"Big Brother" powróci! Nowa edycja show już wiosną. Nie wyemituje jej jednak TVN

Wielki hit stacji TVN powraca. Nową edycję programu "Big Brother" zobaczymy już wiosną 2019 roku w TVN7.

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, "Big Brother" ma powrócić. Stacja TVN nie potwierdziła jeszcze tych informacji, jednak nowa edycja show wyemitowana zostanie najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

Wiosną TVN7 pokaże kolejną edycję reality-show 'Big Brother', który tym samym wróci do polskiej telewizji po 11 latach przerwy - czytamy na portalu wirtualnemedia.pl.

Produkcją show ma zająć się, jak w poprzednich latach, Endemol Shine Polska.

"Big Brother": o programie

"Big Brother" to program typu reality-show. Format został wymyślony w Holandii w 1997 roku, gdzie wystartowała jego pierwsza edycja. W Polsce program zagościł na ekranach widzów stacji TVN w 2001 roku.

Program prowadziła Martyna Wojciechowska oraz Grzegorz Miecugow. Dom Wielkiego Brata zlokalizowany był w Sękocinie pod Warszawą. W programie udział wzięli: Janusz Dzięcioł, Anna Baranowska, Manuela Michalak, Monika Sewioło, Małgorzata Maier, Sebastian Florek, Alicja Walczak, Piotr Lato, Klaudiusz Sevkovic, Piotr Gulczyński, Karolina Pachniewicz i Patrycja Strzemiecka.

Zwycięzcą programu został Janusz Dzięcioł, a drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Manuela Michalak i Małgorzata Maier.
Łącznie w Polsce odbyło się pięć edycji programu. Pierwsze trzy były transmitowane przez TVN, a czwarta oraz piąta przez TV4.

"Big Brother" inspirowany książką "Rok 1984" George'a Orwella

Twórcy programu inspirację zaczerpnęli z książki George'a Orwella pt. "Rok 1984". Pisarz roztoczył tam wizję społeczeństwa kontrolowanego i nieustannie obserwowanego przez Wielkiego Brata. Postanowili stworzyć program o prostych zasadach: grupa ludzi wprowadza się do Domu Wielkiego Brata, gdzie 24 godziny na dobę są pod obserwacją kamer w każdej, nawet najbardziej intymnej sytuacji.

Oprócz prowadzenia normalnego, codziennego życia, zabawy i wypoczynku uczestnicy programu Big Brother wykonywali szereg zadań zleconych przez Wielkiego Brata.
Uczestnicy odbywali regularnie rozmowy z Wielkim Bratem w Pokoju Zwierzeń. W pokoju tym uczestnicy dokonywali nominacji osoby, która ich zdaniem powinna opuścić program. Dwie osoby z największą liczbą głosów były typowane do odejścia, a widzowie decydowali o tym, kto z nich pozostanie w programie.

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj mnie na Instagramie >>>>

Więcej o:
Komentarze (63)
"Big Brother" powróci! Nowa edycja show już wiosną. Nie wyemituje jej jednak TVN
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • timbwolf3

  Oceniono 18 razy 16

  Ciężko będzie znaleźć grupę ludzi która wytrzyma bez fejsa, insta i tłitera

 • Gość: Ja

  Oceniono 13 razy 13

  Jak edycja z "gwiazdami" to ja nie chce. Dajcie zwyklych normalnych ludzi :)

 • 5andrzejm

  Oceniono 3 razy 3

  Odgrzewane kotlety !! Czy my w Polsce nie mamy jakichś zdolnych twórców, którzy wymyślili by fajne programy rozrywkowe??? Wszystko tylko licencje i licencje..Już do znudzenia te mantalenty,xfactory,tańcezgwiazdami i voicyofpoland itp. Jak się ogląda zagraniczne wersje niczym się nie różnią miny i zachowania jurorów,cały entourage itd. Dlaczego w siermiężnych czasach PRL mieliśmy b.fajne nowatorskie jak na tamte lata programy pomysłów choćby duetu Fedoeowicz-Gruza czy wyławianie talentów piosenkarskich przez prof.Bardiniego.Jakoś licencje nie były potrzebne..

 • Gość: Gosc

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy jakis muzi pojdzie bedzie kolorowo i duzo seksu mysle ze to bedzie madry program cos jak tap model

 • Gość: Fred

  Oceniono 1 raz 1

  Fryta do tej pory nie może się ogarnąć po tamtym BB ,nawet próbuje w kierunku wiary iść ale smród się dalej ciagnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX