Joanna Schmidt walczy o wysokie alimenty. Nowa partnerka Ryszarda Petru chce od byłego męża pieniędzy

Ryszard Petru i Joanna Schmidt

Ryszard Petru i Joanna Schmidt (EAST NEWS)

Związek Joanny Schmidt z Ryszardem Petru wstrząsnął światem polskiej polityki. Para szybko zyskała miano sejmowych celebrytów. Zarzucano im również, że rozbili swoje rodziny. O posłance znowu jest głośno. Wszystko za sprawą roszczeń względem byłego męża.

Rozwód Joanny i Pawła Schmidtów odbył się dwa lata temu bez orzekania o winie. Nikt jednak nie miał wątpliwości, że posłanka Nowoczesnej porzuciła męża dla Ryszarda Petru.

Na początku ich najstarsza córka mieszkała z ojcem. Jednak z czasem przeprowadziła się do Warszawy, gdzie zamieszkała z Joanną Schmidt i dwójką rodzeństwa. Posłanka nie zamierzała jednak ograniczać wydatków na dzieci. Posyłała je do prywatnej szkoły, była też widywana w drogich butikach. 

Choć na początku państwo Schmidt byli dogadani co do opieki nad dziećmi, ukochana Petru niespodziewanie postanowiła wejść na drogę sądową. Jak dowiedział się "Super Express", posłanka oczekuje, że były mąż zwiększy wysokość alimentów dla dzieci i będzie płacił jej 15 tys. zł miesięcznie.

Tabloid twierdzi, że choć sprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami, na sali sądowej emocje sięgają zenitu. Paweł Schmidt miał podobno powiedzieć, że nie stać go na płacenie tak wysokiej sumy.

Petru i Schmidt

Spekulacje o tym, że Joanna Schmidt i Ryszard Petru są parą, pojawiły się w styczniu 2017 roku. Posłowie zostali sfotografowani w samolocie podczas słynnej podróży do Portugalii, gdzie razem mieli spędzić sylwestra. Od tego momentu w mediach zawrzało. Początkowo para twierdziła, że był to tylko wyjazd służbowy. Dopiero po kilku miesiącach przestali się ukrywać.

AD

Dopasujesz wydarzenie, które miało miejsce za czasów panowania tego władcy?
1/20Dopasujesz wydarzenie, które miało miejsce za czasów panowania tego władcy? Zygmunt Stary:
Zobacz także
Komentarze (32)
Joanna Schmidt walczy o wysokie alimenty. Nowa partnerka Ryszarda Petru chce od byłego męża pieniędzy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jacabieg

  Oceniono 24 razy 20

  Ot, takie kobiety i taki los facetów.
  Koleś miał materiał na rozwód z orzeczeniem winy żony. Ostatecznie się z nią dogadał - rozwód bez orzeczenia o winie, symboliczne alimenty. Już po pół roku od rozwodu ex żona wysmarowała wniosek do sądu o podniesienie kwoty alimentów. Nie cacka się z nim.

 • Gość: Kler2

  Oceniono 22 razy 20

  Teraz sobie Pawełek w brodę poluje że no sprawie rozwodowej nie chciał OŻECZENIA O WINIE, niedość ze zrobiła z chłopa ROGACZA na oczach całej Polski to jeszcze chce go puścić z torbami Wyrafinowana Sucz! A swoją drogą jestem ciekaw ile Rysiek no swoje pociechy płaci?

 • Gość: Ziom

  Oceniono 16 razy 16

  Ale ona paskudna, zresztą ten swetru również

 • Gość: wawa

  Oceniono 17 razy 15

  Ta baba nie ma wstydu.

 • heniaso

  Oceniono 14 razy 14

  Rychu kozak ...trza mieć jaja żeby wbić grzyba w taką torbę.

 • Gość: gosc

  Oceniono 17 razy 13

  jaka to glupia baba...

 • Gość: oleoleś

  Oceniono 12 razy 12

  Straszna z twarzy i straszna z charakteru.

 • wamal

  Oceniono 14 razy 12

  Obowiązek alimentacyjny dotyczy obojga rodziców
  sama też musi dołożyć 15 000 Ciekawe skąd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX