Nicole Saleta - córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety znów walczy o życie. "Musimy nauczyć się żyć z tą chorobą"

Nicole Saleta znów potrzebuje nerki, ostatni przeszczep zastał odrzucony, a dziewczynę czekają godziny dializ. Ewa Pacuła udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o stanie zdrowia swojej najstarszej córki.

Nicole Saleta - córka Przemysława Salety i Ewy Pacuły - od dziecka zmaga się z niewydolnością nerek. W maju tego roku do mediów trafiła informacja, że 24-letnia Nicole Saleta przeszła kolejny już przeszczep nerki. Teraz okazało się, że ten się nie przyjął. 

Nicole Saleta - przeszczep się nie przyjął. Ewa Pacuła komentuje

Ewa Pacuła - modelka i była żona Przemysława Salety - w rozmowie z "Wideoportalem" przyznała, że stan zdrowia jej najstarszej córki jest trudny. Nicole jest ciągle dializowana, bo jej organizm z niewiadomych przyczyn pół roku po operacji odrzucił przeszczepioną nerkę. 

Lekarze nie są w stanie zdiagnozować, dlaczego nerka krzepnie (...) My musimy nauczyć się żyć z tą chorobą. Nika albo będzie na dializie, albo po przeszczepie. Tak będzie wyglądało jej życie - powiedziała. 

Nicole Saleta - choroba

Nicole Saleta pierwszy przeszczep przeszła w 2007 roku. Wtedy dawcą nerki był Przemysław Saleta, który w wyniku komplikacji po operacji zapadł w śpiączkę. Wtedy jednak zarówno sportowiec, jak i jego córka wrócili do zdrowia. 

Lekarze przewidywali, że przeszczepiona nerka powinna pracować dziesięć lat. Niestety okazało się, że przestała prawidłowo funkcjonować już po sześciu latach. Wtedy dawcą miała zostać Ewa Pacuła, ale była w trzeciej ciąży, co uniemożliwiło operację. Znalazł się jednak inny dawca, jednak drugi przeszczep nie obył się bez komplikacji.

Mamy nadzieję, że Nicole szybko wróci do zdrowia, a kolejny przeszczep zakończy się pełnym sukcesem. 

AG

Więcej o:
Komentarze (22)
Córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety znów walczy o życie. "Musimy nauczyć się żyć z tą chorobą"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Jataman

  Oceniono 39 razy 33

  Dla tego musimy być dla siebie dobrzy, troszczyć się od siebie wzajemnie, wybaczać sobie, być wsparciem i miłością. Tylko to się w życiu liczy, żadne pieniądze nie dadzą nam szczęścia. Niestety zapominamy o tym i dopiero w stlytuacjach ostatecznych zaczynamy pojmować sens życia.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 16 razy 16

  Przemysław saleta po operacji nie zapadł w śpiączkę tylko został wprowadzony w śpiączke farmakologiczna aby organizm miał wiecej siły sie bronic

 • Gość: bodo

  Oceniono 17 razy 13

  Bez chamskich komentów obyć się oczywiście nie mogło...
  Kocham Polskę... Coraz mniej.

 • Gość: Ja

  Oceniono 6 razy 6

  Współczuję i trzymam kciuki za zdrowie.

 • fruqo3

  Oceniono 15 razy 5

  Nie ma większych qrew na świecie niż Polacy.
  Pisze to w kontekście komentarzy.

 • antykonformista

  Oceniono 24 razy 2

  niech już wejdą te przeszczepy hodowane i skończy się ten okropny etap przejściowy. czemu to tak długo trwa. czytałem o tym jako nastolatek. 20 lat nic nie umieją zrobić. tylko przeszczepy, przeszczepy. jak w podróżach kosmicznych, technologia lat 60 ubiegłego wieku.

 • Gość: klex

  Oceniono 26 razy 0

  cha, cha, a pamiętam a jak sam Saleta mówił w jakimś wywiadzie, nie bez goryczy, że córa nie brała leków jakie trzeba brać po przeszczepie i stąd był problem

 • Gość: power666

  Oceniono 19 razy -3

  Ja też się dializuję od lat i czekam na przeszczep. I tysiące innych osób w Polsce. jakoś o nas nie piszą

 • Gość: Smutna

  Oceniono 16 razy -8

  Wyglada na glupiutka. Warto dac jej 3 czy 4 nerke, na ktora czeka ktos komu uratuje ona zycie i ktory bedzie poważnie traktowal wszelkie zasady po przeszczepie? Nerki nie leza w sklepach, jak pantofle na wyprzedażach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX