Amerykańskie media krytykują "Twoja twarz brzmi znajomo". Stacja wydała oświadczenie: Jesteśmy zaskoczeni

"Twoja twarz brzmi znajomo". Występ Bogumiła Romanowskiego odbił się szerokim echem, nie tylko w polskich mediach. W odpowiedzi na falę negatywnych komentarzy stacja wydała oświadczenie.

Miniony odcinek programu "Twoja twarz brzmi znajomo" wywołał ogromne poruszenie w sieci. Wszystko za sprawą Bogumiła Romanowskiego, który wcielił się w Drake'a i wykonał utwór "Hotline Bling". 

Amerykański portal Complex.com mocno skrytykował występ, a całą stację oskarżył o rasizm. Chodziło dokładnie o zastosowanie tzw "blackface'a". Zdaniem redaktorów, makijaż charakteryzatorów odwoływał się do stereotypowych wyobrażeń społecznych dotyczących osób czarnoskórych. To zapoczątkowało falę hejtu ze strony internautów. Także tych z Polski.

Polsat komentuje oskarżenia o rasizm

We wtorek na profilu instagramowym programu pojawiło się oficjalnie oświadczenie. W poście stacja wyraża swoje zdziwienie w związku z zaistniałą sytuacją. Tłumaczy też, że ideą programu jest precyzyjne odtworzenie wizerunku cenionych artystów i że jest to swego rodzaju ukłon w ich stronę.

Jesteśmy ogromnie zaskoczeni ilością komentarzy dotyczących ostatniego występu Boogiego w roli Drake'a w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Polska edycja programu, odbierana jako wzorcowa dla innych krajów, zawsze stara się pokazywać nie tylko fantastyczne i jak najbliższe oryginałom występy, ale równie ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to show rozrywkowy, a jego intencją jest jak najbardziej precyzyjne odtworzenie wizerunku i występu znanych i cenionych artystów. Ta idea znana jest na całym świecie - czytamy na Instagramie.
Producentom programu jak i uczestnikom wszystkich dotychczasowych edycji, w tym Boogiemu, przyświeca jeden cel - jak najwierniej odwzorować (wokalnie, ruchowo i wizualnie) wylosowane przez siebie postacie, którymi są artyści polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Nad czym czuwa sztab profesjonalistów, którzy przygotowują artystów do wykonania utworu - tłumaczą dalej.

W dalszej części oświadczenia stacja przypomniała, że to nie pierwszy raz, kiedy uczestnik show wcielił się w ciemnoskórego artystę. Do tej pory na scenie Polsatu wystąpili już Kasia Skrzynecka jako Tina Turner, Agnieszka Włodarczyk jako Michael Jackson, Natalia Szroeder jako Whitney Houston czy Kacper Kuszewski jako Missy Elliott, a wymieniać można jeszcze długo. 

Wielu internautów przyznało Polsatowi rację. 

Od początku nie rozumiałam całego tego zamieszania...
Jest mi smutno, że ludzie twierdzą, że jesteśmy rasistami, że kogoś ten występ obraził.
Nikt w programie nigdy nikogo nie obraził. Każdy występ odbywa się z szacunkiem dla artysty.

"Twoja twarz brzmi znajomo" - finał

Fanów programu i uczestników czeka już tyko wielki finał. O główną nagrodę powalczą: Adriana Kalska, Mateusz Ziółko, Rafał Szatan i Marek Molak. Jak się jednak okazuje, finałowy odcinek zostanie wyemitowany tydzień później, czyli 17 listopada. Wszystko za sprawą "Koncertu dla Niepodległej". 


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Marek Molak jako Popek w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Niesamowita metamorfoza!

KS

Więcej o:
Komentarze (14)
"Twoja Twarz Brzmi znajomo". Amerykańskie media oskarżyły Polsat o rasizm. Stacja wydała oświadczenie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wolfspider

  Oceniono 15 razy 13

  Świat oszalał....

 • Gość: Ka

  Oceniono 11 razy 11

  To jest juz paranoia totalna I mentalny i kulturowy terroryzm - ludzie zaczynaja się bać osadzenia o rasizm w kwestiach i kontekstach które są nadzwyczajniej nie maja żadnych prześmiewczych lub rasistowskich intencji.

 • Gość: gość

  0

  Moim zdaniem trochę za bardzo go "przyciemnili". Drake ma jaśniejszą karnację.

 • Gość: Adi

  0

  To jakieś chore. Murzyni są bardziej rasistami niż biali.

 • Gość: Alamar

  0

  A czemu nie o satanizm, show wyraznie promuje Szatana, to nieodosobniona opinia w Polsce niektorzy spece na czarno maja specjalne stale lacza i tez tak uwazaja.

 • tomaszaginski

  Oceniono 4 razy 0

  Ludzie konetujący, nie rozumiecie konceptu. "Blackface" jest powielaniem stereotypu. To jest trudne do zrozumienia przez Polaka, więc rozumiem to oburzenie, że o co chodzi. Ale wyobraźcie sobie, że to jest tak samo, jak w ameryk. filmach jest przedstawiany Polak (albo raczej Polaczek), któy jest durnym i zapóźnionym pracownikiem z budowy w poplamionym t-shirtcie, często są takie stereotypy i to właśnie boli. Tak samo czarnoskórych boli jak się ich sprowadza do czarnej farby na twarzy. Dla nich jest ważne to, że jest wiele odcieni karnacji. Oczywiście, że nikt nie chciał nikogo obrazić, zwłaszcza, że my w Pol nie mamy za bardzo wyczucia rasizmu (nie było do tej pory czarnych ludzi), ale jednak nie krytykujcie, tylko zorzumcie, co to jest blackface i to, że jest to różnica kulturowa między nami i Amerykanami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX