Urszula o alkoholizmie męża: Jesteśmy teraz mądrzejsi, uważniejsi i staramy się unikać konfliktów

Urszula i jej mąż, Tomasz Kujawski, są razem prawie 20 lat. Początkowo nikt nie dawał im szans, gdyż dzieliła ich spora różnica wieku. Dalej są szczęśliwi, jednak nie zawsze było kolorowo.

W 2001 roku Urszula straciła pierwszego męża, Stanisława Zybowskiego, który przegrał walkę z rakiem wątroby. Piosenkarka jednak nie zamknęła się na miłość i jakiś czas później zaczęła się spotykać z Tomaszem Kujawskim. Ona była kobietą po 40-tce, on miał niewiele ponad 20 lat.

Urszula o walce męża z nałogiem

Urszula z mężemUrszula z mężem KAPIF.pl

58-letnia Urszula z okazji 35-lecia na scenie udzieliła szczerego wywiadu Plejadzie. Opowiedziała w nim przede wszystkim o początkach znajomości z Kujawskim i o jego alkoholizmie.

Z Tomkiem znaliśmy się już wcześniej. Nie był obcą osobą. Podziwiał nas na scenie, przyjaźnił się z nami. To niebywałe, bo on jest zupełnie inny niż Staszek, ale serducha obaj mają takie same. (...) Jeśli chodzi o różnicę wieku, to nie widzę w tym niczego złego. Uważam, że jej ciągłe podkreślanie jest trochę zaściankowe - powiedziała o swoim małżeństwie w rozmowie z Michałem Misiorkiem.

Wszystko między nimi układało się dobrze, dopóki mąż artystki nie wpadł w nałóg. Problemy rodzinne przełożyły się także na jej pracę i nieco wycofała się z mediów. Teraz jest jednak wdzięczna za te trudniejsze momenty. Jednak to one pozwoliły jej odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Mamy wzloty i upadki. Z perspektywy czasu cieszę się, że te trudne chwile nas spotkały. I dobrze, że akurat wtedy. Moje życie było jak rozpędzona karuzela i niewiele brakowało, żebym z niej wypadła. Pewnie gdybym była psychologiem, mogłabym to przewidzieć, ale nie jestem, więc musiałam odebrać lekcję od życia. Płyta za płytą, kariera, koncerty, śmierć Stasia, narodziny dziecka… Wszystko działo się w zawrotnym tempie - wyznała.

Im obojgu zależało na tym, żeby nie dopuścić do rozpadu ich małżeństwa. Udało im się wyjść na prostą. Ten trudny czas sprawił, że mają świadomość, że nie zawsze wszystko jest idealne i to szczęście może odejść. Kujawskiemu udało się też wyjść z nałogu i od czternastu lat nie pije.

Nigdy nie mówię nigdy. Jesteśmy teraz mądrzejsi, uważniejsi i staramy się unikać konfliktów. Nie wracamy do demonów przeszłości. Tomasz nie pije już od czternastu lat. To dla mnie jakiś komos! Ale, jak powiedziała mi kiedyś pani psycholog, Tomek ma dobrą matrycę, czyli jest dobrym człowiekiem - przyznała.

Pomogła im terapia, na którą chodzili oboje. Są wdzięczni swojej psycholog, której metody pozwoliły im uratować swoje małżeństwo.

Urszula z mężemUrszula z mężem KAPIF.pl

Urszula i Tomasz Kujawski

Urszula i Tomasz Kujawski doczekali się syna Szymona, który dziś ma 16 lat. Było to drugie dziecko piosenkarki, która wychowywała już Piotra z małżeństwa z pierwszym mężem. Kiedy był już na świecie, zdecydowali się pobrać. Jak przyznaje piosenkarka, był on cudem, gdyż ona miała 42 lata i nigdy nie planowała drugiego dziecka.

AW

Więcej o:
Komentarze (3)
Urszula o alkoholizmie męża: Jesteśmy teraz mądrzejsi, uważniejsi i staramy się unikać konfliktów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kk

  Oceniono 16 razy 16

  Zupełnie nie widac tak dużej różnicy wieku między nimi.
  Poza tym, Urszula wygląda świeżo, młodzieńczo, a Tomek na chorego. Te wielkie cienie pod oczami, może to taka uroda, a może ma jakieś problemy. Wazne, ze jest silnym facetem, który dał radę nałogowi. Życzę im zdrowie i szczęścia, tak jak i wszystkim ludziom:)

 • Gość: hehe

  Oceniono 7 razy 5

  facet wygląda jak Rom z półświatka, ale jeśli ma "dobrą matrycę", to wszystko w porządku :)
  dużo szczęścia!

 • Gość: gosc

  Oceniono 12 razy -8

  a skąd ona wyrwała tego kopciucha na dodatek alkoholika ---gratuluję panience głupoty .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX