Zbigniew Zamachowski był bliski bankructwa. Sąd obniżył mu wysokość alimentów na czwórkę dzieci

Zbigniew Zamachowski dogadał się ze swoją byłą żoną w sprawie obniżenia kwoty alimentów. Jak dowiedział się "Fakt", po wielomiesięcznej przepychance obie strony zdecydowały się zakończyć spór.

Od dłuższego czasu donoszono o problemach finansowych Zbigniewa Zamachowskiego. Ich głównym powodem miały być zbyt wysokie alimenty, które aktor płacił na swoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Oliwy do ognia dolewała również Monika Zamachowska, która w licznych wywiadach skarżyła się, że wkrótce może zabraknąć im pieniędzy.

Boję się, że pewnego dnia nie starczy nam na jedzenie. Praktycznie wszystko, co mamy, wydajemy na zobowiązania Zbyszka i prawników, a zdarza się, że prosimy o pożyczki znajomych albo rodzinę" - mówiła Monika w wywiadzie dla tygodnika "Na Żywo".

Kiedy w 2012 roku Zbigniew Zamachowski zgodził się płacić alimenty w wysokości 18 tys. zł miesięcznie, jego kondycja finansowa była znacznie lepsza. Jednak w ostatnich latach wiele się zmieniło. Aktor utrzymuje się głównie z teatralnej pensji. W związku z tym zamiast 18 tys. płacił 12 tys. - po 2,5 tys. zł na trójkę pełnoletnich dzieci oraz 4,5 tys. zł na najmłodszą córkę. Sytuacja była tak dramatyczna, że do jego drzwi zapukał komornik, który chciał zająć jego pensję z Akademii Teatralnej. 

Zbigniew Zamachowski - wszystko po jego myśli

Na początku tygodnia doszło do kolejnej rozprawy sądowej. Aleksandrę Justę i Zbigniewa Zamachowskiego reprezentowali pełnomocnicy. Jak dowiedział się "Fakt", udało się im wreszcie dojść do porozumienia. Od teraz artysta jest zobowiązany do płacenia 12 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo jego alimentacyjne zaległości zostały zredukowane do 60 tys. zł. Na byłych małżonków czeka jeszcze jedna rozprawa, na której ma dojść do sądowego potwierdzenia ugody.

AD

Więcej o:
Komentarze (111)
Zbigniew Zamachowski triumfuje. Wygrał sądową batalię o niższe alimenty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • goupille

  Oceniono 80 razy 50

  Rozumiem, że pani Justa również wykłada miesięcznie 12 tys. na swoje dzieci?

 • Pi Lub

  Oceniono 50 razy 40

  Maria ma lat 24 - 2,5 k alimentów dosyć dużo biorąc pod uwagę że oboje małżonkowie powinni się przyczyniać do wychowania dzieci. Czyli na 24 letnią dorosłą panne rodzice łożą 5 k miesiecznie a na dziecko 9 k.

 • Gość: bolek

  Oceniono 81 razy 39

  Kto jak kto, ale on naprawde ciezko placi za mliloc. Ta zawzieta szara mysz sama odebrala go pierwszej zonie, a teraz sie msci, ze spotkalo ja to samo.

 • Gość: gosc

  Oceniono 66 razy 34

  nie wnikam jak tam było, ale alimenty ma solidne, raczej to wskazuje na zemstę byłej żony

 • anonim_ka

  Oceniono 46 razy 20

  Mnie Justa kojarzy się z modliszką.

 • wasz.as

  Oceniono 38 razy 18

  A jak to się ma do tzw. usprawiedliwionych potrzeb dzieci? Czyżby wszystkie inne wyroki alimentacyjne (na inne dzieci) były na zbyt niski kwoty? Otóż nie! Sąd zdecydowanie pomylił alimenty z wypłacaniem pensji, ale nawet na pensję jest to za dużo. Na co te dzieci tyle potrzebują? Co miesiąc kupują nowego smartfona? Czy może chodzą do super-hiper elitarnej szkoły dla snobów? Nie dziwię się teraz PiS, że robi reformę sądownictwa.

 • true_lysander

  Oceniono 25 razy 17

  I dlatego właśnie nie zamierzam się żenić...
  12k PLN/ miesiąc, po 2500 PLN na każde dorosłe (SIC!) dziecko i 4500 PLN na najmłodsze? Skoro obydwoje rodzice skłądają się na utrzymanie dzieci, to każde dorosłe jak rozumiem dostaje na swoje konto po 5000 PLN, a młoda je zupki ze słoiczka i pompuje w złote pampersy za 9000 PLN? A... momento, przecież pieniądze trafiają na konto byłej żony, a nie do dzieci.. .wszystko jasne.

 • Gość: Gość

  Oceniono 32 razy 16

  Współczuje zamachowskiemu takich dzieci, nieźle je Justa wychowała.

 • mkll95

  Oceniono 49 razy 15

  Justa to msciwe, wyschniete babsko, same odbila go Annie Komornickiej, pierwszej zonie Zamachowskiego. Swoja droga to Zbysiu tez jurny byk, czworke splodzil, to trza placic. Kazdy ma tam za uszami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX