Edyta Górniak zachwycona zwycięstwem Roksany Węgiel na Eurowizji. "Słońce moje, wiedziałam!"

Roksana Węgiel może być dumna ze swojego zwycięstwa w Eurowizji dla dzieci. W dziewczynkę wierzyła cała Polska, również Edyta Górniak, która nie szczędziła pochwał swojej byłej podopiecznej.

Roksana Węgiel ma zaledwie 13 lat i właśnie wygrała finał 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci 2018. Na Instagramie utalentowanej dziewczynki od wczoraj pojawiło się tysiące komentarzy z gratulacjami. Wśród nich nie zabrakło ciepłych słów od Edyty Górniak, która była mentorką Węgiel w show "The Voice Kids".

Edyta Górniak gratuluje Roksanie Węgiel

Piosenkarka nie wątpiła w talent swojej dawnej podopiecznej i była pewna, że ta świetnie poradzi sobie na Eurowizji, dlatego szybko pospieszyła z gratulacjami. 

Edyta Górniak gratuluje Roxanie WęgielEdyta Górniak gratuluje Roxanie Węgiel Fot. roxie_wegiel/Instagram

Również na Insta Stories polskiej diwy nie zabrakło słów wsparcia dla młodziutkiej wokalistki. Górniak z tej okazji zdecydowała się na mały kalambur językowy, dlatego wspólne zdjęcie z Roksaną Węgiel podpisała:

Węglowi zawsze blisko do górnika.

Roksana Węgiel o swojej mentorce

Także Roksana Węgiel ciepło myśli o Edycie Górniak. Zaraz po wygranej w wywiadzie dla Plejady przyznała, że w dużej mierze zwycięstwo zawdzięcza właśnie swojej mentorce z "The Voice Kids". 

To był dla mnie ogromny szok! (...) To dzięki Edycie Górniak wygrałam tę Eurowizję. To ona udzieliła mi takich rad, jak nikt inny! - wyznała.

My również gratulujemy Roksanie Węgiel i mamy nadzieję, że wygrana w Eurowizji dla dzieci to piękny początek jej kariery muzycznej. 

AG 

Więcej o:
Komentarze (28)
Roksana Węgiel dostała gratulacje od Edyty Górniak. "Węglowi zawsze blisko do górnika"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: G

  Oceniono 17 razy 15

  Piosenka, wykon, charyzma super! Za 5 lat trzeba ją wysłać na eurowizje dla doroslych :) :) gratulacje mała!

 • Gość: G

  Oceniono 15 razy 13

  Super. Tak powinno wyglądać zwycięstwo eurovision dla dorosłych. Może wreszcie się uda

 • jazoo3

  Oceniono 12 razy 10

  Brawo Roksana. Rozbiłaś wszystkich. Czekamy na zwycięstwo w głównym konkursie Eurowizji.

 • Gość: anna

  Oceniono 6 razy 6

  Roxanko twój talent, głos, wykonanie REWELACJA ! Gratulacje dla rodziców ! i przede wszystkim dla ciebie za wrażliwość, mądrość i talent.

 • 5andrzejm

  Oceniono 9 razy 5

  Roksana na pewno ma głos i talent wokalny - tego jej nie można odmówić.Natomiast sama piosenka to wg mnie żadna rewelacja. Niczym się nie wyróżnia i nie różni od setek podobnych utworów czy też jak się teraz mówi " produkcji" serwowanych na Atenach radiowych i tv. Dwukrotnie wysłuchałem nagrania Roksany i dokładnie się wsłuchując można tam zauważyć motyw podobny do piosenki E Górniak " Nie mów mi że kochasz jeszcze " ,także do piosenek Cleo.Jest to wygenerowany komputerowo produkt a nie typowa piosenka z linią melodyczną, żywą orkiestrą czy zespołem.Warto by odkrytym w tak młodym wieku talentem pokierowali kompozytorzy i tekściarze z prawdziwego zdarzenia. Ciekawe czemu się teraz nie podaje jak dawniej kto jest kompozytorem utworu,autorem tekstu przecież to ważne bo nie tylko wykonawca jest przyczynkiem sukcesu piosenki.

 • Gość: Z

  Oceniono 3 razy 3

  Gąską? Nie myślcie tej małej utalentowanej dziewczynki z iście nie utalentowanym człowiekiem

 • pit-48

  Oceniono 8 razy 2

  Wspaniałe! Dobrze że nie przyczepił się Urząd Skarbowy,że nieletnia pracuje nocą.

 • 5andrzejm

  Oceniono 3 razy 1

  :Piosenka melodyjna, przeciętna, jak większość obecnie serwowanych przez takie stacje jak Eska itp.Jaki to styl? Pop, euro dance? Roksana ma talent, głos, może troszkę bardziej ambitny repertuar w przyszłości. a czy wiemy kto jest kompozytorem tej piosenki,kto sutorem tekstu? Przecież oni też się przyczynili do sukcesu piosenki. Jak Edyta Górniak zajęła 24 lata temu drugie miejsce, to wiedzieliśmy że "To nie ja" skomponował Stanisław Syrewicz do tekstu Jacka Cygana. Do nagrania piosenki użyto wygenerowany podkład komputerowy, nie słyszę tam instrumentów muzycznych tylko sztuczne dżwięki. Wiem, że takie są wymogi konkursów eurowizyjnych, ale w przyszłości mam nadzieję że Roksana będzie miała swój własny zespół muzyczny ,nie tylko dżwięki komputerowe.

 • Gość: Iwona

  0

  ROXANA JEST skromna i inteligentna a Ci co ja krytykują niestety mają kompleksy, ze im się w życiu nic nie udało. Dziewczyna ma talent i urodę. Co ważne nie wywyższa się. Brawo Roxanko i pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX