Borys Szyc ciętą ripostą odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu i wypomina mu wpadkę. "Proszę mnie nie mieszać"

Mateusz Morawiecki w swoim wtorkowym przemówieniu pokusił się o mocno ironiczny komentarz w stosunku do aktora. Borys Szyc odpowiedział premierowi na Twitterze ciętą ripostą.

Mateusz Morawiecki w miniony wtorek pojawił się na konferencji inaugurującej Pracownicze Plany Kapitałowe. Udało mu się wpleść w swoim przemówieniu nazwisko aktora, na co Borys Szyc zareagował.

Mateusz Morawiecki: "To tak jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca"

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojego przemówienia zaznaczył, że obecnie wielu ekonomistów porównuje PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe) do OFE (Otwarte Fundusze Emerytalne). Wyznał, że jest to błędne myślenie, ponieważ oba programy są bardzo zróżnicowane. To wówczas w przemówieniu przyznał, że porównanie tych PPK do OFE jest niczym porównanie Borysa Szyca do Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju.

Porównywanie OFE do PPK to trochę tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca. Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmu "Bitwy Warszawskiej 1920" jakiś czas temu - wyznał premier.

Borys Szyc odpowiada premierowi Morawieckiemu

Słowa Morawieckiego bardzo nie spodobały się aktorowi. Borys Szyc szybko zareagował na przemówienie premiera i opublikował na Twitterze wymowny wpis.

Panie Premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać w swoich błyskotliwych przemówieniach do polityki. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Recytacja fraszek wystarczy. Pozdrawiam - czytamy.

Tym samym Borys nawiązał do wpadki Mateusza Morawieckiego z 2017 roku, kiedy to premier próbował przytoczyć słowa z fraszki Jana Kochanowskiego "Na zdrowie", ale pomyliły mu się frazy i słowa. 

Służba zdrowia to bardzo duży obszar, o którym można długo mówić. Jak we fraszce Kochanowskiego - Szlachetne zdrowie, ile cię trzeba cenić.... jako smakujesz, aż się zepsujesz - mówił wówczas premier.

Uważacie reakcję Borysa za słuszną? 

DH

Więcej o:
Komentarze (37)
Borys Szyc ciętą ripostą odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu i wypomina mu wpadkę. "Proszę mnie nie mieszać"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Zorro

  Oceniono 19 razy 11

  Mateusz ty już nic nie cytuj nie przytaczaj nie komentuj nie porównuj jednym słowem weź sie do pracy, przestań się lansować w różnego rodzaju mediach zwolnij paru doradców i do roboty za co ci płacimy.

 • Gość: wrrrr

  Oceniono 8 razy 8

  Proszę sobie wymiksować poniższe cytaty ;)
  "Szlachet­ne zdro­wie, nikt się nie do­wie, ja­ko sma­kujesz, aż się zep­su­jesz..." - Jan Kochanowski
  "Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie.

  Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

  Kto cię stracił..." - Adam Mickiewicz

 • Gość: Fiolek

  Oceniono 3 razy 3

  Jak Wielki Miszcz mawiał-Polska to NIENORMALNOŚĆ

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo dobrze Pan zareagował panie Borysie. Od lat mamy w kraju super "elity" dlatego jest tak dobrze a ciemny lud kupi wszystko.

 • krywit

  Oceniono 8 razy 2

  Cięta riposta, słusznie nie pozwala na w głupi sposób pomiatanie jego nazwiskiem. Premier naprawdę ma kłopot z wyczuciem, jego dowcipy, porównania wyjątkowo ciężkiego lotu, a w przypadku rzeczonej fraszki, to jakieś niedouczenie, ale w ustach magistra historii świadczy o poziomie edukacji.

 • Gość: wika

  0

  Premier ma czasami zaskakujące porównania ale nie mógł tego lepiej zobrazować po prostu, ofe się faktycznie bardzo różnią od PPK i chyba tylko ślepy tego widzi

 • Gość: ewulka

  0

  Oj tam Czasem Panu Premierowi zdarza się palnąć nie trafne porównanie. Ale Ogólnie jeżeli chodzi o PPK to mnie to przekonuje. Moi rodzice chociażby, na pewno gdyby mieli taką możliwość wcześniej, to by sobie takie dodatkowe pieniądze wpłacali. Nie zarabiali zbyt wiele więc i emerytury nie są za wysokie...Ja na pewno z tego skorzystam, chciałabym mieć trochę większą emeryturę na swoje starsze lata niz moi rodzice..

 • ri-pi

  Oceniono 2 razy 0

  Błazen Szyc dał głos.

 • Gość: gosc. fan.

  Oceniono 4 razy 0

  Ile cię trzeba cenić to jest z inwokacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX