Polce spłonęła restauracja. Z pomocą przyszedł książę Karol, który wspomógł ją hojną darowizną

Książę Karol napisał list i pomógł finansowo właścicielom polskiej restauracji na Podlasiu. Lokal w maju został całkowicie zniszczony w pożarze.

W maju tego roku spłonęła restauracja Tatarska Jurta w Kruszynianach na Podlasiu, w której książę Karol gościł 8 lat temu podczas wizyty w Polsce i zajadał się wówczas tatarskimi przysmakami.

KSIĄŻĘ KAROL W POLSKIEJ RESTAURACJI - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>> 

Lokal został całkowicie zniszczony. Dżenneta Bogdanowicz, właścicielka restauracji, w "The National" powiedziała, że po tym tragicznym wydarzeniu dostała list od księcia Karola. Dodała, że syn królowej Elżbiety II pomógł jej także finansowo. 

Dla niego to nie jest dużo pieniędzy, ale to ogromne wsparcie dla restauracji. Przeczytał w internecie, że nasz lokal spłonął. Przypomniał sobie, że kilka lat temu u nas gościł, co było bardzo miłym wyrazem solidarności z nami - wyznała. 

Pieniądze przeznaczone zostaną oczywiście na odbudowę Tatarskiej Jurty. Wysokość darowizny jest tajna - tak, jak treść listu, który napisał do pani Bogdanowicz książę Karol. Właścicielka lokalu zdradziła tylko, że treść była bardzo ciepła i serdeczna. 

To niesamowite, że rodzina królewska może robić tak miłe rzeczy dla restauracji, która mieści się na wsi w Polsce - dodała.

Pracę nad remontem Tatarskiej Jurty już ruszyły, co możemy zobaczyć na Facebooku.

To nie pierwszy raz, kiedy książę Karol wykazał się dobrym sercem. Pomaga on finansowo bowiem wielu osobom i organizacjom. Ma do tego przeznaczony swój specjalny fundusz charytatywny. Brawo! 

Książę Karol i Camilla wysłuchali występu rdzennych Amerykanek. Nie mogli powstrzymać się od śmiechu. Najlepsza reakcja księżnej

JT

Więcej o:
Komentarze (33)
Książę Karol pomógł Polce, której spłonęła restauracja. Kilka lat temu gościł w jej lokalu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nazimno

  Oceniono 31 razy 29

  Juz widze naczelnika izby skarbowej na bialym koniu.

 • kemor234

  Oceniono 22 razy 18

  Założę się, że Rydzyk też pomoże.
  A może nawet Morawiecki ???
  Tak lubi pomagać ...

 • Józef Sawicki

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo Książe Karolu !!!. Teraz czas na naszych smakoszy. Kaczyński i Morawiecki tak ostatnio chwalą potrawy regionalne, ze na pewno już ustawili się w kolejce do wspomożenia w nieszczęściu. Tylko co na to Urząd Skarbowy.

 • mr.knox

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wypada komentowac hak to uczynila pani restauratorka czy dla kogos darowizna lub udzielenie pomocy to malo czy duzo.

 • Gość: Anka

  Oceniono 1 raz 1

  Mili ludzie, cudowne potrawy, zawsze odwiedzam Kruszyniany jak jestem na Podlasiu, uważam że to miły gest

 • stanislaw.sk

  0

  Thanks for the mercy of the Prince of Wales!

 • Gość: gość

  0

  Och Karol !!! Aleś ty szarmancki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX