Gdańsku. O godzinie 20:00 na scenę wtargnął nożownik i zaatakował prezydenta miasta, Pawła Adamowicza. Niecałą dobę później potwierdziły się najgorsze informacje - prezydent Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych w ataku nożownika.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany. Doda komentuje

Atak na polityka wstrząsnął całym krajem. Media społecznościowe przepełniają się komentarzami na temat tej strasznej sytuacji. Głos zabrała także Doda.

Na swoim profilu na Instagramie napisała:

To dopiero początek. Ludzie sami na siebie nakręcili spiralę nienawiści i ludzie powinni ją zatrzymać. Ataki medialne i hejt już dawno przekroczyły wszelkie granice. Wczoraj również życia. Zaatakowany na scenie polityk walczy właśnie o nie. Módlmy się, żeby mu się udało. Artystom powtarzają: musisz być gruboskórny. Żaden człowiek nie ma tak grubej skóry, której nie przebije nóż! - napisała wokalistka.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, które są aprobatą słów Dody. Jednak jeden z użytkowników próbował wytłumaczyć zachowanie nożownika i wyjaśnić, czym mężczyzna się kierował.

A może ten atak był wynikiem osobistej desperacji, wynikiem krzywdy wyrządzonej przez Adamowicza, a nie mową nienawiści władzy? Przecież wszystkim wiadomo o tym, w ile spraw prowadzonych przez prokuraturę był zamieszany, ile przekrętów na koncie, może ktoś przez niego ucierpiał, szukał osobistej zemsty na nieuczciwym człowieku. Potępiam ten atak, ale z komentarzami na temat powodu powinniśmy poczekać do wyjaśnienia sprawy, bo ten atak stał się już kolejnym narzędziem do ataku na obecną władzę, chociaż powód jest póki co nieznany - czytamy w komentarzach.

Piosenkarka odpowiedziała w bardzo mądry sposób:

Może... Ale jeżeli każdy z nas teraz będzie szukał osobistej zemsty za swoje krzywdy, to co będzie?

Stan zdrowia Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska

O godzinie 2:25 lekarze wydali komunikat o stanie zdrowia Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska miał poważną ranę serca, przepony i rany jamy brzusznej. Operacja trwała 5 godzin i przetoczono mu 41 jednostek krwi. Niestety, po godzinie 14 w poniedziałek podano informację, że Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych w czasie ataku nożownika. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała w niedzielę wieczorem, że wszczęto już śledztwo w sprawie ataku.

KS

Więcej o:
Komentarze (197)
Niestosowny komentarz internauty w sprawie ataku na prezydenta Pawła Adamowicza. Doda mądrze odpowiedziała
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Alexandra

  Oceniono 211 razy 133

  KURDUPEL KRZYCZAŁ.." zdradzieckie mordy, zabiliście mi brata …".....A TERAZ CZYJE ZDRADZIECKIE MORDY NAKRĘCAŁY OD 3 LAT SPIRALĘ NIENAWIŚCI , AŻ DOSZŁO DO ZAMORDOWANIA PREZYDENYA ADAMOWICZA ?!

 • Gość: sqro

  Oceniono 129 razy 109

  Wiersz ponownie na czasie
  Julian Tuwim - Pogrzeb prezydenta Narutowicza

  Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
  Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
  Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
  Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie!

  Z Belwederu na Zamek, tętnicą Warszawy,
  Alejami, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem,
  Idzie kondukt żałobny, krepowy i krwawy:
  Drugi raz Pan Prezydent jest dzisiaj na mieście.

  Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem,
  Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie.
  Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry!
  Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

  Przez serce swe na wylot pogrzebem przeszyta,
  Jak Jego pierś kulami, niech widzi stolica
  Twarze wasze, zbrodniarze - i niech was przywita
  Strasznym krzykiem milczenia żałobna ulica.

 • Gość: bibiking

  Oceniono 109 razy 91

  "a nie mową nienawiści władzy"

  Usprawiedliwiacie mordercę i wybielacie siebie, łajdacy. Jak nisko można upaść...

 • xynat

  Oceniono 116 razy 90

  Od ostatnich wyborów Polskę zalała fala nienawiści. Właśnie toczy się wojna polsko-polska. Prezydent Adamowicz jest ofiarą tej wojny. Ale póki osoby takie jak pawłowicz nie przestaną dzielić Polaków na lepszych i gorszych oraz szczuć jednych na drugich krew nie przestanie płynąć.

 • Gość: Viki

  Oceniono 132 razy 90

  Kaczor idź rób pochód co miesiąc ,bo zginął dobry człowiek ktory zbierał pieniądze dla innych ludzi,by ratowac im zycie..Niby w czym był gorszy od twojego brata .Siedzisz i masz to w d....

 • spyderman2

  Oceniono 91 razy 77

  ten naród zasłużył na pis, kiboli, neofaszystów i pisowskie sekretarki zarabiające 65 tys. miesiecznie. taka jest wizja pisowskiej polski kłamczyńskiego i dobrze wam tak

 • je2bny

  Oceniono 85 razy 71

  >>>A może ten atak był wynikiem osobistej desperacji, wynikiem krzywdy wyrządzonej przez Adamowicza, a nie mową nienawiści władzy?<<<

  Jakiej desperacji i jakiej krzywdy ?

  Tylko, że będąca w w tym czasie u władzy PO, a której przedstawicielem był ówczesny Prezydent miasta Gdańska doprowadziła do skazania bandytę ?

  >>>Przecież wszystkim wiadomo o tym, w ile spraw prowadzonych przez prokuraturę był zamieszany, ile przekrętów na koncie, może ktoś przez niego ucierpiał, szukał osobistej zemsty na nieuczciwym człowieku. Potępiam ten atak, ale z komentarzami na temat powodu powinniśmy poczekać do wyjaśnienia sprawy, bo ten atak stał się już kolejnym narzędziem do ataku na obecną władzę, chociaż powód jest póki co nieznany<<<

  Posłuchaj synu starego człowieka - dopóki PiS nie dorwał się do tzw. władzy ""absolutnej"" -
  tzn. mającej większość w Sejmie i Senacie - nie było tego rodzaju nagonki - ale mający aberracje
  tzw. nad prezes Kaczyński doprowadził do sytuacji, że >czczeni< są tzw. żołnierze wyklęci, którzy mordowali ludność nie patrząc jakiej jest narodowości - próbuje zawłaszczyć historię - mało wycierpiał się polski naród przez takiego samego kretyna niemieckiego, któremu we łbie roiły się chore mrzonki ?

  Więcej nie napiszę - zbyt wulgarne - chociaż w stosunku do ciebie i tak byłyby za delikatne.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 74 razy 60

  Nie oszukujmy się. Zaczęło się od prezesa: zdradzieckie mordy, gorszy sort, itp. Potem się potoczyło. Mam nadzieję, że polityczny wymiar tej prywatnej zbrodni i zemsty unaoczni ludziom, co kryje się za hasłem PiS i już na niego nie zagłosują. Kto sieje wiatr zbiera burzę. Amen.

 • Gość: Lena

  Oceniono 76 razy 58

  Nie ma wystarczająco obelżywych słów aby określić nimi PIS i jego gorliwych funkcjonariuszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX