"Twoja twarz brzmi znajomo". Wcielił się w Drake'a i oburzył amerykańskich dziennikarzy. "Obrzydliwy występ"

Bogumił Romanowski wcielił się w Drake'a w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Dziennikarze amerykańskiego serwisu uznali jego występ za rasistowski.

"Twoja twarz brzmi znajomo". W minionym odcinku zwycięzcą okazał się Bogumił Romanowski, który wcielił się w Drake'a i wykonał utwór "Hotline Bling". Uczestnik otrzymał największą liczbę głosów, a w konsekwencji dziesięć tysięcy złotych, które przeznaczył na wybrany cel charytatywny. 

Wydawać by się mogło, że jego występ zachwycił wszystkich. W końcu Boogie idealnie podrobił głos i ruchy kanadyjskiego piosenkarza, a przecież o to w programie chodzi. Jak się okazuje, znaleźli się i tacy, którzy doszukali się w występie Bogumiła powodu do wywołania afery. 

Afera po występie Bogumiła Romanowskiego

Występ Bogumiła wzbudził negatywne emocje zwłaszcza za oceanem. Na portalu Complex.com pojawił się artykuł, w którym czytamy:

Piosenkarz zapewnił widzom zarówno obrzydliwy występ, jak i obraźliwy wygląd, wcielając się w Drake'a - czytamy na łamach amerykańskiego serwisu Complex.com
Pomimo, że jego występ był płaski i ofensywny, Bogumił wygrał główną nagrodę. Na instagramowym koncie programu, które ma ponad 40 tysięcy obserwujących, pojawiło się jego zdjęcie w blackface'ie. Nikomu z pracujących przy widowisku osób nie przyszło do głowy, że to okropny pomysł. - pisze Complex

To jednak nie wszystko. Redaktorzy oczekują teraz przeprosin.

Bogumił nie zdecydował się jeszcze przeprosić, ani nawet przyznać, że jego blackface był obraźliwy. Sądząc jednak po różnicach kulturowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską, to mało prawdopodobne, że będzie równie zaniepokojony - dodali.

Jak się okazuje, cała afera powstała w wyniku rzekomo źle zrobionej charakteryzacji. Według dziennikarzy Complex.com, skóra Drake'a jest w rzeczywistości znacznie jaśniejsza. To też dostrzegło kilku polskich internautów.

Blackface w XXI wieku. Wstyd.
Drake nie jest taki ciemny... - czytamy na fanpage'u "Twoja twarz brzmi znajomo".

Oburzenie wyrazili też amerykańscy internauci:

Dla mnie wygląda to rasistowsko.
Przegięcie!

Produkcja programu odpowiedziała na Instagramie.

Boogie jako Drake oburzył amerykańskich dziennikarzyBoogie jako Drake oburzył amerykańskich dziennikarzy Instagram/twojatwarzbrzmiznajomo

Trudno nam uwierzyć, że temat złej charakteryzacji odbił się takim echem, a większość obelg rzucanych jest pod adresem niewinnego Bogumiła Romanowskiego. Ot, makijaż się nie udał. To wszystko. Podobnych kontrowersji nie było, gdy Katarzyna Skrzynecka przebierała się za Tinę Turner, a Maria Tyszkiewicz za Rihannę. Czy dostrzegacie tu chociażby cień rasizmu? Bo my wcale.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

KS

Więcej o:
Komentarze (118)
"Twoja twarz brzmi znajomo". Wystąpił w programie jako Drake, a amerykańscy dziennikarze nie zostawili na nim suchej nitki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • libero2015

  Oceniono 64 razy 62

  To nie jest przewrażliwienie - to jest ukryty amerykański rasizm. Bo sugerowanie, że biały Polak przebierający się za czarnego kanadyjskiego wokalistę (nota bene w programie, w którym udawanie innych artystów jest głównym celem rywalizacji) jest samo w sobie rasistowskie, a nie na przykład wynika z podziwu itp, to trzeba takie rasistowskie myślenie nosić w sobie. Nie wiem dlaczego plotek się tym w ogóle zajmuje. Zostawmy kraj, który rozwinął czarne niewolnictwo na niebywałą skalę, poza tym wybił większość rdzennych czerwonoskórych mieszkańców, zanim zaprowadził białą protestancką anglosaską dominację, aby ze swoimi demonami przeszłości mocował się w swoim sosie. Jeżeli ktoś tutaj powinien przepraszać za rasizm to ci debilni dziennikarze - bo sugerowanie rasizmu tam gdzie go nie ma jest równie rasistowskie jak sam rasizm.

 • Gość: ld58

  Oceniono 57 razy 53

  Obłęd ! Ludzie czepiają się o najmniejszą pierdołę.To jakaś psychoza.

 • ewanwypior

  Oceniono 42 razy 40

  jak się za bardzo opalę to będzie już rasizm ?

 • byann

  Oceniono 39 razy 39

  Amerykanie nie rozumieją, że nie mamy ich kompleksów. Bo nie sprowadzilismy miliony Murzynów jako niewolników. Nie mordowaliśmy ich i nie smarzymy skazanych na krzesłach elektrycznych i nasza policja nie wchodzi do etnicznych dzielnic, żeby ich brutalizować. Podłe amerykańskie rasistowskie świnie nie mogą tego zrozumieć.

 • londonerr

  Oceniono 28 razy 26

  Przepraszamy wszystkich Czarnych za to że są czarni.

 • Gość: o-o

  Oceniono 25 razy 23

  WTF przebieranie się białego za czarnego jest teraz rasistowskie???

 • Witold Urbanowicz

  Oceniono 29 razy 23

  Zrobili z igły widły. Niech się lepiej zajmą islamistycznymi sektami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX