Wojewódzki zapewnia, że jego program nie jest seksistowski. "Kobiecość można świętować na wiele sposobów". Czy aby na pewno?

Kuba Wojewódzki w ramach promocji swojej autobiografii opowiedział o "wodziankach". Jaki ma stosunek do roznegliżowanych kobiet w jego programie?

Kuba Wojewódzki jest w trakcie promowania swojej autobiografii. W związku z tym udzielił wywiadu dla "Wysokich Obcasów". W rozmowie zostały poruszone m.in. kwestie feministyczne.

Kuba Wojewódzki mówi o feminizmie

Kuba Wojewódzki, Marta Wodzianka, Paweł KukizKuba Wojewódzki, Marta Wodzianka, Paweł Kukiz TVN-X-news

Mój program jest kamyczkiem rewolucji seksualnej, także dzięki niej. Nikt o seksie nie rozmawia, a jak próbuje, to seksualność wstydliwie zmienia się w "TE sprawy". Ja w programie rozmawiam. Uczę, że seksualność, seksowność nie musi być obciążona winą, wykorzystaniem, przemocą. Bo jest piękną i radosną częścią naszego życia. Napisałem o seksie dużo w książce, nawet w patologicznym wydaniu, bo to uczy mówienia o nim. Rozbrajania z tabu fałszywej moralności. Trzeba o nim mówić - wyznał.

Wyznał też, że nie traktuje przedmiotowo roznegliżowanych pań w jego programie. Dodał też, że nikt nie zmusza ich do udziału w show. Według niego są świadome swojego piękna i kobiecości i dlatego chcą to eksponować.

To nie jest przejaw seksizmu, tylko świadomości dorosłego życia. Przyszła do mojego programu Dorota Wellman i próbowała wodziankę wyzwalać. Nawet jej nie zapytała, czy tego chce, nie dała jej podmiotowości. A jej podmiotowość polega na tym, że jest piękną kobietą, która swoją kobiecość chce eksponować właśnie w taki sposób. Bo ma do tego prawo. Tak, jest u mnie roznegliżowana dziewczyna, ale ja nie traktuję jej przedmiotowo. Przed przyjściem każdej nowej wodzianki mam odprawę w produkcji, że to koleżanka z pracy. Nie ma mlaskania, zaczepiania ani opowiadania dowcipów. Kobiecość można świętować na wiele sposobów. Nie budujmy frontu wyzwolenia pięknych dziewcząt z ich seksualności, bo one tego nie chcą i nie oczekują - tłumaczy.

Kuba Wojewódzki, Marta Wodzianka, Ola CiupaKuba Wojewódzki, Marta Wodzianka, Ola Ciupa TVN/ X-news

Choć Wojewódzki zapewnia, że nie zaczepia koleżanek z pracy, to wiele razy można było usłyszeć na antenie, jak zwraca się do nich, np. kotku. Też się tak zwracacie do swoich współpracowników i uważacie, że to normalne? Okej, może i "wodzianki" same chcą występem w programie zyskać rozgłos, ale patrzenie na to, jak czasem i goście rozbierają je wzrokiem, jest niesmaczne. Po co więc promować takie zachowania? Bo dla nas to żaden przykład edukacji seksualnej. 

Kuba Wojewódzki, Marta Wodzianka i Piotr GłowackiKuba Wojewódzki, Marta Wodzianka i Piotr Głowacki TVN/X-News

MT

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o:
Komentarze (23)
Wojewódzki zapewnia, że jego program nie jest seksistowski. "Kobiecość można świętować na wiele sposobów"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 15 razy 7

  Straszne są te jego wodzianki traktuje kobiety bardzo przedmiotowo nie oglądam w ogóle tego programu przez prowadzącego

 • Gość: CC

  Oceniono 9 razy 7

  "Nie ma mlaskania, zaczepiania ani opowiadania dowcipów" - owszem, mlaskanie i dowcipasy jak najbardziej są, ale na wizji, całe pokolenia już się na nich wyedukowały. Wojewódzki dobrze wie co robi, ale po tylu latach nie przyzna się przecież do błędu, tylko rżnie głupa i jeszcze pogarsza sprawę.

 • Gość: dupablada

  Oceniono 10 razy 6

  Wojewódzki do zwykłego pokazywania dupska , dorabia ideologię . W porządku niech pokazują w końcu są dorosłe ale przypuszczam, że rodzina z nich dumna nie jest ( jeżeli jest normalna) A inni będą traktować jak kawałek mięsa , bo one pierwsze siebie tak potraktowały ot i cała rewolucja.

 • zgredzik01

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze trochę, a Powiatowy, żeby sprzedać książkę, to przyzna się, że w młodości służył do mszy, a ja i tak nie kupię i nie przeczytam.

 • lm648

  Oceniono 3 razy 3

  .... jestem ciekawy jak jeszcze długo będzie go tolerował dyr. programowy Miszczak :) )))

 • oloros11

  Oceniono 3 razy 3

  nikonczcy sie popis chamstwa - i znajduje odbiorcow - takich samych - obraz kompletnej degrengolady

 • Gość: gość

  Oceniono 4 razy 2

  Ile można czytać o książce K.W ? Nawet rolnik na ryneczku tak nie wciska swojego towaru. Żenada

 • Gość: Gośka

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwi mnie, że Miszczak ciągle to toleruje. Te występy wyglądają tanio i niesmacznie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX