Nie żyje uczestniczka "Top Model". 34-latka przegrała walkę z rakiem

Jael Strauss nie żyje

Jael Strauss nie żyje (Instagram/@eureka.secrets)

Zmarła Jael Strauss, uczestniczka amerykańskiej edycji "Top Model".

4 grudnia zmarła Jael Strauss, uczestniczka VIII edycji amerykańskiego programu "Top model", w którym to ostatecznie zajęła 6. miejsce. Kobieta zmarła w hospicjum, do którego przeniosła się 22 listopada. 34-latka zmagała się z rakiem piersi oraz nałogiem narkotykowym. 

Nie żyje Jael Strauss - szczegóły

O swojej chorobie Jael Strauss poinformowała w październiku tego roku. To wówczas opublikowała na Facebooku poruszający wpis.

Agresywnie rozprzestrzenił się po moim organizmie i nie można go już powstrzymać. Leczenie może przedłużyć mi życie może na "kilka miesięcy". Lekarze mówią, że może dam radę. Nie chcę umierać - pisała o swojej chorobie Jael. 

Modelka zmagała się również z problemem nałogu narkotykowego, do czego także odniosła się w jednym ze swoich postów. Dodajmy bowiem, że kobieta była uzależniona od metaamfetaminy, tabletek przeciwbólowych oraz kokainy.

Potrzebuję jeszcze jednego z tych cudów, które otrzymałam w 2013 roku - czytamy. 

Problem ten narodził się u aspirującej modelki tuż po jej udziale w amerykańskiej edycji programu "Top Model". Choroba spowodowała, iż Strauss nie była w stanie kontynuować kariery. Ostatecznie Jael udało się jednak wygrać z wyniszczającym jej organizm uzależnieniem. 

Jak dowiedział się portal TMZ, Strauss już od kilku dni była nieprzytomna. Jej stan uległ pogorszeniu w miniony poniedziałek. Modelka zmagała się z IV stadium raka piersi. Choroba była nieuleczalna, a nowotwór zaatakował także inne części organizmu. 

DH

To plakaty ze słynnych filmów. Poznacie je, gdy wymażemy tytuły?
1/20Z jakiego filmu to plakat?
Zobacz także
 • Stephen Hillenburg Zmarł Stephen Hillenburg. Twórca kreskówki "SpongeBob Kanciastoporty" cierpiał na nieuleczalną chorobę
 • 'Top Model' Finał "Top Model". Uczestnicy rywalizowali do samego końca, ale zwycięzca może być tylko jeden. Wiemy, kto wygrał!
 • Witold Sobociński odbiera nagrodę za całokształt twórczości na festiwalu EnergaCamerimage 2018 w Bydgoszczy Witold Sobociński nie żyje. Wybitny polski operator miał 89 lat
Komentarze (40)
Nie żyje uczestniczka "Top Model", Jael Strauss. 34-latka przegrała walkę z rakiem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Dosia

  Oceniono 27 razy 17

  Dziewczyna zmarła przykre jak ktoś umiera po co te ploty nie piszczie głupot choroba może każdego dopaść nie ważny czy to pijak czy cpun Składam kadencjie

 • Gość: Gosc

  Oceniono 25 razy 15

  Przykre mój Boże taka młoda osoba ):

 • joankb

  Oceniono 8 razy 4

  Dziewczyny, badajcie się!
  Wybłagajcie, wymuście badania. To się NAM NALEŻY. A nieraz jest ciężko.

 • kemotkemot

  Oceniono 3 razy 3

  to jest news ktory zmienia oblicze Polski!

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 13 razy 3

  I nikt się nie zastanowił, że tego raka mogła dostać przez związki chemiczne w farbach użytych do tatuowania? Na pewno był to czynnik zwiększający ryzyko.

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 3

  Tragedia ! Nie ma słów na tą chorobę! Ludzie w takim młodym i pięknym wieku muszą odchodzić!

 • Gość: Eva

  Oceniono 2 razy 2

  Koszmar, co ona ma za guzy na twarzy? Obawiam się, że rak piersi nie był jedynym
  powodem śmierci.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 8 razy 2

  Kolejna przestroga dla ćpunów. Ile ich już było ? I co ? I nic.Sama sobie zniszczyła życie. Okrutne to, ale prawdziwe. Być może wykaraskałaby się z tego nowotworu, ale niebezpieczne używki zrobiły swoje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX