Książę Karol i księżna Camilla rozwodzą się? Analizujemy plotki i fakty zbierane przez lata

Książę Karol i księżna Camilla lada dzień ogłoszą swój rozwód - jeśli ta informacja okazałaby się prawdą, rodzinę królewską czekałby trudny czas. A jak wygląda rzeczywistość?

Książę Karol i księżna Camilla rozwodzą się - grzmi nagłówek jednego z australijskich  tabloidów. Co ciekawe, o rozwodzie książęcej pary mówi się od dnia, w którym Karol i Camilla zdecydowali się na ślub. Ile prawdy jest zatem w ostatnich "rewelacjach" z drugiego końca świata?

Książę Karol i księżna Camilla rozwodzą się - dowody

Burzę informacyjną wywołał australijski tabloid "New Idea". Powołując się na informatora z pałacu podano, że książę Karol i księżna Camilla podpisali już papiery rozwodowe, a oficjalne ogłoszenie ich rozstania jest teraz już tylko kwestią czasu. 

"New Idea" pisze o postępującym kryzysie w związku Camilli i Karola. Od kiedy królowa Elżbieta II przekazała część swoich obowiązków synowi, Karol i Camilla mają o wiele mniej czasu dla samych siebie, a znacznie więcej pracy. W efekcie para widuje się wyłącznie w czasie oficjalnych spotkań.

Choć podobno ich pożycie małżeńskie jest fikcją, królowa Elżbieta II do tej pory nie chciała słyszeć o rozwodzie. Przymuszała wręcz Karola i Camillę do robienia dobrej miny do złej gry (pamiętajcie, że to wciąż ustalenia informatora, na którego powołuje się australijska gazeta). Jednak ostatni rok dla ich związku miał być na tyle trudny, że Parker wymyślała kolejne powody, dla których nie mogła być obecna w różnych miejscach (np. na ślubie księżniczki Eugenii w październiku).

Książę Karol i księżna Camilla - to kiedy ten rozwód?

"New Idea" twierdzi, że królowa w końcu musiała pogodzić się z faktami i zaakceptowała z bólem rozwód swojego syna i przyszłego króla. Jak donosi tabloid, wstrzymuje jednak oficjalne ogłoszenie rozwodu z powodu zbyt dużego zamieszania wokół rodziny królewskiej.

Wszystkiemu winna ma być poniekąd Meghan Markle i jej medialny "konflikt" z księżną Kate. Królowa czeka, aż zainteresowanie mediów osłabnie i dopiero wtedy pozwoli, żeby kłopoty w rodzinie królewskiej stały się tematem numer jeden na całym świecie.

Jest tylko jeden "drobny" problem.

Rozwód Karola i Camilli to tylko plotki?

Papiery rozwodowe, prawniczka, która pomagała Karolowi w rozwodzie z księżną Dianą, nieobecności Camilli na oficjalnych uroczystościach - to wszystko brzmi bardzo wiarygodnie. Ale najważniejsze brytyjskie media postanowiły solidarnie nie podejmować tego tematu. Kwestię rozwodu znajdziecie tylko w brytyjskich lokalnych brukowcach, ale nie w głównych tytułach. Nawet plotkarskie "The Sun" milczy. Na ile więc można wierzyć anonimowemu źródłu, na które powołuje się australijska gazeta? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

Książę Karol i Camilla "rozwodzą się" od lat

Plotki o rozwodzie Karola i Camilli pojawiają się w mediach od dnia ich ślubu w 2005 roku. Gazety spekulowały, że Camilla ma dość życia z Karolem - zwłaszcza kiedy okazało się, że nigdy nie zostanie królową (jedyny tytuł, jaki będzie jej przysługiwał, to "małżonka króla"). Smaczku dodaje plotka, że królowa Elżbieta II w ogóle nie zamierza przekazywać tronu swojemu synowi. Chce od razu "posadzić" na nim księcia Williama.

Karol i Camilla nie są już najmłodsi, dodatkowo dość ciężko pracują. Partnerka księcia Walii ostatnio oświadczyła, że jest tym wszystkim zmęczona i chciałaby się powoli wycofać z życia publicznego.

Prawda zapewne wygląda tak, że to bardziej Brytyjczycy chcieliby, żeby Karol i Camilla rozstali się. Każda oznaka "nieporozumień" między małżonkami, którzy na ślub czekali 35 lat (!), jest wystarczającym powodem, żeby grzmieć o rozwodzie. Malkontentów zawsze będą cieszyły kolejne afery na dworze królewskim - zwłaszcza w gorącym okresie ciąż i małżeństw u młodszych książąt i księżniczek.

MAW

Więcej o:
Komentarze (38)
Książę Karol i księżna Camilla rozwodzą się? Analizujemy plotki i fakty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: iks

  Oceniono 12 razy 6

  Kochali się i czekali na siebie tyle lat ,bardzo by było szkoda gdyby to byla prawda

 • Gość: Lila

  Oceniono 5 razy 5

  To raczej bzdury.zawsze czuli się dobrze w swoim towarzystwie i nagle rozwód.taka miłość od dziesięcioleci.nawet gdyby to są starszymi ludzmi po czym byłby im taki skandal i już, samotność do końca życia.

 • Gość: Jjj

  Oceniono 7 razy 5

  Rozumiem. Ona ma ten komfort że są znacznie bardziej spragnieni atencji w tej rodzice, którzy chętnie się tych zadań podejma. Jej się po prostu nie chce latać i szczerzyć zębów wszędzie. Nigdy nie była typem lubiącym tego typu rzeczy.

 • Gość: Gość x

  Oceniono 11 razy 5

  Kolejna bzdura wysłana z palca tak jak te wasze "analizy"!
  Nie było jej na ślubie Eugenii bo się nienawidzą z Sarah, która była największą przyjaciółką Diany! Więc nie wypadało jej pojawiać się na tym ślubie! Szczególnie ze to przez nią William nie mógł zaprosić na swój ślub największej przyjaciółki swojej matki!

 • Gość: kk

  Oceniono 13 razy 3

  Bo ten związek był udany, jak był zakazany. Jak dopadła ich codzienność, to im bardzo szybko przeszło, bo sie okazało, ze wcale nie są tacy fajni, jak im się wydawało:)
  Dla Karola to dodatkowy cios, bo sie okazało, że zmarnował życie, pięknej , młodej kobiecie goniąc przez lata za ułudą.

 • tarbozaur, Megalodon

  Oceniono 2 razy 2

  W każdej plotce jest ziarnko prawdy Camilla uwielbia brzydali, już teraz rozumiem dlaczego tak zburzyła się korespondencja między tą kobietą a pewnym wicemarszałkiem Sejmu Nosferatu wampir

 • Gość: wika

  Oceniono 2 razy 2

  bo Karol bedzie krolem. Tyle.

 • Gość: biruta

  Oceniono 1 raz 1

  A ja naprawdę nie rozumiem tego co się dzieje, tyle nieszczęstw w tej królewskiej rodzinie, tyle smutnych chwil, tyle smutnych przeżyć , tyle bólu. Kamilla tak długo mąciła księciu w głowie i całej rodzinie królewskiej. A księżna Diana na zawsze pozostanie w mej pamięci jako uwielbiana przez tłumy i przeze mnie jako dobra matka , wyjątkowo nieprzeciętna piękna, kobieta, zasługująca na miłość Karola , który niewłaściwie ulokował swe uczucia..... Szkoda tych ludzi.....

 • maks1956

  Oceniono 5 razy 1

  A jak siostra księżniczka Małgorzata chciała wyjść za mąż za rozwodnika Petera Townsenda to królowa Elżbieta była przeciw a ze książę Karol rozwiódł i poślubił rozwódkę Camilę to było już ok. to samo dotyczy wnuka królowej księcia Harrego poślubił rozwódkę Meghan Markle to królowa nie była temu przeciwna, takie to standardy stosuje królowa Elżbieta 2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX