Oscary 2019 bez prowadzącego! Pierwszy raz od 30 lat nie udało się znaleźć nikogo, kto poprowadzi galę

Oscary 2019 bez prowadzącego - do takich informacji dotarło "Variety". Po tym, jak Kevin Hart zrezygnował z prowadzenia gali, Akademii nie udało się znaleźć nikogo, kto mógłby go zastąpić.

Oscary 2019 już za miesiąc, tymczasem Akademia zadecydowała, że 91. rozdanie nagród odbędzie się bez tradycyjnego prowadzącego galę. Do takich informacji dotarło "Variety", powołując się na osobę "z wiedzą na temat planów organizacyjnych". Jeśli informacje te potwierdzą się, to będzie to pierwsza od 30 lat gala bez prowadzącego.

Oscary 2019. Prowadzący Kevin Hart rezygnuje

Początkowo galę rozdania Oscarów w 2019 roku prowadzić miał Kevin Hart. Jednak zaledwie dwa dni po ogłoszeniu tej wiadomości, Hart sam zrezygnował pod naciskiem opinii publicznej, która zarzucała mu homofobię. Stało się na początku grudnia i jak się okazuje, Akademia przez ponad miesiąc nie zdołała wybrać innego prowadzącego galę, który mógłby zastąpić skompromitowanego Kevina Harta.

Kevin Hart został nazwany homofobem po tym, jak przypomniano mu jego żarty sprzed lat, kiedy był stand-uperem. W czasie jednego z występów dość nieprzystojnie żartował sobie z homoseksualistów twierdząc, że nie chciałby, żeby jego syn był gejem i "zrobi wszystko, żeby to się nie stało".

Kevin Hart 7 grudnia wydał oświadczenie, w którym przepraszał za swoje nieczułe słowa i ogłosił ustąpienie ze stanowiska prowadzącego galę. Akademia, która już zdążyła mu pogratulować "dołączenia do rodziny" prowadzących, stanęła przez niemałym problemem znalezienia odpowiedniego zastępstwa do prowadzenia gali Oscarów 2019.

Oscary 2019 bez prowadzącego galę?

Widać jednak, że coś poszło bardzo nie tak. "Variety" informuje, że w tym roku gala Oscarów 2019 będzie podzielona na fragmenty, które prowadzić będą różne osoby. Zabraknie "zwornika" w postaci jednego, charakterystycznego prowadzącego.

Gala będzie skupiała się na muzyce - również z powodu najważniejszych filmów zeszłego roku, które właśnie na muzyce się skupiały, a które bez wątpienia dostaną nominacje (np. "Narodziny gwiazdy"). Pomysł, zgodnie z którym Kevin Hart jednak miałby ponownie zostać wybranym na prowadzącego galę, jest "martwy", choć początkowo był rozważany (warunkiem było np. jego ukorzenie się w programie Ellen DeGeneres, które zupełnie nie wypaliło - w programie został przedstawiony jako ofiara internetowych trolli).

Pierwsze takie Oscary od 30 lat

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Oscary prowadzone są przez (rzadko kiedy) śmiesznego i angażującego prowadzącego. Tymczasem jego brak nie będzie wcale aż takim ewenementem - coś takiego zdarzyło się już wcześniej. 30 lat temu zrezygnowano z przemowy prowadzącego galę na rzecz 11-minutowego muzycznego występu (później bardzo krytykowanego).

Próbowano też prowadzić gale rozdania Oscarów z dwoma prowadzącymi - ale ten pomysł również nie wypalił.

Oscary 2019 - kiedy odbędzie się gala?

Oscary 2019 będzie można obejrzeć online na stronie Akademii 25 lutego 2019 roku o godzinie 2 w nocy.

Więcej o:
Komentarze (76)
Oscary 2019 bez prowadzącego! Pierwszy raz od 30 lat nie udało się znaleźć nikogo, kto poprowadzi galę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ponury_swiniarz

  Oceniono 65 razy 61

  Przypomnijmy ze chodzilo o zart sprzed 10 lat a Hart przeprosil nie raz, nie dwa, a trzy razy.

  Po pierwszych przeprosinach, wojownicy sprawiedliwosci spolecznej oswiadczyli ze to za malo. Dostalo sie tez Ellen, za to ze zaprosila go do swojego talk show by o tym porozmawiac (nie jestem pewien czy juz za to przeprosila). Hart przeprosil ponownie i znow uzano to za niewystarczajace i nawet "do trzech razy sztuka" tu nie zadzialalo.

  I nie chodzi tu o opinie publiczna, prosze zauwazyc kto sie oburza. Tzw. wojownicy sprawiedliwosci spolecznej, czyli skrajna, niewielka, ale bardzo krzykliwa mniejszosc.

  Pamietajmy ze 10 lat temu bylismy inni. Kazdy z nas popelnial grzechy, nie bylo chronionych mniejszosci a satyra cieszyla sie wiekszymi swobodami niz obecnie.

  I pytanie,co pan Hart mialby zrobic by usatysfakcjonowac oburzonych, skoro trzykrotne przeprosiny to za malo? Dac sie zakyc w dyby przed Walmartem, zeby gawiedz mogla rzucac w niego zepsitymi warzywami i wtykac mu ogorki w...

 • Gość: Jan

  Oceniono 25 razy 23

  Oscary dawno straciły swój urok,mówiąc delikatne.
  Pomyśleć że kiedyś noce zarywałem dla nich.teraz to polityka ,szkoda

 • mcguirre

  Oceniono 17 razy 15

  Po pierwsze standup, po drugie żart, po trzecie przeprosił choć pewnie wielu gejów śmiało się z żartu bo to są także ludzie, którzy potrafią śmiać się z siebie jak każdy inny normalny człowiek. Poprawność polityczna w USA zaczyna być kartkaturą samej siebie. Skutki będą opłakane.

 • Gość: Dota

  Oceniono 16 razy 14

  Oni w USA pogłupieli. Każdy ma coś na sumieniu. Choćby żarty. Chcą zabawnych prowadzących, potem będą szukać brudów w ich życiu. To jest chore.

 • Gość: cds

  Oceniono 16 razy 14

  W tym chorym świecie nie ma osoby, która spodoba się wszystkim grupom fanatyków. Musiałaby ktoś stać cicho na scenie, być mieszankom wszystkich kultur i orientacji w jednym, wtedy może byłoby ok i może żadnej szanownej grupy społecznej nie urazi.

 • Gość: Janusz

  Oceniono 16 razy 12

  Polityczna poprawność wszystkich sprowadziła na manowce,koronnym przykładem stany lub Skandynawia,przecież nawet w żartach nie można z nikogo sie pośmiać ,bo będzie obraza.to jest po prostu paranoja.dobrze że w Polsce jest jeszcze w miarę normalnie,dziękuję wam za to rodacy,wbrew opini mediów Polska i Polacy są szanowani za granicą,w Szwecji po rozmowach z autochonami stwierdzam że u nas w PL nie jest naprawdę źle(nie piszę o ekonomi)

 • miastomakow

  Oceniono 13 razy 9

  Danuta Holecka i ziemiec

 • js08836

  Oceniono 6 razy 6

  Festiwal kiczu ,sztucznego blichtru i te sztuczne teksty w rodzaju : My God !!! Sami tworzą filmy i sami się nagradzają. Najlepszy film to ten, który znalazł uznanie wśród widzów i miał z tego tytułu największą oglądalność. Nagrody przyznawane przez krytyków bardzo rzadko pokrywają się z odczuciami widzów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX