"Po co kobietom pieniądze?". Temat poruszony w "Dzień dobry TVN" oburzył widzów

"Dzień dobry TVN". We wtorkowym wydaniu programu poruszono temat gospodarowania pieniędzmi przez kobiety. "Po co kobietom pieniądze"?

"Dzień dobry TVN" to jeden z najchętniej oglądanych programów stacji. Cieszy się niemałą popularnością przeważnie ze względu na poruszane tematy - niekiedy lekkie i przyjemne, ale często też poważniejsze. Jednak ten poruszony we wtorek wzbudził ogromne kontrowersje. I słusznie. 

"Dzień dobry TVN". Po co kobietom pieniądze?

"Po co kobietom pieniądze?" - tak brzmiał pasek wyświetlony na ekranie. 

W sieci niemalże od razu pojawiły się krytyczne komentarze. 

Wtorek, 10.38. Andrzej Sołtysik zastanawia się, czy kobiety potrafią już inwestować, gościnie odpowiadają - zaczęła jedna z internautek.
- Jak coś kosztuje 3,99, to dla mnie kosztuje 3 złote, a dla mężczyzny 4! - dzieli się z nami swoim przemyśleniem Odeta Moro. Dziękujemy, Odeto.
- Nie no, jasne, są kobiety materialistki - dorzuca aktorka Jabłczyńska.
Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro teoretycznie najbardziej postępowy kanał telewizyjny wciąż tkwi w roku wczesnym tysiąc dziewięćsetnym? Oraz kiedy dorobimy się celebrytów, którzy potrafią przyjść i na zadane głupie pytanie odpowiedzieć, że jest głupie? - podsumowała.

W komentarzach wtórowali jej także inni widzowie.

Przez chwilę zastanawiałem się, czy ten pasek nie powstał w jakimś generatorze memów i chyba powstał - w TVN - czytamy dalej.
A po co mężczyznom pieniądze? Po co w ogóle są pieniądze? Po co jest cokolwiek na tym świecie? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.
Przecież od zawsze wiadomo, że kobieta żyje tylko miłością do męża i zaspokajaniem potrzeb rodziny, więc nie wiem o co halo? - ironizowali kolejni.
Żeby kupować ubrania zachęcające do gwałtu!

Negatywnych komentarzy do poruszonego przez program tematu jest jednak więcej.

Telewizja śniadaniowa ciągle w XIX wieku. Ale spoko, przecież zaraz mamy stulecie wywalczenia praw wyborczych kobiet. Będzie jakiś apel, kwiaty. Może nawet materiał w TVN?
A ja odpowiadam na pytanie:- kobiecie pieniądze są potrzebne, aby układać monety w słupki, bo to ładnie wygląda;- z banknotów robić wachlarz, bo to eleganckie;- na waciki, to chyba jasne;- żeby coś przyjemnie chrobotało w torebce;- co to są pieniądze? 

Pytanie, po co taki temat poruszać? Kobieta to też człowiek, który pieniędzy potrzebuje "na życie". Może 100 lat temu kobiety były przyuczane jedynie do roli żony i matki. Dziś jednak w świecie finansów obracają się lepiej niż niejeden mężczyzna. Jednak jemu takich pytań się nie zadaje, prawda?

"Dzień dobry TVN". Goście programu

Temat i pasek są oburzające, jednak same rozmówczynie naszym zdaniem próbowały obronić ten wątek. Na przykład zdanie Joanny Jabłczyńskiej użyte w krytyce zostało zupełnie wyrwane z kontekstu. Na pytanie Kalczyńskiej, "czy kobiety są materialistkami", Jabłczyńska odpowiedziała następująco:

Nie można generalizować. Na pewno są jakieś kobiety materialistki. I tyle. Natomiast w moim przypadku... Ja z pieniędzmi wiążę przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Niezależność. Wolność - mówiła Jabłczyńska. 

Dzięki gościom nagranie nie jest aż tak straszne, jak mogłoby się wydawać, gdy czyta się komentarze. Wideo, o którym mowa, możecie obejrzeć TUTAJ

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>>

Więcej o:
Komentarze (47)
"Dzień dobry TVN". "Po co kobietom pieniądze?". Temat ten oburzył widzów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Izka

  Oceniono 69 razy 59

  " Po co kobietom pieniądze" jako przedstawicielka swojej płci odpowiem grzecznie i skromnie-
  PO GÓWNO.....

 • justas32

  Oceniono 26 razy 22

  A taka Balbina to pieniędzy w ogóle nie potrzebuje - wszędzie ją wożą, karmią, pilnują, stołują. Ta to wie jak się w życiu ustawić ...

 • Gość: Ki

  Oceniono 28 razy 22

  Durni prowadzący i durni goscie z durnego TVN u

 • six_a

  Oceniono 22 razy 18

  podstawowe pytanie brzmi, po co ludziom telewizja śniadaniowa. nie widzę żadnego zastosowania dla tego badziewia.

 • Gość: Mii

  Oceniono 16 razy 16

  Następne pytanie powinno być po co kobietom prawa wyborcze. Brawo TVN, średniowiecze w rozkwicie. Widać głupota i mizoginia dalej dobrze się trzyma w ''nowoczesnej'' stacji.

 • Gość: aaa.

  Oceniono 14 razy 12

  Kobiecie? Pieniądze? No pewnie tylko na tampony i podpaski, bo chłop to się wstydzi jej tego kupić. Kur....a mać! Idiotyczne pytanie! Chyba po to samo co facetom. Zdaje się, że i kobieta i mężczyzna są ssakami z gatunku homo sapiens. Prowadzący chyba o tym zapomnieli. A może są z innego gatunku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX